'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?>'; ?> Šiaulių miesto savivaldybė - straipsniai : Naujienos

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Naujienos
Kviečia Europos paveldo dienos ‘19 Šiauliuose

Pažinti istoriją ir su ja susijusius kultūros paveldo objektus galima įvairiausiais būdais: turiningai pramogaujant, žaidžiant, lankantis ekskursijose, parodose. Šiais metais į Europos paveldo dienų ‘19  „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“ renginių kaleidoskopą įsisuka ne tik Savivaldybė, Turizmo informacijos centras, bet ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ ir Rėkyvos filialai, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Plačiau
Perteklinis derlius

Rudens gėrybės

Ruduo derliaus metas, o ką daryti kai to derliaus per daug? Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras gauna informaciją iš sodų bendrijų pirmininkų bei atliekų tvarkytojų, apie tai, kad gyventojai netinkamai atsikrato vaisių krituoliais ir juos meta į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Norime priminti, kad vaisių krituolių negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, kadangi taip susidaro sąlygos atliekų puvimui, ko pasekmė ne tik nemalonūs kvapai, bet ir antisanitarinės sąlygos konteineriuose. 

Plačiau
AB „Šiaulių energija“ šildo ne tik Šiaulių miesto, bet ir Šiaulių rajono vartotojus

Daugumai Saulės miestu dažnai vadinamų Šiaulių gyventojų šilumą į namus atneša ne saulė, o po keleto metų šimtmetį minėsianti savivaldybės įmonė AB „Šiaulių energija“. Šiuo metu bendrovė turi apie 44 tūkstančius vartotojų, tarp kurių – ne tik Šiaulių miesto, bet ir Šiaulių rajono gyventojai. Savo šilumos šaltiniuose pagamintą šilumos energiją AB „Šiaulių energija“ centralizuotai tiekia Šiaulių miesto, o taip pat Ginkūnų, Aukštelkės, Kužių, Kairių, Kuršėnų, Gruzdžių ir Šilėnų gyventojų būstams šildyti ir karštam vandeniui ruošti.

Plačiau
Menų inkubatoriaus bylinėjimasis tęsiasi

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė dar vienas Šiaulių apygardos teismo sprendimas, susijęs su Menų inkubatoriaus projektu. Šiaulių apygardos teismas 2019 m. rugsėjo 17 d. priėmė preliminarų sprendimą civilinėje byloje, kuriuo išnagrinėjo RUAB ,,Meba“ ieškinį dokumentinio proceso tvarka ir priteisė iš solidariųjų atsakovių Šiaulių miesto savivaldybės ir bankrutavusios VŠĮ „Šiaulių regiono plėtros agentūros 200 702,29 Eur (du šimtus tūkstančių septynis šimtus du eurus 29 ct) skolos, 5 (penkių) proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo bylos iškėlimo teisme dienos (2019-09-09) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo RUAB „Meba“ naudai, bei  iš atsakovės – Šiaulių miesto savivaldybės – 1240 Eur (vieną tūkstantį du šimtus keturiasdešimt eurų 00 ct) žyminio mokesčio valstybės naudai.

Plačiau
Vairuotojų dėmesiui! Vykdomi darbai Aušros al. ir S. Daukanto g. sankryžoje

Informuojame, kad rugsėjo 23-24 d. bus vykdomi nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai Aušros al. ir S. Daukanto g. sankryžoje. Atkreipiame dėmesį, kad eismas šioje vietoje bus apsunkintas. Atsiprašome už nepatogumus.

Plačiau
Vairuotojų dėmesiui! Vykdomi darbai Tilžės g. ir Vytauto g. sankryžoje

Informuojame, kad rugsėjo 20 d. bus vykdomi nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai Tilžės g. ir Vytauto g. sankryžoje. Atkreipiame dėmesį, kad eismas šioje vietoje bus apsunkintas. Atsiprašome už nepatogumus.

Plačiau
,,Saulės mūšis 2019“ bėgimas

Projektas ,,Saulės mūšis – 2019“ skiriamas jaunimui,rugsėjo 22 d. prie Šiaulių arenos, judėsime gatvės stiliaus ritmu.
Saulės mūšio bėgimas Šiauliuose jau tapęs tradicija, siejamas su miesto gimimu ir skirtas pagerbti lietuvių pergalę Saulės mūšyje, kuris vyko 1236 m. Bėgimas puoselėja bendruomeniškumą ir patriotiškumą, aktyvų ir kokybišką laisvalaikį. Skirtas ir pritaikytas įvairaus amžiaus žmonėms.

Plačiau
UAB „Šiaulių vandenys“ ir toliau išliks socialiai rūpestinga ir atsakinga įmone

Šiaulių vandentvarkos ūkis, netrukus skaičiuosiantis 72-us veiklos metus, augo ir vystėsi kartu su miestu. Šiandien neatpažįstamai pasikeitęs miesto vandentvarkos ūkis mena daugybę iššūkių ir problemų dėl geriamojo vandens kokybės ir aplinkosaugos. Laikai ir poreikiai keitėsi, tačiau Šiaulių vandentvarkos įmonė visada rūpinosi, kad kuo daugiau miestiečių pasiektų švarus ir sveikas geriamasis vanduo, o nuotekos būtų tinkamai surenkamos ir išvalomos.

Plačiau
Daugiau nei 20.000 moksleivių dalyvaus rekordiniame „Darom“ sąspietyje rugsėjo 20 d.

„Darom“ akcija kviečia jūsų mokyklą dalyvauti flashmob‘e  (sambūryje) skirtame „World Cleanup Day“ (pasaulinei aplinkos tvarkymo dienai).

Taip pat galite dalyvauti ir pačioje World Cleanup Day rugsėjo 20-22 d., tvarkydami savo aplinką ar važiuodami kažkur atokiau į regioninį parką ar mišką. 

https://www.facebook.com/events/3054549127951323/

Plačiau
Rudens lygiadienis Šiauliuose: Baltiška muzika, jungtuvės ir šamoto skulptūrų atidengimas

Rugsėjo 21 d. (ŠEŠTADIENIS)
17 val. Talkšos ežero pakrantėje Šiaulių kultūros centras organizuoja rudens lygiadienio šventę „Baltų jungtys“. Šiandien renginio vyksmo vietoje vykusioje spaudos konferencijoje pristatyta tradicijų kupina šventė, kviesianti šiauliečius ir miesto svečius pažymėti astronominio rudens pradžią lietuvių ir latvių folkloriniais šokiais ir dainomis, stebint baltišką, pagal senuosius papročius parengtą jungtuvių ceremoniją ir mėgaujantis įspūdingu ugnies reginiu. Organizatoriai įsitikinę, kad rudenį reikia pasitikti ypatingai, atsigręžiant į etninę kultūrą, prisimenant senąsias baltų tradicijas.

Plačiau
Europos judumo savaitė Šiauliuose

Rugsėjo 16-22 dienomis visoje Europoje vyksta Judumo savaitės renginiai. Jais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į tvarias, ekologiškas transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. 2019 m. Europos judumo savaitės šūkis: „Žingsniuokime kartu!“ Šių metų tema „Vaikščiokime ir važinėkime dviračiu saugiai“ akcentuoja ir atkreipia dėmesį į ėjimą pėsčiomis kaip susisiekimo rūšį, kuri dažnai yra nepakankamai įvertinama.

Plačiau
Kviečiame dalyvauti partnerių atrankoje

Šiaulių miesto savivaldybės administracija skelbia partnerių atranką dalyvauti vaikų dienos centrų tinklo plėtros veikloje.

Plačiau
Dar nespėjusiems atnaujinti daugiabučių – nauja galimybė

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, siekdama gerinti gyvenamąją aplinką, mažinti energinių išteklių sąnaudas ir užtikrinti daugiabučių namų atitiktį esminiams statinio reikalavimams, skatindama daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą), leisiantį sumažinti bendras visų daugiabučių namų energijos sąnaudas ir atsižvelgdama į Aplinkos ministerijos paskelbtą naują kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.242058/yWBjKuOkgu primena:

Plačiau
"Rudens mozaika 2019. Tegul žydi laisvė"

Kviečiame į kūrybinį plenerą ,,Rudens mozaika 2019. Tegul žydi laisvė“. Plenero atidarymas vyks 2019 m. rugsėjo 26 d. 13.30 val. Vaikų žaidimų ir laisvalaikio parke ,,Beržynėlis“.

Plačiau
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteka pradeda vykdyti tarptautinį Erasmus+ projektą

Rugsėjo 3–4 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje lankėsi pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“ bibliotekos vykdomo projekto „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ tarptautinių partnerių atstovai iš Latvijos ir Kroatijos.

Plačiau


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: