Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliečiai patys spręs dėl miestui svarbių projektų

Šiauliečiai turėtų pradėti galvoti, ką norėtų savame mieste pamatyti naujo, o gal ką pakeisti ar atnaujinti. Šiaulių miesto savivaldybės taryba patvirtino naujovę mieste – kitų metų biudžete numatytos nemažos sumos, kurias patys šiauliečiai galės paskirti miestui ir miestiečiams svarbiems projektams įgyvendinti. 2020 metais finansavimas numatytas dviem visuomenės pasiūlytiems ir patvirtintiems projektams. Mažojo projekto vertė – iki 50 tūkstančių, didesniojo – net iki 150 tūkstančių eurų.

Šiauliuose patvirtintas vadinamojo Dalyvaujamojo biudžeto (Participatory budgeting) tvarkos aprašas. Paprastai tariant, tai galimybė šiauliečiams patiems nuspręsti kokiam konkrečiam tikslui ar jų iškeltai idėjai būtų skirtas savivaldybės finansavimas. Teigiama, kad galimybė patiems spręsti dėl lėšų naudojimo, skatina gyventojų įsitraukimą į biudžeto svarstymus ir savivaldos gyvenimą, ugdo pilietiškumą, bendruomeniškumą, stiprina demokratijos procesus.

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, šį lapkritį gyventojai kviečiami susipažinti su atsiradusia nauja lėšų paskirstymo galimybe, gruodį Savivaldybė jau lauktų šiauliečių pasiūlymų, o kitų metų sausį miesto gyventojai balsuodami patys išrinktų geriausius ir reikalingiausius miestui projektus. Miesto taryba, tvirtindama 2020-ųjų metų biudžetą, gyventojų pasiūlytiems ir patvirtintiems projektams paskris numatytą 200 tūkstančių eurų sumą.

Šiaulių mero pavaduotojo Domo Griškevičiaus teigimu, idėjas galės siūlyti šiauliečiai nuo 16 metų. Siūlomi projektai turėtų gerinti Šiaulių miesto gyvenamąją aplinką. Numatoma, kad pasiūlymus surinks ir juos patikrins Savivaldybės specialistai. Įvertinus, kad projektas yra realiai įgyvendinamas, idėjas autoriai pristatys viešai, jos bus teikiamos šiauliečių balsavimui. Balsuojantys taip pat turėtų turėti 16 metų, savo balsus bus galima paskirti net ir ne už vieną projektą.

Pasak Savivaldybės vadovų, galima siūlyti ir mažesnės apimties projektus, gali būti, kad nurodytos sumos bus paskirstytos ne vienos didesnės, o keleto smulkesnių idėjų įgyvendinimui.  

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įsitikinęs, kad apie šiauliečiams svarbias idėjas būtina pradėti diskutuoti kuo ankščiau. Jau pirmadienį Savivaldybės vadovas apie tai kalbės susitikime su Šiaulių mieste išrinktais seniūnaičiais.

Dalyvaujamojo biudžeto idėja gimė Brazilijoje, vėliau sėkmingai taikoma daugelyje Europos šalių. Sėkmingiausiais pavyzdžiais laikomos Ispanijos, Prancūzijos ir Estijos savivaldybės, Lietuvoje tokia praktika nėra plačiai paplitusi.

 

Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: