Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Atliekų transportavimas į deginimo įrenginius turėtų kainuoti vienodai

Šiaulių regiono plėtros tarybos pirmininkas Artūras Visockas kreipėsi į Vyriausybės kanceliariją, Aplinkos ministeriją ir Lietuvos savivaldybių asociaciją prašydamas Atliekų tvarkymo įstatyme užtikrinti solidarumo principo laikymąsi. Visos šalies savivaldybės turėtų vienodai mokėti ne tik už komunalinių atliekų deginimą, bet ir už jų transportavimą iki deginimo įrenginių.

Savivaldybės dalį po rūšiavimo likusių ir perdirbti netinkamų komunalinių atliekų siunčia deginti į Lietuvoje veikiančias termofikacines jėgaines. Anot Artūro Visocko, už atliekų sudeginimą yra taikomas iš principo vienodas įkainis, tačiau savivaldybės patiria skirtingus, priklausomai nuo atstumo iki deginimo įrenginių, transportavimo kaštus. Artūras Visockas Šiaulių regiono plėtros tarybos vardu kreipėsi į Vyriausybę, prašydamas šioje srityje įtvirtinti solidarumo principą, kurio yra laikomasi ir organizuojant regionines komunalinių atliekų tvarkymo sistemas.

Pavyzdžiui, Šiaulių regione komunalinių atliekų deginimo ir transportavimo į deginimo įrenginius kaštai sudaro trečdalį visų komunalinių atliekų tvarkymo sistemos kaštų, iš jų 25–30 proc. sąnaudų tenka transportavimui į UAB „Fortum Klaipėda“, o savivaldybės, kuriose yra įrengti deginimo pajėgumai, transportavimo kaštų beveik nepatiria.

Daugiau informacijos oficialiame dokumente

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: