Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliuose apsilankė iškilaus miesto gydytojo Dr. Domo Jasaičio anūkas

Šiauliuose lankėsi miestui itin nusipelniusio gydytojo Dr. Domo Jasaičio anūkas, Amerikos lietuvis Dominicus Valiūnas. Gimęs ir augęs Jungtinėse Valstijose, D. Valiūnas su žmona atvyko Šiaulius susipažinti su jo senelio palikimu, kuris miestui vis dar turi didelę reikšmę. Kartu su jais mieste apsilankė JAV Lietuvių jaunimo sąjungos prezidentė Rima Žiūraitis su vyru.

Dominicus Valiūnas Šiaulių universiteto bibliotekoje apžiūrėjo Dr. Domo Jasaičio archyvą, kurį universitetui padovanojo kolegos iš Kento universiteto Ohajo valstijoje (JAV). Daktaras daugelį metų rinko įvairią informaciją apie mediciną, istoriją, religiją ir kultūrą, šiomis temomis rašė knygas, taip pat rinko informaciją apie Lietuvos išeiviją, jos organizacijas. D. Valiūnas apsilankė Šiaulių Respublikinėje ligoninėje, kuriai senelis Dr. Domas Jasaitis vadovavo 1943-44 m. bei susipažino su jo pastangomis įkurta Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinika ir jos veikla.

D. Valiūnas ir R. Žiūraitis Šiaulių miesto savivaldybėje susitiko su mero pavaduotoju Egidijumi Elijošiumi, kuris aprodė pastatą, kuriame pries daugelį dešimtmečių dirbo miestui nusipelnęs medikas.

„Su gerbiamais svečiais Dominicus Valiunas ir jo žmona, Rima Žiūraitis ir jos vyru daugiau nei pusvalandį bendravome Savivaldybėje, kur svečiai labai susidomėję klausinėjo apie Šiaulių miesto istoriją, savivaldos struktūrą ir kt. Kalbėjomės apie Pasaulio lietuvių bendruomenių Jungtinėse Amerikos valstijose veiklas, nevyriausybinį sektorių Šiaulių mieste ir kitas aktualijas“, – po susitikimo sakė Egidijus Elijošius.

 Minint 75-ąsias Šiaulių geto likvidavimo metines,  kartu su E. Elijošiumi D. Valiūnas prie istorinių Šiaulių geto vartų paliko simbolinius pagarbos akmenėlius, o antroje dienos pusėje susitiko su miesto Rotary klubo atstovais. II-ojo pasaulinio karo pradžioje Šiaulių rotariečiams pirmininkavo būtent Dr. Domas Jasaitis.

 

Dr. Domas Jasaitis – Šiauliams ir Lietuvai itin nusipelniusi asmenybė. 1930 m. mieste įsteigė tuberkuliozės ligoninę, jai vadovavo dešimtmetį. Jo iniciatyva penktojo dešimtmečio pradžioje pastatyta Šiaulių ligoninė. Nuo 1927 m. iki 1940 m. Dr. Domas Jasaitis buvo Šiaulių medicinos draugijos pirmininkas, keletą metų buvo ir miesto Rotary klubo vadovas. Baigiantis II-ajam pasauliniam karui pasitraukė į Vokietiją, nuo 1945 m. iki 1950 m. ten ėjo Lietuvos Raudono Kryžiaus pirmininko pareigas. Šeštojo dešimtmečio pradžioje iš Vokietijos išvyko į JAV, ten įsidarbino gydytoju Konektikuto valstijoje, vėliau išvyko dirbti į Floridą. Gyvendamas anapus Atlanto Dr. Domas Jasaitis nepamiršo savo gimtojo krašto ir jam skyrė visą savo laisvą laiką – buvo Lietuvių enciklopedijos Medicinos skyriaus redaktorius, 1973 m. tapo Pasaulio lietuvių gydytojų sąjungos garbės nariu. (Visuotinė Lietuvių enciklopedija).Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,

B. Jokubaičio ir R. Šaučiūnaitės nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Rugpjūtis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: