Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiaulių pavyzdys pagaliau suveikė – sutaupys visos šalies gyventojai

Nuo pat 2015 metų mero Artūro Visocko pozicija šilumos ūkio klausimu ir viešųjų paslaugų klausimu yra daugeliui gerai žinoma. Ne tik žinoma, bet ir realizuota praktikoje, todėl centralizuotai tiekiamos šilumos kaina mieste yra ko ne mažiausia Lietuvoje. Dėl viešųjų paslaugų teikimo visų savivaldybių merai kreipėsi į aukščiausiuosius šalies vadovus.

„Visų 60 savivaldybių merai palaiko vidinių sandorių pasirinkimo galimybę. Yra atvejų, kai viešųjų paslaugų teikimą verta atiduoti privačiam verslui, bet kartais tą turi daryti išskirtinai savivaldos įmonės – savivaldybės būtinai turi turėti galimybę rinktis. Tik taip įmanoma pasiekti maksimalų turto valdymo efektą. Džiaugiuosi merais, kurie yra pasiruošę iš tiesų atstovauti savo gyventojų interesams. Tikiuosi, kad šilumos ir kitų viešųjų paslaugų teikimo srityse miestai ir rajonai galės pasiūlyti aukštos kokybės paslaugas už santykinai nedidelę kainą. Tai taps įprastine visos Lietuvos praktika ir Šiauliai nebebus miestas – donkichotas“, – žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. 

Daugiau informacijos diena.lt straipsnyje:

MERAI DĖL VIEŠŲJŲ PASLAUGŲ KREIPĖSI Į VALDŽIĄ: NETURĖTŲ BŪTI SIEKIAMA PELNO

Visi 60 Lietuvos merų, nepriklausomai nuo to, kokiai politinei partijai ar komitetui jie priklauso, raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas, teikiamas nesiekiant pelno.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai Savivaldybes įpareigoja net ir viešųjų paslaugų teikimą perduoti į verslo rankas, perkant iš jų turto administravimo ir viešųjų paslaugų teikimo paslaugas. Ir tik jei neatsiranda verslininkų, norinčių valdyti savivaldybių turtą ar teikti viešąsias paslaugas, tai galima pavesti savivaldybių įmonėms, rašoma išplatintame pranešime.  

Tačiau, Lietuvos savivaldybių asociacijos nuomone, šilumos tiekimas, nuotekų ir atliekų tvarkymas, keleivių vežimas vietinio susisiekimo maršrutais, viešųjų teritorijų ir gatvių priežiūra, maitinimas ugdymo, globos ar sveikatos priežiūros įstaigose – tai visiems gyventojams aktualios paslaugos, ir teikiant jas, neturėtų būti siekiama užsidirbti pelno.

Taip pat savivaldybės pačios turėtų spręsti, kas teiks viešąsias paslaugas naudojant savivaldybei priklausantį turtą, pavyzdžiui, baseinus, stadionus ar sporto arenas. Tai užtikrintų galimybę gyventojams gauti pigias, o neretai – ir nemokamas sveikatinimo paslaugas. 

Kaip tvirtinama pranešime, visi 60 Lietuvos merų palaiko Seimo narių inicijuotus įstatymų pakeitimus, įtvirtinančius vietos savivaldybių teisę patiems spręsti, kas savivaldybėje teiks viešąsias paslaugas bei administruos savivaldybės, t. y. visų jos gyventojų, lėšomis sukurtą turtą. Merai palaiko Vyriausybės sprendimą teikti tai numatančias įstatymų pataisas Seimui.

diena.lt informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

    
 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Sausis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: