Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliečiai pasveikino J. E. Šiaulių vyskupą Eugenijų Bartulį 70-osios gimimo dienos proga

Ši savaitė Šiaulių mieste prasidėjo ypač šventiškai – šiauliečiai ir miesto svečiai atvyko pasveikinti J. E. Šiaulių vyskupo, Šiaulių miesto garbės piliečio Eugenijaus Bartulio 70-ojo gimtadienio proga. Sausakimšoje Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje Šiaulių vyskupas pakvietė tikinčiuosius drauge švęsti Šiaulių vyskupijos globėjos – Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventę ir kartu su vyskupijos kunigais aukojo šv. Mišias.

Po šv. Mišių, skambant užburiančioms berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ (meno vadovas Remigijus Adomaitis) giesmėms, katedroje nusidriekė gyva žmonių, norinčių pasveikinti vyskupą, eilė. Susirinkusieji vyskupui linkėjo geros sveikatos, neblėstančio jaunatviškumo, stiprybės ir neslėpė, kad sunku žodžiais apsakyti dėkingumą J. E. Eugenijui Bartuliui.

Po šv. Mišių katedroje vyskupo gimimo dienos šventinis paminėjimas persikėlė į Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžių salę, kur Eugenijų Bartulį pasveikinti atvyko Šiaulių miesto tarybos nariai, garbės piliečiai, parlamento gynėjai, metų mokytojai, Lietuvos kariuomenės, verslo, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai.

Savo sveikinimo kalboje Šiaulių miesto meras Artūras Visockas dėkojo vyskupui už jo neišmatuojamą indėlį stiprinant šeimos institutą ir išreiškė pasiryžimą drauge su visais šiauliečiais nuolat siekti meilės, vilties ir tikėjimo pirmenybės Šiaulių mieste.

Pasveikindamas susirinkusiuosius, J. E. Eugenijus Bartulis priminė, kad mes visi esame paskirti tam, jog žmonėms padėtume ir juos išgelbėtume. Vyskupas taip pat palinkėjo priimti gerus sprendimus ir išlikti ištikimiems Dievui, Tautai ir Bažnyčiai.  

Po sveikinimo kalbų vyskupas buvo paprašytas atlikti malonią pareigą – užpūsti septynias gimtadienio žvakutes, kurios puošė Šiaulių miesto garbės piliečio Stanislovo Grušo dovanotą tortą su Šiaulių katedros atvaizdu. Po vieną vyskupo gimtadienio žvakutę uždegė Tarybos narys Jonas Bartkus, Šiaulių miesto garbės pilietis Stanislovas Grušas, Lietuvos kariuomenės vyriausiasis kapelionas Rimas Venckus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo vadovė Valerija Jokubauskienė, parlamento gynėjas Petras Grušas, Šiaulių TAU rektorius Stanislovas Algimantas Baublys ir metų mokytojas Remigijus Pozniakovas.

Kartu su berniukų ir jaunuolių choru „Dagilėlis“ susirinkusieji E. Bartuliui sugiedojo tradicinę giesmę „Ilgiausių metų“.

Vyskupui užpūtus visas gimtadienio žvakutes, jį sveikino kiti atvykę svečiai, vėliau visi vaišinosi gimtadienio tortu.

Justinas Švėgžda,
tel.  (8 41) 596 208,
el. p. justinas.svegzda@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: