Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Paminėtos 75-osios Šiaulių geto likvidavimo metinės

Chaimo Frenkelio vilos parke paminėtos 75-osios Šiaulių geto uždarymo metinės. Šiai sukakčiai atminti skirtoje ceremonijoje, kurioje susirinko šalies, miesto ir užsienio žydų bendruomenių nariai, Šiaulių miesto vadovai bei kiti garbūs svečiai, pagerbtas tūkstančių II-ojo pasaulinio karo metais iš miesto išvežtų ir koncentracijos stovyklose žuvusių Šiaulių žydų atminimas.

Iš 1944-ųjų liepos 15 dieną pradėto likviduoti Šiaulių geto į Štuthofo koncentracijos stovyklą buvo pervežti apie 3000 žydų. Atminimo ceremonijoje miesto meras Artūras Visockas prisiminė iškilius žydų tautybės asmenis, kurie neteko savo gyvybių per masines nacių organizuotas žudynes Lietuvoje ir mirties stovyklose kitose šalyse. Miesto vadovas ties istoriniais Šiaulių geto vartais Trakų ir Ežero gatvių kampe stovinčiu paminkliniu akmeniu taip pat paliko simbolinį pagarbos akmenėlį.

„Burmistro pavaduotoju 20 metų dirbęs Samuelis Petuchauskas labai stengėsi dėl Šiaulių ir buvo tikras miesto patriotas. Urijus Rozovskis, gydytojas, pats savo noru kartu su savo pacientais vaikais išvyko į koncentracijos stovyklą, kad jiems būtų lengviau iškeliauti į nebūtį“, – keliomis iš daugelio tragiško likimo Šiaulių žydų istorijų dalijosi miesto meras. Savo kalboje A. Visockas pabrėžė miesto žydų istorijos svarbą, kuri neatsiejama nuo visos miesto raidos. S. Petuchauskui ir U. Rozovskiui  pagerbti Šiauliuose dar 2016 metais atidengti atminimo akmenys.

Minėjime dalyvavo gausus būrys svečių iš įvairių Lietuvos ir užsienio žydų bendruomenių, taip pat ir Izraelio ambasadorius Amir Maimon, Japonijos ambasadorius Shiro Yamasaki bei JAV ambasados atstovė Shai Moore.

 „Heroizmas yra rūpinimasis vienas kitu pačiomis sudėtingiausiomis situacijomis. Heroizmas – pabėgimas iš geto vidury nakties ieškant maisto. Heroizmas – sprendimas likti gete suvokiant, kad likdamas tu paaukoji savo gyvybę. Heroizmas yra supratimas, kad nors ir mes turime skirtumų, vis viena esame kartu. Man broliai ir seserys, kuriuos išžudė naciai ir jų vietiniai talkininkai,  yra herojai“, – kalbėjo Izraelio ambasadorius.

Savo išgyvenimo istorijomis pasidalijo ir keletas Šiaulių gete gimusių žydų. Atminimo renginį papuošė orkestras iš Kiryat Ono miesto Izraelyje.Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: