Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliuose prasideda 50-oji NATO oro policijos misijos pamaina

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose gegužės 2 d. vykusios NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse vykdančių karinių vienetų pasikeitimo ceremonijos metu Vengrijos karinių oro pajėgų kariai perėmė vadovavimą misijai iš Lenkijos karinių oro pajėgų karių. Papildomai misiją iš Lietuvos sustiprino Ispanijos karinių oro pajėgų kontingentas. NATO kariai pakviesti aktyviai dalyvauti miesto renginiuose.  

„50-oji, simbolinė NATO Baltijos oro policijos misijos pamaina Šiauliuose prasideda sustiprintais pajėgumais, kuriuos skiria Vengrija ir Ispanija. Vertiname NATO sąjungininkių prisidėjimą prie misijos, užtikrinančios tiek Baltijos šalių, tiek Aljanso oro erdvės saugumą ir integralumą“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

Vengrijos karinės oro pajėgos misijai Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose dislokuoja keturis naikintuvus JAS-39 „Gripen“. Tai antrasis kartas nuo 2015 m., kai misijai Lietuvoje vadovauti imasi Vengrijos karinių oro pajėgų kontingentas.

NATO oro policijos misiją iš Šiaulių Aviacijos bazės sustiprinusi Ispanija siunčia penkis naikintuvus F-18. Tai jau šeštasis kartas, kai Ispanija prisideda prie misijos vykdymo: 2006 ir 2016 m. ispanai vadovavo misijai iš Lietuvos, o 2015, 2017 ir 2018 m. vykdė sustiprinimą iš Estijos.

 Per savo dislokavimo laiką Šiauliuose Lenkijos kariai glaudžiai bendravo su Šiaulių miesto visuomene, priėmė moksleivių ir studentų ekskursijas bei dalyvavo miesto renginiuose, kartu su Lietuvos kariais dalyvavo Lietuvos narystės NATO 15-mečio renginiuose.

Šiaulių miesto savivaldybę ceremonijoje atstovavęs Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius Vengrijos ir Ispanijos kontingentų atstovus taip pat pakvietė kuo aktyviau įsijungti į miesto gyvenimą. NATO kariams D. Griškevičius įteikė simbolinius kvietimus dalyvauti gegužės 16 dieną vyksiančiame bėgime „Aš esu Šiauliai“.

Misiją baigusiems Lenkijos kariams perduoti suvenyrai su Šiaulių miesto simbolika.   

Ši NATO Baltijos oro policijos misiją vykdančių kontingentų rotacija yra ypatinga, nes tai jau 50-oji pamaina per Lietuvos 15-os metų narystę Aljanse. NATO oro policijos misija savo naikintuvų neturinčiose Baltijos šalyse nepertraukiamai vykdoma nuo 2004 metų, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo Aljanso narėmis. Nuo to laiko šią oro policijos misiją vykdė jau 17 Aljanso šalių.

NATO oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje ketvirtadienį Šiauliuose taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadovybės atstovai, užsienio šalių ambasadoriai, Lietuvos, Latvijos ir Estijos karinių oro pajėgų atstovai, kiti svečiai.

 Pagal KAM informaciją

Antano Gedrimo (KOP) nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: