Rekomendacijos dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo ne sveikatos sektoriaus institucijose

Sveikatos apsaugos ministerija, vadovaudamasi tarptautinių institucijų ir kitų šalių rekomendacijomis ir siekdama išvengti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo, teikia rekomendacijas dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo apsisaugant nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) ne sveikatos sektoriaus institucijose.

Kvėpavimo takų apsauga

 • Ne sveikatos sektoriaus darbuotojams, atliekantiems pavestas funkcijas, kvėpavimo takų apsaugai pakanka vienkartinių veido kaukių.
 • Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) siūlo naudoti 2 ar 3 klasės daleles filtruojančius respiratorius FFP2 arba FFP3, kai yra artimas kontaktas (mažiau negu 2 metrai) su įtariamu ar patvirtintu COVID-19 liga sergančiu asmeniu.
 • Teikiant paslaugas uždarose patalpose, turi būti įrengtos pertvaros, o patalpos nuolat vėdinamos ir valomos. Jei šių sąlygų neįmanoma užtikrinti, kontaktas trunka daugiau nei 15 minučių ir nėra galimybių tarp asmenų išlaikyti atstumą, didesnį nei 2 metrai, rekomenduojama naudoti FFP2 arba N95 respiratorius, tačiau jei FFP2, N95 respiratorių trūksta, galima naudoti vienkartines veido kaukes. Šioje situacijoje veido kaukę turėtų dėvėti ir paslaugos gavėjas.
 • Respiratoriai FFP2, N95 keičiami, kai jie užsiteršia, kai per juos tampa sunku kvėpuoti. Šie respiratoriai gali būti naudojami ne ilgiau kaip 8 valandas.
 • Vienkartinės veido kaukės keičiamos kai sudrėksta, bet ne rečiau kaip kas 4 valandas.
 • Dėvint kaukę, būtina nuolatinė rankų higiena, draudžiama liesti kaukę.

 

Rankų apsauga

 • Kai yra galimybė nusiplauti ir dezinfekuoti rankas, vienkartinės pirštinės nėra būtinos.
 • Vienkartinės pirštinės keičiamos priklausomai nuo kontakto su galimai užterštais paviršiais dažnumo. Jos turi būti pakeičiamos nedelsiant po tiesioginio kontakto su įtariamu ar nustatytu COVID-19 liga sergančiu asmeniu.
 • Vienkartinės pirštinės neturi būti dezinfekuojamos dezinfekciniais skysčiais ir naudojamos pakartotinai jas nusimovus.

 
Bendros rekomendacijos

 • Ilgalaikės globos ir slaugos įstaigose asmeninių apsaugos priemonių naudojimui galioja asmens sveikatos priežiūros įstaigoms taikomos rekomendacijos.
 • Apsirengiant ir nusirengiant asmenines apsaugos priemones, reikia vadovautis Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtomis rekomendacijomis.
 • Jei darbo metu kontaktuojama su asmenimis su aiškiai pasireiškusiais kvėpavimo takų infekcijų simptomais, jiems turi būti uždedama veido kaukė.
 • Atliekant darbą, būtina išlaikyti socialinį atstumą, laikytis rankų higienos taisyklių, dažnai vėdinti patalpas, užtikrinti dažnesnį patalpų valymą ir dezinfekavimą.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacijaFacebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.