Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių meras: turime puikią vietą Laisvės šventėms rengti

Sukilėlių kalnelio komplekse bus atkurta istorinė tiesa – susitarta, kad bus iš naujo įrengtos paminklinės lentos su 1863–1864 metais nužudytų sukilėlių pavardėmis. Projekto autorius architektas Darius Jakubauskas ne tik parengė reikalingą dokumentaciją ir surinko istorinius duomenis, tačiau prie paminklinių lentų gamybos pažadėjo prisidėti ir asmeninėmis lėšomis. Miesto meras Artūras Visockas padėkojo šiauliečiui architektui už patriotiškumą ir iniciatyvą.

Jau artimiausiu metu Sukilėlių kalnelio komplekse vėl bus deramai įprasmintas 1863–1864 m. sukilimo aukų atminimas. Išsivadavus iš sovietmečio, ant Sukilėlių kalnelio esančio Nepriklausomybės paminklo šonuose buvo įmontuotos žalvarinės lentos su įrašytomis nužudytų sukilėlių pavardėmis. Šios lentos parūpo metalo vagims ir greitai dingo. Dabar pagarbos ženklai vėl bus grąžinti. Tuo rūpinasi šiaulietis architektas Darius Jakubauskas, jau parengęs tam reikalingą dokumentaciją. Naujų memorialinių lentų įrengimo klausimus architektas aptarė susitikime su Šiaulių miesto meru Artūru Visocku. Darius Jakubauskas patvirtino, kad šis istorinės atminties įprasminimas jam svarbus ne tik profesine, bet ir idėjine prasme, todėl yra pasiruošęs iš savo asmeninių lėšų skirti 1000 eurų memorialinių lentų gamybai. Artūras Visockas, pasidžiaugęs D. Jakubausko iniciatyva, pažadėjo dalį sumos rasti savivaldybės biudžete, o jei pinigų dar trūksią, bus bandoma ieškoti patriotiškai nusiteikusio verslo paramos.

„Esu maloniai nustebintas Dariaus Jakubausko entuziazmu ir kartu nuoširdžiai dėkoju Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktoriui Raimundui Balzai, atkreipusiam dėmesį į Sukilėlių kalnelio reikšmę ir jo būklę. Manau, kad tai tikrai nepelnytai primiršta vieta, kurioje galima minėti įvairias mūsų tautos Laisvei svarbias datas“, – po susitikimo sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.  

Nuo 1863 m. birželio 14 d. iki 1864 m. kovo 6 d. ant Sukilėlių kalnelio įvykdytas mirties nuosprendis Šiaulių sukilėliams: tarp jų ir kilmingiems bajorams, ir paprastiems miestiečiams bei valstiečiams. Po mirties aukų kūnai būdavo užkasami vietoje, žemė sulyginama, kad neliktų nė ženklo. Miestiečiams pastačius toje vietoje kryžių, caro valdžia jį nedelsiant nuvertė ir sunaikino.  Nepriklausomybės paminklas, pastatytas pagal garsaus inžinieriaus architekto Karolio Reisono projektą, buvo atidengtas 1935 metais.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: