Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliuose atidarytas Visuomeninis vaistininkystės muziejus

Vaistinėje „Valerijonas“ oficialiai atidarytas Vaistininkystės muziejus. Kitąmet 150 metų švęsianti vaistinė jubiliejiniams metams ruošiasi iš anksto ir Šiauliams jau šią vasarą dovanoja dar vieną lankytiną vietą mieste. Naujojo muziejaus šeimininkę įkurtuvių proga pasveikino Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Šiauliai ir toliau stiprina savo, kaip muziejų miesto, vardą. Vaistinės „Valerijonas“ rūsyje įsikūrė naujas lankytinas objektas – Vaistininkystės muziejus. Panašių objektų visoje šalyje yra vos keletas. Vaistinės „Valerijonas“ direktorės ir muziejaus įkūrėjos Almyros Girdenienės teigimu, duris visuomenei atvėręs muziejus leis pamatyti mažai kam pažįstamų ir iki šiol rinkoje egzistuojančių vaistų, retenybe tapusių vaistininko instrumentų, kelis dešimtmečius skaičiuojančias receptūras.

„Tikiu, kad šio muziejaus eksponatai bus įdomūs tiek vaikams, tiek suaugusiems. Kaip atrodė prieš kelis dešimtmečius gaminamas pertusinas, kaip buvo išrašomi vaistų receptai, ar tikrai vaistus galima pasidabruoti, kuo malšindavo įvairius skausmus ir nervus tarpukariu? Atsakymus į tokius ir panašius klausimus sužinosite apsilankę šiame muziejuje ir papildysite savo žinias apie tradicinę vaistininkystę. Tarp žymesnių muziejaus eksponatų – ir vaistinis preparatas raudonasis streptocidas („Prontozil“), už kurio antibakterinių savybių atradimą Nobelio premija apdovanotas vokietis Gerhardas Domagkas. Taip pat eksponuojami įvairių vaistų ir tinktūrų pavyzdžiai, jų pakuotės, senovinės receptūros, knygos, svarstyklės, vaistininko instrumentai“, – sakė A. Girdenienė.

 „Šios vaistinės erdvėje vis daugiau dėmesio yra skiriama sveikai gyvensenai ir natūraliems produktams. Tai yra šiuolaikiška, perspektyvu ir patrauklu. Jūs ne tik gydote, bet ir šviečiate, o naujasis muziejus yra dar vienas to įrodymas.  Labai džiaugiuosi, kad „Valerijonas“ yra Šiauliuose, kad saugote istoriją ir tradicijas, rūpinatės, kad būtume sveiki“, – šiauliečių ir miesto Savivaldybės vardu įkurtuvių proga sveikino Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Naujo muziejaus steigėjus taip pat sveikino Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus vadovas  Tauras Mekas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, Šiaulių turizmo informacijos centro, žydų bendruomenės atstovai.

Pasak muziejus atstovų, ekspozicijoje eksponuojamos 175 istorinės vertybės, iš arčiau supažindinančios su vaistininko profesija. Didžioji dalis eksponatų yra pristatoma rūsio patalpoje, kuri  įrengta kaip istorinės vaistinės fragmentas.

Daugelį istorinių eksponatų vaistinei perdavė Lietuvos farmacijos sąjungos, Lietuvos kraštotyros draugijos narys ir Lietuvos nusipelnęs provizorius Liudvikas Rulinskas, kartu su savo žmona provizore Antanina sukaupęs didelę vaistininkystės eksponatų kolekciją.

Muziejuje galima pamatyti su vietine medicinos ir farmacijos istorija susijusios Šiaulių farmacijos laboratorijos „Galen“ vaistus, eksponuojami ir kitų žymių šalies tarpukario farmacijos kompanijų („Sanitas“, „Ger Ma Po“) gaminiai.

 

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: