Įvyko baigiamoji Interreg projekto konferencija „Bibliotekos iš kartos į kartą“

Įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region" (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, rugpjūčio 29 d. Jelgavos miesto bibliotekoje (Latvija) įvyko baigiamoji konferencija „BIBLIOTEKOS IŠ KARTOS Į KARTĄ“. Kadangi vykdytas projektas buvo tarptautinis, konferencija vyko anglų kalba.

Projekto partnerių susitikime dalyvavo Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė, vyr. bibliotekininkė projektinei veiklai Kristina Mikliuvienė, vyr. bibliotekininkė Jurgita Januševičiūtė-Taralė, vyresn. bibliotekininkė Rimantė Filipavičienė, vyresn. bibliotekininkė Danutė Meškaitė, vyresn. bibliotekininkas Tomas Januškevičius, bibliotekos buhalterė Giedra Janušauskienė. Kaip garbės svečias buvo pakviestas Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Visus susirinkusius pirmiausia pasveikino trijų bibliotekų direktorės ir Lietuvos bei Latvijos garbės svečiai.

Konferencijoje, kuri buvo suskirstyta į tris dalis, pristatyti Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Jelgavos miesto bibliotekoje ir Liepojos centrinėje mokslinėje bibliotekoje įvykdyti projekto darbai, sėkmingai pasiekti rezultatai.

Pirmojoje konferencijos dalyje kiekviena projekto partnerė pristatė išsamius pranešimus apie projekto įgyvendinimo eigą ir sėkmę bibliotekoje. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos pranešimą „Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione“ („Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“) skaitė vyr. bibliotekininkė projektinei veiklai K. Mikliuvienė.

Antrojoje dalyje Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos atstovai pristatė pranešimus apie strategines projekto gaires apie novatoriškas bibliotekų paslaugas, metodus ir sprendimus skirtingoms lankytojų grupėms, ateities darbo su skirtingomis kartomis rinkodaros planą ir naujų bibliotekų paslaugų populiarinimą bei pateikė apžvalgą apie geriausius savitarnos diegimo metodus tarptautinėse bibliotekose.

Trečioji konferencijos dalis buvo skirta pristatyti tradicinius ir inovacinius veiklos būdus viešosiose bibliotekose. Pranešimą „Savanorystė Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje Interreg projekto ribose“ („Volunteering in the Siauliai city municipality public library and Interreg project frames“) skaitė vyr. bibliotekininkė kultūrinei-edukacinei veiklai J. Januševičiūtė-Taralė. Gerąja patirtimi taip pat pasidalino Bauskės centrinė biblioteka (Latvija) ir Ventspilio skaitmeninis centras (Latvija).

Šiandien bibliotekos eina į priekį kartu su laiku, kuria ir ieško naujų sprendimų ir naujų pasiūlymų. Tad renginio metu ne kartą buvo akcentuojama, kaip projektas prisidėjo prie bibliotekos įvaizdžio keitimo ir bibliotekų paslaugų gerinimo lankytojams.

Konferencija buvo užbaigta pasirašant bendradarbiavimo sutartį tarp Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos, Jelgavos miesto bibliotekos ir Liepojos centrinės mokslinės bibliotekos, taip pat padėkomis projekto partneriams ir bendra konferencijos dalyvių nuotrauka.

Projekto metu buvo siekiama gerinti bibliotekų efektyvumą ir darbuotojų gebėjimus kokybiškai aptarnauti skirtingų kartų klientus pagal individualius jų poreikius, paskatinti vyresnio amžiaus žmonių integraciją į visuomenę ir, pasitelkiant interaktyvias priemones ir edukacinius žaidimus, užtikrinti tikslingą ir produktyvų vaikų susidomėjimą asmeniniu tobulėjimu.

Įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Development of Innovative library solutions for different generations in the border region“ (Inovatyvių bibliotekos sprendimų skirtingoms kartoms plėtra pasienio regione) Nr. LLI-110, finansuojamą Europos Sąjungos lėšomis, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale buvo įkurtas Užsienio kalbų mokymosi centras ir Šeimos erdvė.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

 

 

 

Informaciją paruošė Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.