Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių regiono Globos centrų susitikime – apie paslaugas globėjams ir institucinės globos pertvarką

2019 m. balandžio 5 d. Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro Globos centre vyko Šiaulių regiono Globos centrų specialistų susitikimas, kuriame dalyvavo  Šiaulių miesto, Šiaulių, Joniškio, Radviliškio, Pakruojo, Kelmės rajonų Globos centrų darbuotojai. Susitikimo metu aptarta institucinės globos pertvarkos eiga ir teikiamos paslaugos, dalintasi gerąja Globos centrų patirtimi, ieškota būdų kylantiems sunkumams darbe spręsti.

 

Susitikime taip pat dalyvavo institucinės globos pertvarkos procesų Šiaulių regione, (Pasvalio, Panevėžio rajonuose ir Panevėžio mieste), ekspertė Eglė Jurkutė, kuri pasidžiaugė, kad Šiaulių regiono globėjų ir įtėvių mokymo bei konsultavimo specialistų susitikimai nuo 2017 metų tapo tradicija. „Susitinkame mažiausiai kartą per ketvirtį, kad nuolat keistumėmės aktualia informacija, aptartume kiekvienos savivaldybės pasiekimus, sprendžiant vaikų, netekusių tėvų globos, situacijas, pasidžiaugtume savo darbo rezultatais bei iššūkiais, darome situacijų analizes, taip padėdami vieni kitiems“, - sako ekspertė.

Į Šiaulių miesto savivaldybės  socialinių paslaugų centro Globos centro organizuotą susitikimą pirmą kartą buvo pakviesti visų Šiaulių regiono Globos centrų atstovai, globos koordinatoriai. Susitikime dalyvavo 23 Globos centrų darbuotojai. Susitikimo dalyviams pristatytos institucinės globos pertvarkos projekto lėšomis vykdomos bandomosios paslaugos: palydimosios globos (paslaugą teikia UAB „Projektų įgyvendinimo grupė“), šeimos modelio bendruomeninių vaikų globos namų tėvų globos netekusiems vaikams (teikia Linkuvos socialinių paslaugų centras, VŠĮ „Vilniaus SOS vaikų kaimas“ bei Kelmės rajono Vaiko ir šeimos gerovės centras), bandomosios budinčių globotojų veiklos užtikrinimo (teikia Akmenės rajono Paramos šeimai centras) paslaugos bei aptartos šių paslaugų teikimo patirtys. Su Šiaulių miesto, Šiaulių, Joniškio, Radviliškio, Pakruojo, Kelmės rajonų Globos centrų darbuotojais taip pat kalbėta apie poreikį stiprinti Globos centrų paslaugas budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), šeimynų dalyviams bei įtėviams ir akcentuota, kad  intensyvi pagalba ypač reikalinga  vaiko adaptaciniu laikotarpiu naujoje šeimoje.

Globos centrai yra kiekvienoje Šiaulių regiono savivaldybėje, tačiau net keliose savivaldybėse trūksta paslaugas teikiančių globėjų (rūpintojų) bei įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) specialistų. Susitikime pasidžiaugta, kad visose savivaldybėse yra budinčių globotojų ir susidomėjimas šia veikla nemažėja, vis dar nepakanka ir trūksta nuolatinių globėjų ir įtėvių. Taip pat aptartas globos (rūpybos) šeimoje ir įvaikinimo viešinimas bei galimos informavimo priemonės, pasidalinta patirtimi apie kiekvienoje savivaldybėje Globos centrų vykdomą viešinimo strategija. Visi dalyviai pritaria, kad tokie susitikimai labai naudingi, kadangi yra galimybė susipažinti su naujausia informacija apie institucinės globos pertvarkos procesų eigą, pasidalinti darbo patirtimi, organizuojant vaikų globos paslaugas, sužinoti, kaip praktiškai vyksta bendruomeninių paslaugų teikimas. Buvo pritarta ekspertės Eglės Jurkutės siūlymui ateityje į tokio pobūdžio susitikimus kviesti ir vaiko teisių apsaugos specialistus, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius.

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: