Naujienos
Skelbimai
Renginiai

Nepasitikėjimas atliekų tvarkymo sistema, infrastruktūros ir informacijos apie rūšiavimą trūkumas – standartinės priežastys, vartotojų minimos teisinant netinkamą atliekų tvarkymą. Šiaulių regionas – ne išimtis.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybės pakartotinių seniūnaičių rinkimų komisija, vadovaudamasi Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. sausio 3 d. įsakymu Nr. A-3 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės pakartotinių seniūnaičių rinkimų komisijos sudarymo ir seniūnaičių rinkimų grafiko patvirtinimo“ patvirtino kandidatus į seniūnaičius:

 Plačiau >

Šiaulių miesto gyventojai gali naudotis nauja paslauga: užsisakyti individualų didelių gabaritų atliekų išvežimą iš gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objekto. Šia paslauga vienas namų ūkis gali pasinaudoti vieną kartą per kalendorinius metus. Paslauga įvykdoma per 5 darbo dienas nuo užsakymo pateikimo ir yra nemokama!

 Plačiau >

Šiaulių miesto garbės pilietis, menotyrininkas profesorius Vytenis Rimkus pasitinka solidžią gyvenimo sukaktį – žinomam šiauliečiui sausio 17 d. sukanka 90 metų. Vytenio Rimkaus pagerbimo ceremonija vyks vasario 6 dieną 12 val. specialiai šiai progai rengiamo iškilmingo Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu. Šiaulių miesto garbės piliečio pasveikinimas bus tiesiogiai transliuojamas internetu Savivaldybės YouTube kanalu.

 Plačiau >

Dar visai neseniai stebėjomės vaikų atėmimo iš šeimų istorijomis, kurios vyko Norvegijoje, tačiau dabar panašių situacijų jau turime ir Lietuvoje. Į Šiaulių miesto savivaldybę kreipėsi šiaulietė prašydama pagalbos. Moteris įsitikinusi, kad vaikus turinti apsaugoti sistema jiems kenkia. Šiaulių mero Artūro Visocko sukviestame pasitarime išaiškėjo, kad institucijų veikloje iš tiesų trūksta elementaraus žmogiškumo, ir ši istorija turėtų būti pamoka vaiko teisių gynėjams, teisėsaugos ir teismų pareigūnams.

 Plačiau >

Kasmet Tarptautinės mokytojų dienos proga Šiauliuose rengiami Metų mokytojo apdovanojimai, kurių metu pagerbiama dešimt pasižymėjusių pedagogų. Kiekvienam jų atitenka ne tik padėkos raštas, atminimo dovana, bet ir piniginė premija – 2000 eurų. Miesto meras, atsidėkodamas už puikų darbą su jaunimu, apsilanko kiekvieno iš jų pamokose, užmezga artimesnę pažintį tiek su jais, tiek su jų ugdytiniais. 2019 metų laureatų lankymas užbaigtas šią savaitę, pasisvečiavus Menų mokyklos teatro mokytojos ekspertės Dalės Dargienės vestame užsiėmime.

 Plačiau >

2020 m. sausio 17 d. Šiaulių miesto garbės pilietis, dailininkas, menotyrininkas, habilituotas mokslų daktaras, prof. Vytenis Rimkus švenčia 90 metų jubiliejų. Šiaulių miesto kultūros, mokslo, švietimo visuomenei jis žinomas kaip plačių interesų, aktyvi, pilietiška asmenybė, daranti reikšmingą poveikį miesto ir visos Lietuvos kultūriniam gyvenimui. Prof. V. Rimkaus kultūrinės veiklos sritys – menotyra, tautodailė, lietuviška akvarelė, tremties problematika.

 Plačiau >

2019 metais Šiaulių oro uoste vyravo nuotaikos – „kiaulės metai“. Planai, idėjos, pastangos strigo ar žlugo net neįsibėgėję. Suktis iš padėties, nutrūkus krovininiams skrydžiams, teko visom prasmėm: tiek finansavimo veiklai paieškoms, tiek įmonės veiklos efektyvinimo sprendimams rasti. Gavom, radom. Savivaldybės Taryba skyrė papildomų lėšų aviacinio saugumo funkcijai finansuoti, reorganizavom įmonę – susimažinom dvigubai darbuotojų skaičių, liko tiek, kiek reikia aviacinio saugumo funkciją užtikrinti. Pasibaigė 2019 metai su nuostoliu, kurio 5-metėje strategijoje net blogiausiame scenarijuje nebuvo numatyta.

 Plačiau >

Informuojame, kad nuo 2020 m. sausio 15 d. iki vasario 14 d. 15 val. priimamos paraiškos 2020 m. jaunimo iniciatyvų projektams iš Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšų finansuoti.

Paraiška turi atitikti Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkurso nuostatus, patvirtintus 2019 m. gruodžio 19 d. Administracijos direktoriaus įsakymu Nr. A-1828 „Dėl Jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo konkurso prioritetų ir nuostatų pavirtinimo“ ir bent vieną iš 2020 metų jaunimo iniciatyvų projektų finansavimo prioritetų.

 Plačiau >

Vakar atlikti šviesoforo darbo režimo pakeitimai Tilžės – Cvirkos g. sankryžoje – atskirti pėsčiųjų per Tilžės g. ir transporto iš Cvirkos g. šviesoforo signalai bei senojo tipo trijų sekcijų pėsčiųjų šviesoforai pakeisti į dviejų sekcijų pėsčiųjų šviesoforus su pėsčiojo simboliu. Transporto iš Cvirkos g. žalias šviesoforo signalas šviečia ilgiau nei pėsčiųjų per Tilžės g., todėl transportas gali lengviau pasukti į dešinę. Po pakeitimo eismo situacija sankryžoje pagerėjo, tačiau ne tiek, kiek reikėtų, kad būtų visiškai išspręstos eismo šioje sankryžoje problemos.

 Plačiau >

Šiaulių kūrėjų stendas  „TayKayKaa“ Vilniaus knygų mugėje 2020, Muzikos salėje kvies visus iš arčiau pažinti Šiaulių krašto autorius, atlikėjus bei čia vykstančius renginius. Ankstesni Šiaulių stendai išsiskyrė savo originalumu ir Pietinio tematika (remiantis Rimanto Kmitos romanu „Pietinia kronikas“). Šiemet kvadratinė stendo siena-žaidimas-dėlionė išryškins Šiaulių krašto kūrybinį potencialą ir gebėjimą keistis.

 Plačiau >

UAB „Šiaulių vandenys“ perėmė eksploatuoti apie 16,4 km vandentiekio ir nuotekų tinklų, kurie nuosavybės teise priklauso UAB „Šiaulių NT valdymas“. Bendrovės 2020 m. sausio 6 d. pasirašė Geriamojo vandens ir nuotekų surinkimo tinklų panaudos sutartį. UAB „Šiaulių vandenys“ perėmus naudoti tinklus, 30-čiai įmonių pagerės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų teikimas, bus aiškesnė ir paprastesnė atsiskaitymo tvarka. Be to, šiais metais bendrovės vykdys derybas dėl tinklų perėmimo.

 Plačiau >

Laisvės gynėjų dienai skirtus renginius užbaigė minėjimas-koncertas prie Šiaulių miesto savivaldybės. Jo metu pagerbtas už laisvę žuvusiųjų atminimas, prisiminti Parlamento gynėjai. Šiauliečiai pakviesti pasiklausyti žinomo atlikėjo dainų koncerto, sušilti prie atminimo laužų, paragauti kareiviškos košės ir karštos arbatos.

 Plačiau >

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. 1991 metais, būtent šią dieną, įvyko didysis lūžis kovoje už Lietuvos nepriklausomybę. Tuomet jauną Lietuvos valstybę apginti norintys žmonės rinkosi Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose. Šiauliuose jie būrėsi miesto centre, kur šiandien, praėjus 29 metams, susirinkę 27 mokyklų mokiniai iš žvakelių sudėliojo žodį LAISVĖ, taip dar kartą parodydami, kad vertybės, gintos prieš beveik trisdešimt metų, svarbios ir šiandien, o už jas kovoję žmonės – nepamiršti.

 Plačiau >

Krašto ir visos Lietuvos šeimos bei kiti tikintieji sekmadienį rinkosi Šiauliuose. Šiaulių arenoje vyko tradicinė, jau 20-oji Šiaulių vyskupijos šeimų šventė. Šventąsias Mišias aukojo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Rajičius, Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, kiti šalies bažnyčios hierarchai ir Šiaulių vyskupijos kunigai. Mišiose giedojo Vilniaus šv. Jonų bažnyčios gospelo choras. Apie šeimų tarpusavio santykius ir namų bažnyčią išraiškingai pasakojo svečias iš JAV kunigas Leo.

 Plačiau >
 1 2 3 4 5  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.