Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Visų šventųjų dienai skirtas, koncertas „Būk šviesa“

Lapkričio 1 d. (PENKTADIENIS)
16 val. Visų šventųjų dienai skirtas, koncertas „Būk šviesa“. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra

Programoje: A. Bruckner, J. Brahms, F. Martin, F. Mendelssohn, R. Skabeikaitės kūriniai.

 

Pasitinkant tamsiausią rudens mėnesį, Visų šventųjų dieną ir jos išvakarėse žiebsis ne tik mirusiųjų atminimui skirtos kapinių žvakelės. Išėjusius prisiminti kvies, muzikinę šviesą neš ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Į jau tradicija tapusius, Visų šventųjų dienai skirtus, koncertus bus kviečiami Šiaulių ir Naujosios Akmenės muzikos mylėtojai.

Puikia architektūra ir akustika pasižyminčios Šiaulių bažnyčios nuolat sulaukia chorinės muzikos renginių organizatorių dėmesio, o tokių koncertų lankytojai turi vis daugiau galimybių pasotinti savo dvasią, klausydamiesi kokybiškai atliekamos sakralinės muzikos. Kiek kitokia padėtis esti regionuose – galimybė išgirsti pripažintų muzikos profesionalų atliekamas kompozicijas vis dar lieka prabanga ten gyvenantiems. Tokią padėtį keisti imasi choras „Polifonija“ ir kolektyvo meno vadovas bei vyriausiasis dirigentas dr. Linas Balandis, įgyvendindami projektą – dviejų programų ciklą „Tebūnie šviesa“.

Pirmoji šio ciklo dalis „Būk šviesa“ bus ypatinga tuo, kad su choru programą ruoš ir koncertuose atliks orkestro ir choro dirigentė, pedagogė, kompozitorė Raimonda Skabeikaitė – ryški ir veikli asmenybė, kuri aktyviai reiškiasi kaip dainininkė, įvairių muzikos kolektyvų meno vadovė.

Sėkmės ir pripažinimo skonį menininkė pajuto anksti. Būdama šešiolikos Raimonda tapo Lietuvos nacionalinio jaunųjų dirigentų konkurso nugalėtoja. Vėliau ėmė skleistis jos, kaip kompozitorės, talentas: ji laimėjo pirmąją vietą chorinių kūrinių konkurse „Vox Juventutis‘12“, debiutavusi su savo kompozicija „Lydint tekančią saulę“, o po metų jos kūrinys chorui „Lux Mundi“ dar kartą pelnė jai konkurso „Vox Juventutis‘13“ laimėtojos vardą ir publikos simpatijų prizą. Šiandien Raimonda Skaibeikaitė reta viešnia Lietuvoje. Nuo 2013 metų ji gyvena Grace (Austrija) ir studijuoja šiame mieste įsikūrusiame Muzikos ir scenos menų universitete. Čia su pagyrimu baigtos chorinio dirigavimo bakalauro studijos pas prof. Johanesą Princą (Johannes Prinz). Netrukus žingeidi menininkė susidomėjo orkestriniu dirigavimu ir tęsė studijas pas prof. Volfgangą Bozičių (Wolgang Bozic), žinias gilino pas Marką Piole (Marc Piollet), o šiuo metu studijuoja orkestrinį dirigavimą magistrantūroje pas prof. Volfgangą Diornerį (Wolfgang Dörner).

Antrajame pagal dydį Austrijos mieste Grace kūrybinės bendruomenės tarpe pripažinimo sulaukusi jaunoji lietuvių menininkė randa vis daugiau savirealizacijos galimybių: vadovauja chorui „Postchor Graz“, ansambliui „Horus Vocals“, dėsto Graco Johann-Joseph-Fux konservatorijoje.

„Buvimas scenoje su choru „Polifonija“ man be galo svarbus. Be to, tai yra ir mano, kaip dirigentės, debiutas Lietuvoje. Man didžiulė garbė turėti tokią galimybę programą atlikti būtent su šiuo choru“, - sako trumpam į gimtinę sugrįžtanti kūrėja.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė

 

Informaciją teikia Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“ 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: