Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių miesto meras: dėl Šiaulių oro uosto reikia sutelkti jėgas

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas kreipėsi į LR Vyriausybės kanclerį,  Ekonomikos ir inovacijų, Krašto apsaugos ir Finansų ministerijas prašydamas sudaryti galimybes efektyviam savivaldos lėšų naudojimui ir privataus kapitalo į civilinį Šiaulių oro uostą atėjimui. Pasak mero, norint pasiekti rezultatų sprendžiant oro uosto infrastruktūros išvystymo ir investicijų pritraukimo klausimus, reikės aktyvaus ir progresyvaus savivaldos ir Vyriausybės bendradarbiavimo.

Šiaulių miesto savivaldybė, siekdama oro uosto infrastruktūrą pritaikyti investuotojams, yra įsipareigojusi investuoti įspūdingą 10 mln. eurų sumą.

 Kiek anksčiau kooperuoti jėgas ir išteklius Artūras Visockas prašė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, tikėdamasis greitesnio ir efektyvesnio Bačiūnų gatvės remonto.

 

 

p. Algirdui Stončaičiui

LRV Kancleriui

Kopija : LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijai

             LR Krašto apsaugos ministerijai

             LR Finansų ministerijai

 

2017 m. Šiaulių savivaldybė kartu su SĮ Šiaulių oro uostas paskelbė žemės nuomos aukcioną sklypo dalims, esančioms Aviacijos g. 5, Šiauliuose, patikėjimo teise valdomomis SĮ Šiaulių oro uostas. Aukciono dalyvis, UAB Termicom (toliau – įmonė), atitikusi visus dalyviui teikiamus reikalavimus, tame tarpe ir pristačiusi pažymą iš Nacionalinio saugumo komisijos, laimėjo minėtą aukcioną ir 2018 m. liepos mėnesį su įmone buvo pasirašyta žemės nuomos sutartis. Kartu su žemės nuomos sutartimi, pritarus miesto Tarybai, buvo pasirašyta ir investicijų sutartis, kurioje numatytos abipusės investicijos į projektą – Tarybos pritarimu miesto savivaldybė skyrė 10 milijonų eurų sklypo infrastruktūrai sutvarkyti, įmonė įsipareigojo investuoti 10 milijonų savo veiklai reikalingoms investicijoms atlikti. Įmonė, pateikdama dokumentus aukcionui, jau turėjo 1,5 mln. eurų paramą iš ES fondų, administruojamų LVPA. Šis faktas lėmė Tarybos apsisprendimą skirti lėšų projekto plėtrai, nes užtikrino įmonės ketinimą investuoti ir vystyti projektą oro uoste. Įranga, įsigyta už minėtas lėšas jau pristatyta į oro uostą.

Šiaulių savivaldybė projekto eigoje įvykdė viešąjį pirkimą projektiniams pasiūlymams pateikti (sutarties suma 21 7800 eurų), šiuo metu jau vyksta projektavimo darbai (sutarties suma 136705.80 eurų), kuriuos planuojama baigti rugpjūčio mėn. 20 d. Rudenį turėtų prasidėti statybos darbai.

                      2018 m. liepos mėnesį Šiaulių miesto savivaldybė iniciavo pasitarimą pas Jus dėl turto, esančio kariniame aerodrome Zokniuose, naudojamo civiliniams skrydžiams aptarnauti, įteisinimo. Vykdydami protokolinį pasitarimo sprendimą, kreipėmės į LR Krašto apsaugos ministeriją bei į LR Finansų ministeriją, kaip į centralizuoto turto valdytoją dėl galimybių naudotis turtu bei investuoti į minėtą turtą. Finansų ministerijos bei LR Kariuomenės nuomone, vienintelis būdas įsiteisinti turto naudojimosi faktą – jį nuomotis. 2019 m. sausio mėn. lankėmės LR Krašto apsaugos ministerijoje pas ministrą R. Karoblį, susitikimo metu sulaukėme palaikymo ir patvirtinimo, jog LR Kariuomenės oro pajėgos plėstis šiaurinėje aerodromo dalyje neketina ir esantis toje dalyje turtas gali būti atiduotas naudotis SĮ Šiaulių oro uostas, reikalinga rasti teisėtą būdą turto naudojimosi santykiams įforminti. Tuo tikslu po susitikimo pas ministrą, vykome į Finansų ministeriją ir kartu su LR Krašto apsaugos ministerijos atstovu, išsinagrinėję teisines galimybes, radome būdą, kaip įteisinti turto naudojimosi santykius, bei nedelsdami kreipėmės raštu į Krašto apsaugos ministeriją su siūlymu, o ministerija mums pateikė atsakymą, pasirašytą viceministro V. Umbraso, kurio turinys neatitiko mūsų bendrai sutartų sąlygų bei praktiškai grąžino mus į 2015 metų situaciją  (raštai pridedami).

2019 m. sausio pradžioje investuotojas mus informavo, jog Nacionalinio saugumo komisija dar kartą paprašė pateikti visus dokumentus pažymai gauti, ir kovo mėnesio pabaigoje pakartotina pažyma buvo išduota vėl. Tačiau šis faktas mums iškėlė abejonių ar neatsiras tolimesnių trikdžių abipusiam projektui įgyvendinti bei galimų abipusių rimtų teisinių ginčų dėl kurios nors pusės neįvykdytų investicinių įsipareigojimų.

Atsižvelgus į minėtuose raštuose pateiktą informaciją, bei į tai, jog savivaldybė ir investuotojas toli pažengė vykdydami bendrą projektą oro uoste, kreipiamės į Jus su prašymu inicijuoti bendrą pasitarimą kartu su Ekonomikos ir Inovacijų, Krašto apsaugos ir Finansų ministerijų atstovais, kurio metu reiktų visoms pusėms aptarti:

  1. Turto naudojimosi įteisinimą.
  2. Tolimesnių investicijų tikslingumą.

 

Mums svarbu siekti miesto ekonominio augimo, turime tam potencialą – transporto mazgą – oro uostas/geležinkelis/strateginiai keliai, LEZ‘ą, Pramoninį parką. Esame inovatyvi, strateginių tikslų siekianti savivaldybė, norime matyti stiprią sinergiją tarp vietos savivaldos ir centrinės valdžios ir tikime bendrų tikslų įgyvendinimu bei konstruktyviu bendradarbiavimu.

 

Pagarbiai,

Artūras Visockas
Šiaulių miesto savivaldybės meras

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: