Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Savivaldybės ir vaikų globos namų „Šaltinis“ dialogas duoda rezultatus

Besiruošiant Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ bei Šiaulių m. savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų reorganizacijai, savivaldybės administracija užmezga vis platesnį dialogą su abiejų įstaigų kolektyvais. Atsižvelgus į teisininkų rekomendacijas bei išgirdus įstaigų darbuotojų argumentus, didelio atgarsio visuomenėje sulaukusi planuojama reforma turėtų būti vykdoma sujungimo būdu.

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) nusprendus vaikų globos namus „Šaltinis“ perduoti Šiaulių m. savivaldybei, liepos 4 d. miesto Taryba pritarė, kad Savivaldybė perims vaikų globos namų „Šaltinis“ steigėjo statusą. Savivaldybės administracija, siekdama kuo išsamiau išnagrinėti susidariusią situaciją,  surengė susitikimų ciklą su abiejų reorganizacijai ruošiamų įstaigų darbuotojais.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio teigimu, administracija siekia sudaryti patariamojo pobūdžio kolegialią komisiją, kuri leistų esamam steigėjui (SADM) bei abiejų įstaigų atstovams teikti pasiūlymus Šiaulių m. savivaldybės administracijos direktoriui dėl Sutrikusio vystymosi kūdikių namų ir Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ reorganizavimo steigiant naują biudžetinę įstaigą. 

Komisijoje jau yra numatyti SADM, miesto savivaldybės bei kūdikių namų atstovai, tačiau diskusijų fazėje iškilo nesutarimų deleguojant vaikų globos namų „Šaltinis“ atstovus, todėl komisijos veiklos pradžia buvo atidėta. Savivaldybės prašymai prisidėti prie komisijos formavimo iki šiol buvo bevaisiai – ne visi „Šaltinio“ profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai pritaria reformai, jai priešinasi ir vaikų globos namų direktorius. Tik intensyvaus dialogo tarp globos namų ir savivaldybės administracijos dėka pavyko susitarti, kad „Šaltinis“ į buriamą komisiją skirs du atstovus: vieną iš profsąjungos, kitą – jai nepriklausantį darbuotoją, taip pasiekiant maksimalų atstovavimą.

 Savivaldybės administracija nuolat sulaukia informacijos iš reformai neabejingų „Šaltinio“ darbuotojų apie tai, kad vaikų globos namuose ne viskas yra taip sklandu, kaip bando parodyti jų direktorius bei dalis profesinės sąjungos „Solidarumas“ narių. Miesto savivaldybei perėmus globos namų steigėjo funkciją visa gauta informacija bus patikrinta bei įvertinta. A. Bartulis sveikina drąsesnę darbuotojų poziciją, kuri matoma ir susitikimų su savivaldybės administracijos vadovais metu. Jaučiamas akivaizdus vis didėjančios „Šaltinio“ darbuotojų dalies noras išgirsti savivaldybės administracijos poziciją ir argumentus.

„Savivaldybė, siekdama priimti teisiškai bei finansiškai optimaliausią sprendimą, konkurso būdu užsakė juridinės konsultacinės firmos „Investicija“ teisinę konsultaciją apie tinkamiausią reorganizacijos būdą. Teisininkų nuomone, tinkamiausias reformos atlikimo būdas – reorganizacija sujungiant įstaigas. Susitikimų su kolektyvais metu mes parodėme, kad neturime išankstinių nuostatų nei apie Sutrikusio vystymosi kūdikių namus, nei apie „Šaltinį“, – teigia savivaldybės administracijos direktorius.

Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
B. Jokubaičio nuotrauka

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: