Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Aiškėja vis daugiau aplinkybių dėl tvoros prie Lyros g. 13

Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad Savivaldybė ruošiasi teisiniams ginčams dėl teritorijos (šaligatvių) prie prekybinės paskirties pastato Lyros g. 13. Administracijos vadovas atskleidė turįs dokumentus, kurie įrodo, kad minėta teritorija buvo perduota Savivaldybei prieš daugiau nei du dešimtmečius.

 

Savivaldybės specialistams surinkus informaciją apie teritoriją prie Lyros prekybos centro, paaiškėjo anksčiau neskelbti duomenys. Dokumentai rodo, kad 1997 metais miesto savivaldai pagal įstatymą buvo perduota daug infrastruktūros objektų – automobilių stovėjimo aikštelės, daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalinė infrastruktūra, gatvės su visais joms priklausančiais statiniais. Tarp jų ir plotas Lyros g. 13. Vertinant šią svarbią aplinkybę, pasak Antano Bartulio, turėtų būti paprasčiau sprendžiamas ir užtvertos teritorijos klausimas.

„Nuo 1997 metų mes valdome tą turtą, o 2012 metais mes jį praradome ir tas miesto turtas atsirado privačiose rankose. Jeigu mes neapgynėme to turto tada, pabandysime padaryti tai dabar. Kai tik gavau tokią informaciją, aš kitaip elgtis jau nebegaliu. Mes papildomai pateiksime informaciją apie valstybės turtą, kurį gavome kaip Savivaldybė, ir tikimės procesuose dalyvaujančių valstybės institucijų bendradarbiavimo“, – komentavo Antanas Bartulis.

Šio ginčo išsprendimas leistų miesto gyventojams patogiau naudotis mikrorajono viešosiomis erdvėmis, laisvai pasiekti kitas prekybos ir paslaugų vietas.   

*********

Be to, Savivaldybės administracijos vadovas Antanas Bartulis pateikė daugiau informacijos apie daug visuomenės diskusijų sukėlusią tvorą prie Lyros g. 13 pastato.

Pasak A. Bartulio, gauta informacija iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos. NŽT vadovas pavedė Šiaulių padaliniui surengti patikrinimą ir nustatyti minėto sklypo naudojimo tvarką, bendradarbiaujant su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos. Savivaldybė dabar laukia atsakymo apie patikrinimo rezultatus.

Savivaldybė taip pat surinko duomenis ir patikslino kadastrinius matavimus dėl inžinerinių tinklų apsaugos zonų, kurias kerta neseniai pastatyta tvora prie prekybos centro. Pasak A. Bartulio, tvora pažeidžia dujotiekio trasos, ESO elektros linijos, lietaus nuotekų ir kanalizacijos tinklų trasų apsaugos zonas.

„Kadangi keturių požeminių infrastruktūrų apsaugos zonoje pastatyta tvora, pirma pasiūlysime tvoros statytojams patiems panaikinti pažeidimus nusigriaunant tvorą, o jei į mūsų siūlymą nebus įsiklausyta, tada liks teisminis kelias“, – sakė administracijos vadovas.

Savivaldybės atstovai tikisi, kad gyventojams ir verslo atstovams nepatogaus atitvėrimo klausimą pavyks išspręsti jau artimiausiu metu.    

 

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: