Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Gedulo ir vilties diena šiauliečius kvies pagerbti masiškiausių trėmimų Lietuvoje aukas

2019 m. birželio 14 d. Lietuvoje minima Gedulo ir vilties diena. Atmintinai dienai įprasminti Šiauliuose renginiai organizuojami jau nuo birželio 12 d., o pačią birželio 14-ąją šiauliečius suburs Visuotinė tylos minutė, minėjimas „Išgyvenę istoriją“, šv. Mišios, atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“ ir kiti renginiai. Šiemet minimos 78-osios trėmimų pradžios metinės kvies šiauliečius pagerbti buvusių tremtinių atminimus ir prisiminti nepalaužiamą lietuvių tautos tvirtybę.

 

Gedulo ir vilties diena Lietuvoje minima dėl skaudžių 1941 m. birželio 14 d. masinių Lietuvos piliečių trėmimų. „Birželio 14 dieną minime kaip Gedulo ir vilties dieną. Gedulo – nes per vienuolika trėmimo metų į atokiausias Sibiro vietoves buvo ištremti arba įkalinti šimtai tūkstančių lietuvių, iš kurių šimtus pakirto nežmoniškos gyvenimo sąlygos. Vilties – nes tik viltis ir tikėjimas, kad kada nors sugrįš į Lietuvą, išgyvenusiems tremtiniams padėjo ištverti šį žiaurų laikotarpį. Todėl organizuojamais renginiais norime pagerbti ir tuos, kurių netekome, ir tuos, kurie išgyveno visus žiaurumus. Negalime šių tragiškų įvykių užmiršti – tai ne tik skaudi mūsų istorija, tai mūsų tautos dvasinės stiprybės įrodymas“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Pagerbti nukentėjusiuosius tautiečiai kviečiami jau 11.59 val. Visuotine tylos minute, kuri Lietuvoje skelbiama jau trečią kartą.

Nuo 13 val. prie Turizmo informacijos centro (Vilniaus g. 213) jau antrą kartą Šiauliuose vyks projekto „Misija Sibiras“ organizuojama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu bus skaitomi 10 000 tremtinių ir politinių kalinių vardai bei likimai. Renginys truks iki 23 val., kol bus perskaitytas paskutinis vardas, o prie skaitymų prisidėti galės kiekvienas norintis.

Visgi svarbiausiu Gedulo ir vilties dienos akcentu taps 16.30 val. prie geležinkelio rampos vyksiantis minėjimas „Išgyvenę istoriją“. „Minėjimą organizuojame prie geležinkelio rampos, nes tai vieta, iš kurios anuomet į tremtį pajudėjo žmonių prigrūsti vagonai. Todėl kasmet čia atnešame atminties puokštes ir žvakes, o minėjimo dalyvius kviečiame atsineštomis gėlėmis papuošti čia esančią tvorą. Renginiui pasibaigus į Ginkūnų kapines, Sukilėlių kalnelį ir Savanorių kapus bus nuvežtos tremtiniams skirtos gėlių puokštės“, – kalba Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė.

Minėjimo metu apie tragiškus birželio 14-osios įvykius kalbės Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai, o muzikinius kūrinius tremtiniams skirs Šiaulių kultūros centro choras „Tremtinys“ (meno vad. R. Pečeliūnas) ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos kamerinis ansamblis (mokyt. M. Minčiūnienė).

18 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) vyks šv. Mišios, o po jų – Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas koncertas, kuriame dalyvaus Rosana Štemanetian (sopranas), Oksana Auškalnytė (altas), Tadas Jakas (tenoras),Vilius Trakys (bosas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vad. T. Ambrozaitis) ir Šiaulių kamerinis orkestras (meno vad. R. Šumila).

Gedulo ir vilties dienai skirtų renginių Šiauliuose bus ir daugiau. Birželio 12 d. 14 val. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102) vyks atminties popietė „Viltis sugrįžti“, kurioje tremtyje patirtais išgyvenimais dalysis buvusi tremtinė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narė Janina Glušakovienė. Birželio 13 d. šiauliečiai bus kviečiami į P. Višinskio aikštėje vyksiančią Juodojo birželio atminimo akciją „Laisvės šviesa“. Visa renginių programa čia: https://bit.ly/2My8IY0.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Renginiai nemokami.

.

IŠGYVENĘ ISTORIJĄ

GEDULO IR VILTIES DIENOS

RENGINIAI

2019 m.

 

Birželio 12 d.

 

14 val. Atminties popietė ,,Viltis sugrįžti“

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras

Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai, Žemaitės g. 102

 

Birželio 13 d.

 

20 val. Juodojo birželio atminimo akcija „Laisvės šviesa“

Organizatorė – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga

P. Višinskio aikštė

 

Birželio 14 d. 

 

11.49 val. Visuotinė tylos minutė

 

1323 val. Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“

Organizatoriai: Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, Šiaulių kultūros centras

Prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213

 

14.30 val. Lietuvos ypatingojo archyvo parengtos parodos „Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija ir jos signatarai“ pristatymas

Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus

Partneriai: Lietuvos ypatingasis archyvas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga

Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74

 

16.30 val. Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Išgyvenę istoriją“

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras

Geležinkelio rampa

 

17 val. Koncertas romų genocido aukų atminimui – muzikinė pjesė „SAMUDARIPEN. Mergaitė iš vagono“

Dalyvauja Erikas Klincevičius, Judita Leitaitė, romų atlikėjas Ištvanas Kvik, ansamblis „Sare Roma“, „Rakija Klezmer Orkestar“, Giunter Light kvintetas, perkusija: Arkadijus Gotesmanas

Koncertų salė „Saulė“, Tilžės g. 140

Organizatorius – Romų integracijos centras

 

18 val. Šv. Mišios

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

 

18.30 val. Koncertas, skirtas Gedulo ir vilties dienai

Dalyvauja Rosana Štemanetian (sopranas), Oksana Auškalnytė (altas), Tadas Jakas (tenoras),Vilius Trakys (bosas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas Tomas Ambrozaitis), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila). Diriguoja Tomas Ambrozaitis

Organizatorius –  Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

 

PARODOS

Birželio 3–30 d. Spaudinių paroda „Dienos Sibiro toliuose“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyrius, Aido g. 27  

Informaciją teikia

Šiaulių kultūros centro

Renginių organizavimo skyriaus vedėja

Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901,

el. p. asta.vaitkiene@siauliukc.lt.

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: