Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Premijos ir stipendijos

             
     
             
Šiaulių miesto savivaldybės premijos
Valstybinio Šiaulių dramos teatro kūrybiniams darbuotojams
  Šiaulių miesto
kultūros ir meno premijos
  Šiaulių miesto savivaldybės
stipendijos jauniesiems menininkams
  Šiaulių miesto savivaldybės kultūrinės edukacijos
premija
             

 

 LAUREATAI

 

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS PREMIJOS VALSTYBINIO ŠIAULIŲ DRAMOS TEATRO KŪRYBINIAMS DARBUOTOJAMS LAUREATAI

2019 M. LAUREATAI

     •  RIMANTA KRILAVIČIŪTĖ, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir Emos vaidmenį            spektaklyje „Bagadelnia“ (rež. Aleksandras Špilevojus);

       • AIDAS MATUTIS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir  Eugene Ionesco                       vaidmenį spektaklyje „Tobula pora“ (rež. Paulius Ignatavičius)

2018 M. LAUREATAI

        •  MONIKA ŠALTYTĖ-DOVYDAVIČIENĖ, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre                      ir Mae vaidmenį spektaklyje Maria Irene Fornes „Dumblas“ (rež. Goda  Palekaitė, Aaron Kahn (JAV));

  • ANTANAS VENCKUS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir  už Henrio vaidmenį spektaklyje Maria Irene Fornes „Dumblas“ (rež. Goda Palekaitė, Aaron Kahn (JAV)).

2017 M. LAUREATAI

  • INGA NORKUTĖ-ŽVINIENĖ, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre  ir  LIUBOS vaidmenį spektaklyje „Vardan tos“ (rež. Aidas Giniotis).
  • AURIMAS ŽVINYS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir   PETRO VELYKIO vaidmenį spektaklyje „Vardan tos“ (rež. Aidas Giniotis).

2016 M. LAUREATAI

  • JŪRATĖ BUDRIŪNAITĖ-KAMRAZER,  apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre  ir ABĖS PATNEM vaidmenį Artūro Milerio spektaklyje „Komivojažieriaus   mirtis“  (rež. Arvydas Lebeliūnas).
  • JUOZAS BINDOKAS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir  už IFREIMO KEBOTO vaidmenį Judžino O'Nilo spektaklyje „Meilė po guobomis“ (rež. Paulius  Ignatavičius).

2015 M. LAUREATAI

  • INGA JARKOVA, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir LĖJOS vaidmenį Aleks Tarn spkekaklyje „Dibukas“ Simono Anskio pjesės motyvais (rež. Raimundas Banionis).
  • DALIUS JANČIAUSKAS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir   KLOVO vaidmenį Samuelio Beketo spektaklyje „Žaidimo pabaiga“ (rež. Paulius Ignatavičius).

 2014 M. LAUREATAI

  • SIGITAS JAKUBAUSKAS,apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir   Duonkepio vaidmenį Marselio Panjolio spektaklyje „Duonkepio žmona“ (rež. Arvydas Lebeliūnas).

  • DANGUOLĖ PETRAITYTĖ-BURBIENĖ, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre  ir Dėdienės vaidmenį spektaklyje „Nebylys“ pagal Juozą Tumą-Vaižgantą (rež. Jonas Vaitkus).

2013 M. LAUREATAI

  • INGA NORKUTĖ-ŽVINIENĖ,  apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir Katerinos Lvovnos Izmailovos vaidmenį N. Leskovo spektaklyje „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ (rež. R. Banionis);
  • ROLANDAS DOVYDAITIS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir  Sergėjaus vaidmenį N. Leskovo spektaklyje „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ (rež. R. Banionis).

2012 M. LAUREATAI

  • MONIKA ŠALTYTĖ-DOVYDAVIČIENĖ, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir Princesės vaidmenį E. Švarco spektaklyje „Šešėlis“ (rež. N. Ogaj-Ramer) ir už Hanos Dželks vaidmenį T. Viljamso „Iguanos naktis“ (rež. G. Padegimas);
  • SAULIUS BAREIKIS, apdovanotas už Šešėlio vaidmenį E. Švarco spektaklyje „Šešėlis“ (rež. N. Ogaj-Ramer).

2011 M. LAUREATAI

  • NIJOLĖ MIRONČIKAITĖ-TIMINSKIENĖ, apdovanota už reikšmingą meninę veiklą Šiaulių dramos teatre;
  • JUOZAS BINDOKAS, apdovanotas už reikšmingą meninę veiklą Šiaulių dramos teatre.
 
2010 M. LAUREATAI
 
  • VILIJA PALECKAITĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota minint Tarptautinę teatro dieną;
  • SIGITAS JAKUBAUSKAS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas minint Tarptautinę teatro dieną.
 
2009 M. LAUREATAI
 
  • MONIKA ŠALTYTĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • AURIMAS ŽVINYS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną.
 
2008 M. LAUREATAI
       
  • ROLANDAS DOVYDAITIS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • JŪRATĖ BUDRIŪNAITĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną.
 
2007 M. LAUREATAI
 
  • EVALDAS KAPILIORIUS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • INGA NORKUTĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną;
        
2006 M. LAUREATAI
    
  • SIGITAS JAKUBAUSKAS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • NIJOLĖ MIRONČIKAITĖ - TIMINSKIENĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną.
 
2005 M. LAUREATAI

  • PRANAS PIAULOKAS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • RIMANTA KRILAVIČIŪTĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną.
 
2004 M. LAUREATAI 
 
  • DALIUS JANČIAUSKAS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • INGA NORKUTĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną.
 
2003 M. LAUTRATAI 
 
  • ANTANAS VENCKUS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • NOMEDA BĖČIŪTĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną.
 
2002 M. LAUREATAI
 
  • SIGITAS JAKUBAUSKAS, geriausias Šiaulių dramos teatro metų aktorius, apdovanotas pažymint tarptautinę Teatro dieną;
  • JŪRATĖ BUDRIŪNAITĖ, geriausia Šiaulių dramos teatro metų aktorė, apdovanota pažymint tarptautinę Teatro dieną.

 į viršų

ŠIAULIŲ MIESTO KULTŪROS IR MENO PREMIJŲ LAUREATAI

2018 M. LAUREATAI

  • EGLĖ BARTKEVIČIŪTĖ, akordeonininkė, už meilę akordeono muzikai, savitą ir profesionalų muzikos stilių pristatymą, Lietuvos ir Šiaulių miesto vardo garsinimą pasaulinio garso konkursuose ir koncertuose;
  • DAINIUS TRUMPIS, dailininkas tapytojas už nuolatinį atsinaujinimą meninėje kūryboje, aktyvią organizacinę veiklą,     Šiaulių miesto, kaip šiuolaikinio meno erdvės, pristatymą Lietuvoje ir užsienyje;
  • GINTAUTASGASCEVIČIUS, muzikantas, už meninius netikėtumus, kūrybinio bendradarbiavimo skatinimą, tikėjimą        muzikos garso galia, aktyvią koncertinę ir edukacinę veiklą;
  • VAIDOTAS JANULIS, dailininkas grafikas, už grafikos meno puoselėjimą, drąsius kūrybinius ieškojimus, dalyvavimą        respublikinėse ir tarptautinėse parodose, atsidavimą Šiaulių miestui ir jo vardo garsinimą pasaulyje.

2017 M. LAUREATAI

  • JŪRATĖ STAKVILEVIČIENĖ, smuikininkė, už tikėjimą muzikos garsų galia ir nenuilstantį profesionaliosios muzikos klausytojų skonio ugdymą;
  • RIČARDAS DAILIDĖ, fotomenininkas, už gyvenimo eleganciją ir bendravimo meną, neišsenkančią žmogiškos šilumos sklaidą fotografinėse akimirkose;
  • SILVIJA PELECKIENĖ, rašytoja, už meilę žodžiui, atsidavimą teksto burtams ir ilgametį literatūros almanacho „Varpai“ tradicijų puoselėjimą;
  • SIGITAS PRANCUITIS, dailininkas, už neblėstantį kūrybinį jaunatviškumą, rafinuotą tapybos estetiką, asambliažo meno puoselėjimą ir pavyzdinį menininko laisvės įkūnijimą Šiaulių miesto gyvenime.

2016 M. LAUREATAI

  • VIRGINIJA ŠIUKŠČIENĖ, muziejininkė apdovanota už aukščiausius kultūrinės leidybos standartus, nepakartojamą inteligenciją ir intelektualumą reprezentuojant miesto istorinį palikimą Lietuvoje ir užsienyje.
  • LAURA GUOKĖ, dailininkė apdovanota už kryptingą ir originalią šiuolaikinio meno idėjų plėtotę, aktyvų dalyvavimą miesto     vaizduojamojo meno raidoje ir jos kūrybos tarptautinį pripažinimą.
  • JONAS NEKRAŠIUS, kultūrologas, visuomenės veikėjas apdovanotas už įvairiapusę ir nuoseklią veiklą puoselėjant kultūrinę   atmintį ir grožio idealus, neblėstantį iniciatyvumą buriant miesto visuomenę meniniams projektams ir prasmingai veiklai.
  • DALĖ DARGIENĖ, teatrinio ugdymo atstovė, režisierė apdovanota už miesto jaunimui suteiktą dvasinės laisvės ir vaidybos   džiaugsmo pojūtį, kryptingą naujų sceninio meno tradicijų puoselėjimą mieste.

2015 M. LAUREATAI

  • ALGIRDAS MUSNECKIS, fotomenininkas, apdovanotas už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę ir meninę veiklą.
  • REMIGIJUS ADOMAITIS, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas, apdovanotas už aktyvią koncertinę veiklą, atstovavimą Lietuvos chorinei kultūrai tarptautiniuose renginiuose ir dainų švenčių tradicijų puoselėjimą.
  • RIČARDAS JAKUTIS, publicistas, apdovanotas už aktyvią visuomeninę, kultūrinę ir meninę veiklą.
  • VILIJA ULINSKYTĖ-BALZIENĖ, muziejininkė, apdovanota už miesto istorijos ir kultūros paveldo populiarinimą, muziejinės veiklos puoselėjimą.

2014 M. LAUREATAI

  • KAIMIŠKOS MUZIKOS ANSAMBLIS „JONIS“, apdovanotas už  country muzikos sostinės įkūrimą Šiauliuose, už nepalaužiamą optimizmą modernizuojant liaudies muziką ir plėtojant festivalinę veiklą.
  • VIRGINIJUS KINČINAITIS, menotyrininkas,  apdovanotas už reikšmingą menotyrinę veiklą, publikacijas ir naują knygą „Fotoregos pratimai“.
  • TAUTODAILININKĖS LEONIJOS MALAKAUSKIENĖS ŠEIMA, apdovanota už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą, ilgametę aktyvią kūrybinę veiklą bei patirties perdavimą iš kartos į kartą.
  • ALEKSANDRAS OSTAŠENKOVAS, fotomenininkas, apdovanotas už savitą fotografinį gyvenimo filosofijos perteikimą bei meniškai brandų indėlį kuriant fotografijos vaizdą.

2013 M. LAUREATAI

  • Leonas Peleckis-Kaktavičius, rašytojas, apdovanotas už literatūros meno sklaidą, „Varpų“ tradicijos puoselėjimą Šiaulių mieste ir Lietuvoje.
  • Faustina Vitalija Laurinaitytė-Šaltienė, aktorė, apdovanota už teatro prestižo saugojimą, aktorystės pašaukimo įtvirtinimą, žiūrovams dovanotas nepakartojamas ir neužmirštamas akimirkas Šiaulių dramos teatro rampos šviesoje.
  • Vidmantas Zarėka, dailininkas,  už tradicinio bei modernaus meno sintezę įvairiose dailės srityse ir reikšmingą edukacinę veiklą Šiaulių mieste.
  • Remigijus Ruokis, kultūros renginių organizatorius, už inovatyvias, Šiaulių miesto kultūrinį gyvenimą praturtinančias idėjas.

2012 M. LAUREATAI

  • DAINIUS TRUMPIS, dailininkas, apdovanotas už Šiaulių miesto vardo garsinimą tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, savitą gyvenimo filosofijos perteikimą įsimintina spalvų ir formų kalba.
  • DARIUS LINKEVIČIUS, dizaineris, apdovanotas už meniškai brandų indėlį kuriant Šiaulių miesto įvaizdį.
  • RAIMUNDAS BALZA, Šiaulių "Aušros" muziejaus direktorius, apdovanotas už inovatyvias kultūros idėjas ir sėkmingą jų įgyvendinimą suformuojant naujas Šiaulių kultūrines erdves - Chaimo Frenkelio vilos kompleksą ir Žaliūkių malūnininko sodybą.
  • VILIUS PURONAS, dizaineris, menininkas, kraštotyrininkas, apdovanotas už neišsenkantį kūrybiškumą ir Šiaulių miesto legendos kūrimą.

2011 M. LAUREATAI

  • BIRUTĖ IR KAZYS KASPERAVIČIAI, skulptoriai, apdovanoti už miesto viešųjų erdvių estetinio savitumo formavimą meno kūriniais, profesionaliojo skulptūros meno puoselėjimą ir ilgametę, nuoširdžią pedagoginę veiklą.
  • RIČARDAS GARBAČIAUSKAS, tapytojas, apdovanotas už nuoseklaus, savito, figūratyvinės tapybos braižo puoselėjimą ir aktyvią parodinę veiklą.
  • ŠIAULIŲ KRAŠTO TAUTODAILININKŲ KOLEKTYVAS, apdovanotas už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą, ilgametę aktyvią kūrybinę veiklą bei dalyvavimą parodose.
  • KAMERINIS ANSAMBLIS „ARS VIVO“ IR MENO VADOVAS SIGITAS VAIČIULIONIS, apdovanotas už kamerinio dainavimo, baroko ir renesanso muzikos populiarinimą bei entuziazmą kuriant naujas profesionaliosios muzikos tradicijas Šiaulių mieste.

2010 M. LAUREATAI

  • ARŪNAS UOGINTAS, dailininkas, apdovanotas už geriausią Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių dailininkų organizacijos 49-osios metinės parodos meninį kūrinį „Ubagų madona“ .
  • Marija ŽIBŪDIENĖ, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Teatro katedros vedėja, docentė, pedagogė, buvusi „Žiburio“, „Atžalyno“, „Littera“ chorų vadovė, apdovanota už ilgametę aktyvią kultūrinę veiklą;
  • Regina VAIŠNORIENĖ, mokytoja ekspertė, kanklininkė, dirigentė, tarptautinių ir respublikinių festivalių sumanytoja ir organizatorė, apdovanota už ilgametę aktyvią kultūrinę veiklą ir scenos meno (muzikos) puoselėjimą;
  • Aloyzas TOLEIKIS, dailininkas, skulptorius, profesorius, pedagogas, kultūros veikėjas, prisidėjęs prie Šiaulių dailės galerijos, Šiaulių universiteto Menų fakulteto ir dailės galerijos, menininkų studijų, dailės mokyklos įkūrimo, apdovanotas už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą;
  • Vaidotas JANULIS, Šiaulių universiteto profesorius, Menų fakulteto Dailės katedros vedėjas, grafikas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, apdovanotas už aktyvų dalyvavimą respublikinėse ir tarptautinėse parodose, grafikos meno puoselėjimą;
  • Antonina PUKĖNIENĖ, Lietuvos tautodailės meno kūrėjų asociacijos narė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, tapytoja, apdovanota už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą;
  • Vilmantas DAMBRAUSKAS, Šiaulių universiteto Menų fakulteto Dailės katedros docentas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus dizaineris, apdovanotas už novatorišką kultūrinę idėją ir jos įgyvendinimą Šiaulių mieste, sukūrus Šiaulių miestui svarbius ženklus: Šiaulių universiteto, Šiaulių valstybinės kolegijos, Šiaulių miesto koncertinės įstaigos “Saulė“, 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto visiems žaidynių “Šiauliai 2012“.

2009 M. LAUREATAI

  • TOMAS PIGULEVIČIUS, dailininkas apdovanotas už kūrinį "Keturi kampai" Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių dailininkų organizacijos metinėje parodoje;
  • REDA UOGINTIENĖ, menininkė, apdovanota už aktyvų dalyvavimą respublikinėse ir tarptautinėse parodose;
  • REGINA ŠULSKYTĖ, fotografė, apdovanota už aktyvų dalyvavimą respublikinėse ir tarptautinėse parodose;
  • ARŪNAS PAKULEVIČIUS, aktorius, apdovanotas už scenos (teatro) meno puoselėjimą;
  • ZENONAS IR LAIMUTĖ TOMKAI, tautodailininkai, apdovanoti už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą;
  • DIANA MARTINAITIENĖ , etnologė, apdovanota už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą;
  • VANDA VERKULIENĖ, choreografė, apdovanota už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą ir scenos (šokio) meno puoselėjimą;
  • PRANCIŠKUS TRIJONIS, kultūros renginių organizatorius, apdovanotas už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą.

2008 M. LAUREATAI

  • VITALIJA KURTINAITIENĖ, dailininkė apdovanota už geriausią Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių dailininkų organizacijos 47-osios metinės parodos kūrinį - erdvinių kompozicijų kolekciją "Lyginimo lenta", "Mėsmalė", "Karuselė", "Kiaušinienė", "Lizdas".
  • MARYTĖ MARKEVIČIENĖ, mokytoja ekspertė, akordeonistė, apdovanota už aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose.
  • GRAŽINA ARLAUSKAITĖ-VINGRIENĖ, dailininkė, apdovanota už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą.
  • ALEKSANDRAS OSTAŠENKOVAS, fotografas, apdovanotas už reikšmingus meno kūrinius.
  • ALDONA ALEKSANDRA MASĖNIENĖ, choreografė, apdovanota už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą ir scenos (šokio) meno puoselėjimą.
  • ROLANDAS PARAFINAVIČIUS, fotografas, apdovanotas už aktyvų dalyvavimą respublikinėse ir tarptautinėse parodose; už teminių grupinių parodų rengimą, kūrybos pristatymą Lietuvoje ir užsienyje.
  • KAZYS BIMBA, skulptorius, apdovanotas už etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą.
  • MARKUS RODUNER , rašytojas, vertėjas, apdovanotas už aktyvią literatūrinę veiklą.

2007 M. LAUREATAI

  • VOLDEMARAS BARAKAUSKAS , Šiaulių miesto dailininkas, apdovanotas už geriausią Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių dailininkų organizacijos 46-osios metinės parodos kūrinį "Daikčiukai" I, II;
  • MICHALINA ADOMAVIČIENĖ, etnologė, apdovanota už etninės kultūros puoselėjimą, tradicijų tęstinumą;
  • RIČARDAS ROMAS DAILIDĖ, fotografas, apdovanotas už nuopelnus Šiaulių miestui, puoselėjant fotografijos meną;
  • ALMANTAS ŠLIVINSKAS, PETRAS KAMINSKAS, ROMA BARISTAITĖ , leidinio sudarytojai, apdovanoti už reikšmingą kultūros paveldo puoselėjimą ir knygos "Senieji Šiauliai atvirukuose 1902-1944" sudarymą;
  • VIRGINIJUS KINČINAITIS , menotyrininkas, apdovanotas už aktyvią kultūrinę-šviečiamąją, reikšmingą menotyrinę veiklą, publikacijas, knygą "Vizualinės kūrybos kon/tekstai";
  • ROMUALDAS LAUGALIS , choreografas, apdovanotas už tautinio šokio puoselėjimą, aukščiausius Didždvario gimnazijos kolektyvo "Šėltinis" laimėjimus respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose;
  • GEDIMINAS RAMANAUSKAS, choro dirigentas, apdovanotas už reikšmingą profesionaliosios muzikos meno puoselėjimą bei pristatymą koncertų salėse bei festivaliuose;
  • ANTANAS VISOCKAS , dailininkas, apdovanotas už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą.

2006 M. LAUREATAI

  • VIDMANTAS ZARĖKA, dailininkas, apdovanotas už tapybos kūrinį ,,Pelenų diena", eksponuotą Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus 45-oje dailininkų parodoje;
  • ANTANAS KAZIMIERAS DILYS, fotografas, apdovanotas už ilgametį ir reikšmingą kultūros paveldo puoselėjimą, už nuopelnus Šiaulių miestui, puoselėjant fotografijos meną ir filokartijos paveldą.
  • NIJOLĖ PRASCEVIČIENĖ, mokytoja ekspertė, smuikininkė, apdovanota už reikšmingą muzikos meno puoselėjimą ir pristatymą koncertų salėse, festivaliuose bei konkursuose.
  • PETRAS RAKŠTIKAS, menininkas, apdovanotas už sukurtą meniškai vertingą literatūros kūrinį, už žodžio meno puoselėjimą ir meninį universalumą, derinant dailę ir literatūrą.
  • VYTENIS RIMKUS, menotyrininkas, apdovanotas už ilgametę ir reikšmingą kultūrinę šviečiamąją veiklą, už nuopelnus Šiaulių miestui, tyrinėjant miesto dailės ir meno raidą, pristatant Šiaulių menininkų kūrybą mieste bei šalyje.
  • DALIA STRIOGAITĖ, literatūrologė, apdovanota už aktyvią kultūrinę šviečiamąją, literatūrinę veiklą ir kultūros paveldo puoselėjimą, už reikšmingus lietuvių literatūros istorijos tyrinėjimus ir publikacijas.
  • VACLOVAS VINGRAS, visuomenės veikėjas, apdovanotas už aktyvią ir reikšmingą kultūrinę šviečiamąją veiklą, ugdant miesto pilietinę bendruomenę, už nuopelnus miestui, inicijuojant pozityvius kultūrinius ir visuomeninius procesus.
 
2005 M. LAURETAI

  • LAIMA KELMELIENĖ, tautodailininkė;
  • VYTAUTAS VOLBEKAS, jaunasis menininkas.


2004 M. LAUREATAI

  • BRONISLOVAS RUDYS, dailininkas, apdovanotas už ilgametę ir reikšmingą kūrybinę veiklą bei svarų indėlį                     populiarinant šiuolaikinį meną;
  • ALEKSAS FELIKSAS STEPONAVIČIUS, tautodailininkas, apdovanotas už ilgametę ir reikšmingą kūrybinę veiklą bei       etninės kultūros populiarinimą;
  • IRENA NEKRAŠIENĖ, literatė, apdovanota už reikšmingos ir vertingos knygos „Vlado Pūtvio - Putvinskio laiškai“              sudarymą bei kultūrinę švietėjišką veiklą;
  • ALGIRDAS BRUŽAS, kompozitorius, apdovanotas už sukurtus ir atliktus muzikos kūrinius bei aktyvią kūrybinę veiklą      Šiauliuose;
  • ALEKSANDRAS OSTAŠENKOVAS, fotomenininkas, apdovanotas už ilgametę kūrybinę veiklą ir svarų indėlį                    populiarinant fotografijos meną.
 
2003 M. LAUREATAI

  • ALGIRDAS MUSNECKIS, fotomenininkas;
  • REMIGIJUS ADOMAITIS, Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovas;
  • SALVIJUS ANTANAITIS, jaunasis menininkas;
  • REDA IR ARŪNAS UOGINTAI, dailininkai;
  • ALBERTAS MARTINAITIS, tautodailininkas;
  • BRONIUS PRIESKIENIS, profesorius, publicistas.
 
2002 M. LAUREATAI

  • RIČARDAS DAILIDĖ, fotomenininkas;
  • VYTAUTAS KIRKUTIS, rašytojas;
  • SIGITAS VAIČIULIONIS, muzikos kūrinių atlikėjas;
  • LIUCIJA ČIUTIENĖ, dailininkė;
  • RIMANTAS PLUNGĖ, dailininkas;
  • VILMA KAZIMIERA LIDEIKIENĖ, tautodailininkė;
  • IRENA VAIDILAUSKIENĖ, tautodailininkė.


 į viršų

ŠIAULIŲ MIESTO SAVIVALDYBĖS STIPENDIJOS SKIRTOS

2019 M. 

  • ANTANAS ŠERONAS, dailininkas;
  • MILDA BARONAITĖ-GUDEIKIENĖ, solistė;
  • EGLĖ NARBUTAITĖ, medijų meno atstovė;
  • BENAS ALEJŪNAS, dailininkas.

2018 M.

  • ADOMAS ŽUDYS, menininkas;
  • ROBERTA STONKUTĖ, literatė;
  • EDVARDAS TAMOŠIŪNAS, fotomenininkas;
  • VAIVA KOVIERAITĖ-TRUMPĖ, grafikė.

2017 M.

  • AUGUSTĖ EMILIJA JANONYTĖ, smuikininkė;  
  • GRETA STAPONKUTĖ, smuikininkė-altininkė;
  • RENATA MURAUSKAITĖ, grafikė;
  • ŽIVILĖ SPŪDYTĖ, grafikė.

2016 M.

  • EGLĖ BARTKEVIČIŪTĖ, akordeonistė;  
  • BENAS ALEJŪNAS, dailininkas;
  • MONIKA VAIČIŪTĖ, aktorė.

2015 M.

  • MANTAS LUKAUSKAS, akordeonistas;
  • JUOZAS JANUŽAS, dainininkas;
  • RYTIS MILKINTAS, tautodailininkas-drožėjas;
  • URTĖ VASERIENĖ, rašytoja.

2014 M.

  • SIMONA BAGDONAITĖ, dailininkė;
  • ANTANAS ŠERONAS,  dailininkas;
  • ANDREJ GULTIAJEV, elektroninės muzikos kūrėjas;
  • EGLĖ NARBUTAITĖ, medijų meno atstovė.

2013 M.

  • MARTYNAS PETREIKIS, tapytojas;
  • AUGUSTĖ EMILIJA JANONYTĖ, smuikininkė;
  • VAIVA KOVIERAITĖ, grafikė;
  • PAULIUS TRIJONIS, muzikantas.

2012 M.

  • MARTYNAS JURAS, fotomenininkas;
  • ARŪNAS BANYS, mušamųjų instrumentų atlikėjas;
  • EGLĖ BARTKEVIČIŪTĖ, akordeonistė;
  • EMILĖ POCIŪTĖ, grafikė.

2011 M.

  • MILDA BARONAITĖ, solistė;
  • ANDRIUS GRIGALAITIS, menininkas;
  • KANSUELA MAČIULEVIČIŪTĖ, vokalistė;
  • TADAS MOTIEČIUS, akordeonistas.

2009 M.

  • JURGA SUTKUTĖ, menininkė;
  • LAURA GUOKĖ, grafikė;
  • KRISTINA SVOLKINAITĖ, vokalistė;
  • DEIVIDAS JOCIUS, akordeonistas.

2008 M.

  • TOMAS ANDRIJAUSKAS, videomenininkas;
  • SIMONA ŠUKYTĖ, akordeonistė;
  • SVAJŪNAS SABALIAUSKAS, literatas;
  • AURIDAS GAJAUSKAS, kultūros antropologas.

2007 M.

2006 M.

  • ERNESTA ŠIMKIENĖ, menotyrininkė;
  • MARTYNAS LEVICKIS, akordeonistas;
  • MINDAUGAS LUKOŠAITIS, skulptorius;
  • VAIVA UŽAITĖ, šokėja.

2005 M.

  • REMIGIJUS VENCKUS, dailininkas-grafikas;
  • SIMONAS GYLIS, menininkas;
  • DONATAS JOKŪBAITIS, teatro režisierius;
  • GIEDRĖ GRUBINSKAITĖ, pianistė.
 
 į viršų

ŠIAULIŲ MIESTO PREMIJOS UŽ GERIAUSIĄ KULTŪRINĖS EDUKACIJOS PROJEKTĄ LAUREATAI

2017 M. LAUREATAS

  • Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, apdovanota už geriausią kultūrinės edukacijos projektą „Komiksų erdvė bibliotekoje“.

2016 M. LAUREATAS

  • Šiaulių dailės galerija, apdovanota už geriausią kultūrinės edukacijos projektą  „Edukacinė programa vaikams ir jaunimui „Menopolis“.

2015 M. LAUREATAS

  • VšĮ „ISTARTAS“, apdovanota už geriausią kultūrinės edukacijos projektą „Lietuviško kino vakarai „MT ekranas“.

į viršų



Informaciją rengia Kultūros skyrius, tel.(8 41) 596 223

Paskutinis atnaujinimas: 2019-04-24 08:08:28 Grįžti


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: