Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Klausimai-atsakymai
2017-10-25
Laba diena, esu labai keblioję situacijoje... Šiauliuose gyvenu jau apie 11 metų.. Studijų metu deklaruojama gyvenamoji vieta buvo Šiaulių m., sav. Gimus sūnui, aname bute kur gyvenome šiaip ne taip savininkė prideklaravo mėnesiui (kad susitvarkyčiau vaikui gydytojus) (vaikas gimė 2016 06 07)... Dabar gyvename jau kitame bute, nes anas parduotas - nuomojamės, yra sutartis ir pan., tačiau savininkai nesutinka deklaruoti gyvenamosios vietos.. Skaitomės oficialiai kaip benamiai... Gimtinė Mažeikiai, vaiko į darželį užrašyti negaliu... Nebežinau nė ką bedaryti...Nei artimųjų nieko nėra, kas galėtų padėti... Kartu ir širdį skaudą, moki mokesčius ir panašiai, bet vistiek "benamis"... Tiesiog nebežinau ką daryti, kaip susitvarkyti vaikui darželį... Neesame nei kokie soc., remtini ir pan... Oficialiai, gaunasi kaip neegzistuojam... Nu siaubas... Ar savivaldybė negali niekaip padėti... Nes jau ir verkiu ir nervuojuosi...

LR Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatyme numatyta galimybė asmenims, kurie neturi nuosavybės teise priklausančio būsto, deklaruoti gyvenamąją vietą pateikiant gyvenamosios patalpos nuomos, panaudos ar kitą sutartį, patvirtinančią teisę gyventi deklaruojamame būste. Tokiu atveju,  atskiro raštiško savininko  (bendraturčio) sutikimo nereikia. Gyvenamoji vieta deklaruojama sutarties galiojimo laikotarpiui. Nuomos (panaudos) sutartis neprivalo būti patvirtinta notaro. Nuomos (panaudos)  sutartį privalo pasirašyti visi  savininkai (bendraturčiai) ir nuomininkai. Už sutarties tikrumą ir parašų originalumą, šiuo atveju,  atsakingas nuomininkas. Atvykstant deklaruoti gyvenamąją vietą būtina turėti nuomos (panaudos)  sutarties originalą.  Savininkas (bendraturtis) neturi pagrindo neleisti deklaruoti gyvenamosios vietos asmenims, kurie vienais ar kitais pagrindais gyvena jam priklausančiame būste, o gyvenamosios vietos deklaravimas  nuomininkui nesukuria jokių turtinių teisių į būstą.

Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: