Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Švietimo naujienos
„Geografijos naktis“ Šiauliuose

Šių metų balandžio 12-13 dienomis Šiaulių Didždvario gimnazijoje vyko tarptautinis renginys „Geografijos naktis 2019“, kurį organizavo geografijos mokytojos Sniegina Raubaitė, Jūratė Paulauskienė, Asta Titenienė, Diana Čepauskienė ir Indrė Staliorevičienė. Šį renginį remia EUGEO (Europos geografinė asociacija), LGD (Lietuvos geografų draugija), renginys įtrauktas į UNESCO asocijuotų renginių sąrašą.

Plačiau
Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokinės tarptautinėje konferencijoje

Rugilė Mockutė, Ugnė Bukantytė ir Neda Maciūtė dalyvavo tarptautinėje mokinių konferencijoje „Daugiau kultūrų – vienas Europos identitetas", kurioje skaitė pranešimą apie Nordplus Junior klasių mainų projektą „Inovatyvi, kalbinė ir kultūrinė Šiaurės-Baltijos šalių edukacinė kelionė“.

Plačiau
Vaikų konferencija "Sveikatos labirintai"

Šiaulių lopšelio-darželio "Žiogelis" pedagogai balandžio 10 dieną surengė Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų konferenciją "Sveikatos labirintai", kurioje dalyvavo ugdytiniai iš 12 įstaigų. Konferencijos tikslas - suburti ikimokyklinio amžiaus ugdytinius ir padėti jiems išreikšti savo nuomonę sveikatos klausimais, atstovauti savo interesus, ir per žaidimą puoselėti sveikos gyvensenos įgūdžius, gebėjimus, vertybines nuostatas.

Plačiau
Robotikos entuziastų šventė Šiaulių tarptautinėse robotikos varžybose „Saulės robotų mūšis 2019“

Jau trečius metus iš eilės Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija kartu su Šiaulių robotikos klubu sukviečia robotikos entuziastus į tarptautines robotikos varžybas „Saulės robotų mūšis 2019“. Balandžio 6 dieną į „Saulėtekio“ gimnaziją atvyko robotų kūrėjai (komandos) su 155 robotais (pernai – 144) iš Latvijos ir Lietuvos įvairių miestų bei miestelių.Visą dieną vyko įnirtingos kovos 9 rungtyse: Folkrace, Freestyle, Lego linijos sekimo, Linijos sekimo, Linijos sekimo Turbo, Lego sumo, Mini sumo (mokinių kategorija), Mini sumo (suaugusiųjų kategorija) ir su Antweight koviniais robotais. Šįmet pirmąkart organizuojama Antweight kovinių robotų rungtis ypač patiko žiūrovams.

Plačiau
„Romuvos“ progimnazijoje svečiavosi Nordplus Junior klasių mainų projekto partneriai iš Danijos

Progimnaziją aplankė Danijos Hjorring miesto Hojene mokyklos mokiniai ir mokytojai. Klasių mainų projekte „Inovatyvi, kalbinė ir kultūrinė Šiaurės-Baltijos šalių edukacinė kelionė“ dalyvauja 7, 8 klasių mokiniai ir jų mokytojos Žana Bareikienė bei Gitana Petrušienė. Pirmąją Lietuvoje dieną projekto dalyviai buvo pasveikinti progimnazijos administracijos, susipažino su mokykla, dalyvavo „Robotikos“ užsiėmime, aplankė Šiaulių universiteto biblioteką, „Rūtos“ šokolado muziejuje gamino šokoladinius rankų darbo saldainius bei aplankė įžymias Šiaulių vietas.

Plačiau
Respublikinė poezijos šventė ,,Nešu aš gražų žodį savo širdyje“

2019 m. balandžio 12 dieną 14.00 val. į Šiaulių kamerinę salę ,,Polifonija“ 19-tą pavasarį susirinko mažieji skaitovai iš 18 šalies įstaigų. Juos pasitiko šventinis ,,Varpelis“, padėjęs jaukiai surasti vietą scenoje. Gražų žodį, skirtą vietovardžiams, skambantį eilėraščiuose, sakmėse, padavimuose, deklamavo 30 dalyvių, kuriems pasiruošti padėjo puikūs pedagogai, neabejingi lietuvių kalbai, poezijai, meninei raiškai.

Plačiau
Svarus laimėjimas!

„Romuvos" progimnazijos mokinė Mantilė Paulauskaitė dalyvavo Šiaulių miesto 7-8 klasių mokinių technologijų olimpiadoje. Jai pavyko pasiekti aukštų rezultatų konstrukcinių medžiagų srityje. Nugalėjusi visus varžovus Šiauliuose, Mantilė pateko į Lietuvos mokinių technologijų olimpiados šalies etapą, vykusį Zarasų profesinėje mokykloje. 2019 metų olimpiados tema „Mano laiškas rytojui". Mantilė pasirinko gaminti penkių indų kompoziciją iš keramikos. Savo kompoziciją pavadino prasmingai – „Laikas“.

Plačiau
Kviečiame į konferenciją apie įkalintų asmenų švietimą

 

Nuo 2005 metų Šiaulių suaugusiųjų mokyklos mokytojai dirba ir Šiaulių tardymo izoliatoriuje: suimtiesiems ir nuteistiesiems, norintiems mokytis, yra suteikiama galimybė įgyti vidurinį, pagrindinį ar pradinį išsilavinimą. Darbas su įkalintais asmenimis turi savo specifikos, todėl mokytojai, jausdami poreikį mokytis bei dalintis patirtimi, prieš dvejus metus ėmėsi koordinuoti „Erasmus+“ KA2 strateginių partnerysčių projektą „Innovative ways for motivating prisoners for learning".

Plačiau
„Romuvos“ progimnazijoje svečiavosi Nordplus Junior klasių mainų projekto partneriai iš Danijos
Plačiau
Palangos miesto savivaldybės švietimo įstaigų vadovų stažuotė „Romuvos" progimnazijoje

Progimnazijoje vyko Palangos miesto savivaldybės ugdymo įstaigų vadovų stažuotė „Bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijų tobulinimas, kuriant saugią ir mokymąsi skatinančią ugdymosi aplinką. Socialinis emocinis ugdymas“. Direktorė Stanislava Prazauskienė supažindino svečius su progimnazijos veiklos prioritetais, besimokančios organizacijos plėtra.

Plačiau
Simono Daukanto gimnazijoje vyko tarptautiniai jaunimo debatai vokiečių kalba

Užduoti kritinius klausimus, argumentuotai išsakyti savo nuomonę, gebėti  klausytis bei teisingai ir dalykiškai priimti kitų nuomonę ir t.t. Šias kompetencija tobulina Šiaulių S. Daukanto gimnazijos gimnazistai, kurie jau devynerius metus dalyvauja  debatuose. Konkursas „Tarptautiniai jaunimo debatai“, iki šiol vienintelis tarptautinis moksleivių debatų konkursas, vykstantis vokiečių kalba Vidurio ir Rytų Europoje.

Plačiau
Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokytojos Erasmus+ projekte Čekijoje

Penkių dienų Erasmus+ projekto mokymų kursuose Čekijoje, Prahoje savo žinias gilino anglų kalbos mokytoja Monika Gaurilčikienė, matematikos mokytoja Emilija Motiejūnienė ir pradinių klasių mokytoja Angelė Laucienė. Kursų tikslas buvo skirti didesnį dėmesį STEM mokymo programos integravimui į įvairius mokomuosius dalykus, taikant novatoriškas veiklas, žinomus mokymo(-si) būdus bei metodus, turtinti pedagogų gebėjimą įsitraukti ir motyvuoti savo mokinius. Lektorius supažindino su SOLE mokymo būdais, kurie orientuoja skirtingų gebėjimų mokinius į savarankišką mokymąsi ir veiklą.

Plačiau
Respublikinė kūrybinių darbų paroda „Knygose pasakos gyvena“

Balandžio 2-oji – garsaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga lopšelis-darželis “Voveraitė” suorganizavo respublikinę ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodą „Knygose pasakos gyvena“, kurios tikslas – plėtoti vaikų sakytinės ir rašytinės kalbos gebėjimus, suteikiant galimybę atsiskleisti jų kūrybinėms iniciatyvoms.

Plačiau
Svečiai iš Kazachstano

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje viešėjo svečiai iš Kazachstano. Juos lydėjo Šiaulių universiteto Edukologijos instituto profesorė Stefanija Ališauskienė ir docentas Algirdas Ališauskas. Svečiai atvyko susipažinti su jau ne vienerius metus progimnazijoje įgyvendinamu įtraukiuoju ugdymu, inkliuzinio ugdymo sistema. Vaiko gerovės komisijos nariai pasidalino sėkmingos veiklos patirtimi kuriant palankią ir saugią edukacinę aplinką, pritaikant ugdymo turinį, taikant specialiąsias mokymo priemones, personalizuotas mokymo(si) strategijas, specialius darbo būdus ir metodus, užtikrinant kiekvieno mokinio gerovę ugdymo įstaigoje.

Plačiau
Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“ „Saulės“ pradinėje mokykloje

Kovo 1 - 29 dienomis „Saulės“ pradinės mokyklos bendruomenė aktyviai prisijungė prie nacionalinės „Vaikų linijos“ iniciatyvos, skirtos sąmoningumo didinimo mėnesiui „Be patyčių“. Šiomis dienomis mokykloje veikė „Draugystės paštas“, mokytojai su mokiniais kalbėjo apie patyčias ir jų sprendimo būdus, įgytas žinias įtvirtino spręsdami Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir socialinių partnerių sukurtą interaktyvų testą „Įveik patyčias“.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: