Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

„Ateities balsai“ skambės Šiauliuose

Šiaulių miesto garbės pilietis ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos vadovas Remigijus Adomaitis kviečia į išskirtinį renginį mūsų mieste. 20-metį mininti „Dagilėlio“ dainavimo mokykla lapkričio 22–23 d. Šiauliuose rengia tarptautinę metodinę-praktinę konferenciją „Ateities balsai“. Joje pranešimus skaitys ir meistriškumo kursus ves žinomi dirigentai iš JAV, Vokietijos, Vengrijos ir Lietuvos. Konferencijos programoje numatyti nemokami koncertai ne tik Šiauliuose, bet ir Pasvalyje, Baisogaloje, Pakruojyje.

 

Šiauliai dviem dienoms taps šalies chorinės muzikos centru – „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos sukakčiai skirta tarptautinė konferencija „Ateities balsai“ sukvies didžiulį būrį chorų vadovų, muzikos mokytojų, studentų ir Lietuvos chorinei kultūrai neabejingų muzikos mylėtojų.

Pasak organizatoriaus, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ meno vadovo Remigijaus Adomaičio, chorinė muzika Lietuvoje gyvena ne aukso amžių, todėl ir jai skirtų renginių yra labai nedaug, o konferencijos su tokio aukšto lygio kolektyvais ir žinomais dirigentais Šiauliuose dar, ko gero, nėra buvę.

„Tai ne tik konferencija, bet ir festivalis. Norėjosi, kad kolektyvai, kurie atvyksta į Šiaulius, pasirodytų ne tik profesionalams, bet ir Šiaulių miesto bei viso regiono klausytojams. Jau trečiadienį vyko pirmasis koncertas. Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje pasirodė vienas ryškiausių Vengrijos jaunimo kolektyvų – merginų choras „Aurin“. Šis choras taip pat pasirodys sekmadienį Radviliškio r. Baisogalos kultūros centre. Kitas garsus jaunimo kolektyvas iš Vokietijos – Berlyno jaunimo kamerinis choras „Junges Consortium Berlin“ sekmadienį surengs koncertą Pakruojo Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Na, o šiauliečiams pasisekė labiausiai, ketvirtadienį 18.30 val. Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje pasirodys choras „Aurin“, penktadienį 18.00 val. Draugystės koncerte Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje dalyvaus Klaipėdos Vydūno gimnazijos vaikų choras (meno vadovas Arvydas Girdzijauskas), kamerinis choras „Junges Consortium Berlin“ (meno vadovas Vinzenz`as Weissenburger`is) ir merginų choras „Aurin“ (meno vadovas László Durányik`as). Šeštadienį 19.00 val. Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje vyks uždarymo koncertas, kuriame prie jau minėtų užsienio kolektyvų prisijungs mišrusis jaunimo choras „Exaudi“ (meno vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė), choras „Vilnius“ (meno vadovas Artūras Dambrauskas), Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“ (meno vadovas Robertas Beinaris) ir festivalio šeimininkai Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“. Įspūdingo dydžio jungtinis choras atliks garsaus šiuolaikinio kompozitoriaus Ola kūrinį „Saulėtekio mišios“, – koncertinę konferencijos dalį pristatė  Remigijus Adomaitis.

Tarptautinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje pranešimus pristatys ir meistriškumo kursus ves Lietuvos bei užsienio lektoriai, tarp jų – Vinzenz‘as Weissenburger‘is (Vokietija), Darius Polikaitis (JAV), Laszlo Duranyik‘as (Vengrija), Arvydas Girdzijauskas. Taip pat vyks vaikų kūrybinė laboratorija, bus galima susipažinti su chorų vadovų darbo metodikomis, pagilinti žinias ir gauti daug vertingų patarimų.

Tarptautinės metodinės-praktinės konferencijos „Ateities balsai“ globėjai: Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių vyskupas J. E. Eugenijus Bartulis.

Renginį remia: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija, Lietuvos chorų sąjunga, Šiaulių Rotary klubas.

 

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Lapkritis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: