Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Įspūdingi Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro raitelių pasiekimai 2019 metais!

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro žirgyną lanko 104 raiteliai, kurie siekia įgyti žirginio sporto įgūdžių, ruošiasi žirgų konkūrų, ištvermės jojimo bei dailiojo jojimo varžyboms. 2019-aisiais metais nacionalinėse bei tarptautinėse varžybose raiteliai startavo 131 kartą, užėmė 32 prizines vietas, iš jų - 14 tarptautinių.

 

Įspūdingiausi pasiekimai lydėjo žirgų ištvermės jojimo sporte. Raiteliai startavo 30 kartų, iš jų 9 kartus tarptautinėse varžybose, pelnė 14 prizinių vietų. Lietuvos trispalvė plazdėjo Estijoje, Italijoje bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Stipriausia JGC  ištvermės jojimo raitelė – Jogailė Develytė (buvusi 2018-ųjų metų Lietuvos jaunimo reitingų pirmoje vietoje) 2019-aisiasi metais užėmė aukščiausią poziciją tarp suaugusių lietuvių pasaulio reitinguose !!! Raitelė yra 157 oje vietoje tarp 3690 pasaulio ištvermės jojimo raitelių. Ir net 158 –iomis pozicijomis aplenkė vieną stipriausią Lietuvos raitelių, Aliciją Zabavską, gyvenančią ir besitreniruojančią JAV.

Aukštų Jogailės Develytės pasiekimų sąraše – įveikta 160 km. trąsa (tai sunkiausia ir ilgiausia ištvermės jojimo sporte trąsa, kurią iki šių varžybų buvo įveikę tik keli Lietuvos sportininkai). Raitelė dalyvavo Estijoje vykusiame šiaurės Baltijos šalių čempionate (kuriame rungėsi Suomijos, Estijos, Norvegijos ir Lietuvos komandos), startavo Lietuvos 4-ių raitelių rinktinėje komandoje, kuri  pirmą kartą Lietuvos istorijoje  pelnė sidabro medalius!

Na ir 2019-uosius metus vainikavo Jogailės Develytės kelionė į Jungtinius Arabų Emyratus ruošiantis startuoti „H.H. SHEIKH MOHAMMED BIN RASHID AL MAKTOUM ENDURANCE CUP“ varžybose Dubajuje. Tai vienos iš tituluočiausių varžybų pasaulyje, kuriose raiteliai turi įveikti sunkią 160 km. trasą dykumoje. Į tokio lygio varžybas kviečiami geriausi pasaulio raiteliai, jiems ir žirgams yra apmokamos visos kelionės, gyvenimo, arklidžių bei starto mokesčių išlaidos. Šiemet tai vienintelė raitelė iš Lietuvos, startavusi šiose varžybose.

„H.H. SHEIKH MOHAMMED BIN RASHID AL MAKTOUM ENDURANCE CUP“ varžybose startavo 234 duetai iš viso pasaulio. Finišuoti pavyko 96 duetams. Jogailės ir COAT MERRET ARVOR duetui įveikus 142 km. teko nutraukti jojimą. Likus 18-kai km. iki finišo buvo įtariami sveikatos sutrikimai žirgui ir varžybas teko baigti. Raitelė džiaugiasi, jog žirgui nieko rimto nenutiko ir jau neužilgo vėl jis jautėsi gerai. Tai viena sunkiausių trasų ištvermės jojime. Žirgai atskraidinami iš žiemos klimato į karštą vasaros orą, joja neįprastu jiems gruntu (klampiu smėliu) ir turi įveikti 160 km. Tai tikras ištvermės išbandymas tiek žirgui tiek raiteliui. Visų varžybų metu žirgų sveikatą seka vet. gydytojai. Ir kilus menkiausiems įtarimams dėl sveikatos sutrikimų, nutraukia jojimą ir siunčia žirgą išsamiai gydytojų apžiūrai.

Jogailė įgijo neįkainojamą patirtį, kuri bus labai reikalinga ateities startuose. Ypatingai 2020 metų pasaulio ištvermės jojimo čempionate.

Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro žirgyno treneriai džiaugiasi ir didžiuojasi savo raiteliais bei tėvelių palaikymu!

 

 

 Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro informacija ir nuotraukos

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: