Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Svarbiausia, ką reikia žinoti apie saviizoliaciją

Saviizoliacija – ypač svarbus visuomenės apsaugos būdas. Visi piliečiai raginami laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nurodymų, įpareigojimų. Iš užsienio grįžtantys asmenys privalo užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą. Šiauliečiams visa informacija dėl saviizoliacijos teikiama telefonu 1863.

Nuo kovo 16 d. VISI žmonės, grįžę iš BET KURIOS užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas (staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar apsunkintas kvėpavimas). Dabar VISIEMS grįžusiems galioja privalomo izoliavimosi tvarka, pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Nuo kovo 23 grįžusieji privalomai izoliuojami savivaldybės skirtose patalpose. Nuo kovo 25 šis sprendimas papildomas, išskiriant atvejus, kai asmuo gali izoliuotis savo patalpose, kuomet jis:

  • yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje;
  • turi tinkamas sąlygas izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje;
  • yra pasirašęs sutikimą izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje ir susipažinęs su izoliavimo reikalavimais bei informuotas apie atsakomybę, gresiančią už izoliavimo reikalavimų pažeidimus;
  • izoliavimo laikotarpiu nesukėlė izoliavimo ir viešosios tvarkos pažeidimų;
  • nepareiškė noro tęsti izoliavimą savivaldybių numatytose patalpose.

Visą tvarką, kaip vykdoma privaloma izoliacija, galima rasti šiame SPRENDIME.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14-lika dienų PRIVALOMA izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – pirmiausia būtina skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808 (VISĄ PARĄ). Savarankiškai vykti į gydymo įstaigas DRAUDŽIAMA.

Ligonio arba asmens, įtariamo, kad serga, izoliavimosi namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose būtinosios sąlygos:

1. Ligonis ar asmuo turi būti izoliuotas atskirame bute arba atskirame, gerai vėdinamame kambaryje (t. y. su atidaromais  langais ir  sandariai uždaromomis durimis) su atskiru sanitariniu mazgu.

2. Būtina užtikrinti aplinkos ir asmens higienos reikalavimų, nurodytų namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto ligonio ar asmens, įtariamo, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), atmintinėje, laikymąsi.

3. Izoliavimo metu toje pačioje patalpoje kartu su ligoniu ar asmeniu negali gyventi kiti sveiki asmenys.

Sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitose gyvenamosiose patalpose būtinosios sąlygos:

1. Esant galimybei, asmuo turi būti izoliuotas atskirame, gerai vėdinamame kambaryje (t. y. su atidaromais  langais ir  sandariai uždaromomis durimis), jei tai neįmanoma, šeimos nariai turėtų išlaikyti bent 2 metrų atstumą nuo sąlytį turėjusio asmens (pvz., miegoti atskiroje lovoje).

2. Būtina užtikrinti aplinkos ir asmens higienos reikalavimų, nurodytų namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje izoliuoto asmens, turėjusio sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), atmintinėje, laikymąsi.

Asmenims informavus, kad jie neturi kur izoliuotis, Savivaldybė paskirs būtinąsias izoliavimosi sąlygas atitinkančias patalpas. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) patvirtintą izoliavimo tvarką, Savivaldybės administraciją apie neturinčius kur izoliuotis asmenis informuos ligoninė, NVSC. Šiuo metu Šiauliuose yra paruošti 3 butai, ketvirtasis butas baigiamas ruošti – šiose atskirtose patalpose virusą turintys, bet neblogai besijaučiantys pacientai galės sveikti. Šiuo metu taip pat kalbamasi su viešbučio atstovais dėl patalpų, skirtų asmenų saviizoliacijai užtikrinti.

Jei šeimos nariui reikia izoliuotis, tačiau kiti šeimos nariai neturi galimybės būti atskirai ir dar neturėjo su juo kontakto, sveikiesiems šeimos nariams Savivaldybė yra paruošusi iki 120 asmenų talpinantį Sanatorinės progimnazijos bendrabutį. Čia apsistojusiems asmenims nebus taikomas izoliacijos režimas, kol jų artimieji izoliuosis namuose.

Atvirkštiniu atveju, kuomet asmenims reikia izoliuotis 14 dienų, tačiau namie jie to padaryti negali dėl kartu gyvenančių šeimos narių, jiems yra paruoštos Jaunųjų turistų centro ir Šiaulių logopedinės mokyklos patalpos.

Informaciją dėl patalpų saviizoliacijai teikia Sveikatos skyrius tel.:  (8 41)  596 216, 8 652 25 279.

Būnant saviizoliacijoje, griežtai privaloma laikytis šių pareigų:

1. Nepalikti izoliavimosi vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo.

2. Visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių (lankytojų) namuose.

3. Laikytis sveikatos priežiūros specialisto nurodymų.

4. Maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinti nuotoliniu būdu arba paprašyti, kad tuo pasirūpintų kiti asmenys (pavyzdžiui, šeimos nariai, draugai ar kt.), kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės, arba savivaldybės teritorijoje socialines paslaugas teikiančios įstaigos (Šiauliuose – Socialinių paslaugų centras).

5. Kasdien matuotis kūno temperatūrą ir stebėti savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo.

6. Pablogėjus sveikatos būklei ar atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams (staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), turi kreiptis į Bendrąjį pagalbos centrą tel. 112.

7. Suteikti reikalingą informaciją NVSC specialistui, atliekančiam COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinio epidemiologinę diagnostiką.

Tuo atveju, jei per 14 dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai nepasireiškia, šis asmuo toliau nelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Už saviizoliacijos nesilaikymą, ypač, jei dėl to buvo užkrėsti kiti asmenys, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

Visa naujausia informacija apie koronavirusą pateikiama ir nuolat atnaujinama čia: www.sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas.

Parengta pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informaciją

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gegužė
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: