Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Šiauliuose „karščiavimo klinika“ jau veikia

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai prakalbus apie būtinumą savivaldybėse kurti taip vadinamas „karščiavimo klinikas“, Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai jau galės atsikvėpti -  karščiuojančių pacientų gydymo klinika ligoninėje veikia nuo pat karantino pradžios. Trijų aukštų Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos pacientus perkėlus į kitas ligoninės patalpas bei pertvarkius palatas, karščiuojantys  ir turintys viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų pacientai, atvykę į ligoninę dėl skubiosios pagalbos, guldomi į „karščiavimo kliniką“, kur jiems atliekami išsamūs tyrimai, įtariant ir koronavirusinę infekciją  bei COVID-19 ligą. 

Pasiruošta karščiuojančių srautui
Karantino dėl COVID-19 kontrolė Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vykdama pagal iš anksto numatytą planą.
- Mes pasiruošėme situacijai, kai daugės karščiuojančių, ir teks labai diferencijuoti diagnozes nuo tų, kurie turi coronavirusą. Į gydymo įstaigą patenkama ir dėl kitų somatinių ligų. Tam, kad būtų apsaugota ligoninė nuo viruso užkrato ir yra įgyvendintas šis planas, - sako Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika. 
Pacientai į šią kliniką patenka atvykę į ligoninę  dėl būtinosios pagalbos. Siaučiant koronaviruso infekcijai, patenkama pro specialiai Skubiosios pagalbos-priėmimo skyriaus prieigose pastatytas prehospitalines palapines. 
Šiose palapinėse dirbantys medikai atlieka pirminę pacientų diferenciaciją. Į ligoninę norintiems asmenims pateikiami klausimai, tikrinama temperatūra ir nusprendžiama, ne tik kokia pagalba jiems reikalinga, bet ir kokiame ligoninės padalinyje ji bus teikiama. 
Nekarščiuojančius pacientus palapinėje dirbančios medikės įleidžia į ligoninės Skubiosios pagalbos-priėmimo skyrių. Jeigu pacientas per pastarąsias 14 dienų buvo užsienyje arba bendravo su koronavirusu infekuotu žmogumi, jaučia kvėpavimo takų infekcijos požymius: kosti, krečia šaltis, peršti gerklę arba karščiuoja,  pacientai nukreipiami į Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrių. Jei pacientai yra karščiuojantys, kosintys, varginami kitų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos požymių bei sergantys kitomis ligomis, diferencinei diagnostikai jie nukreipiami į Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje įsikūrusią „karščiavimo kliniką“.  
Tuo atveju, jei būtų užpildytas Infekcinių ligų skyrius, coronavirusu infekuoti pacientai guldomi ir į „karščiavimo kliniką“. 
Kai reikalingi ir tyrimai
Pasak skubios medicinos gydytojo, Skubiosios pagalbos –priėmimo skyriaus koordinatoriaus Mariaus Elliko, šioje kritinėje situacijoje „karščiavimo klinikos“ yra būtent pacientų su kvėpavimo takų infekcijos simptomais priežiūrai skirtos ambulatorinės institucijos, kurios labai padėtų tais atvejais, kai neužtenka tik nuolatinės medikų konsultacijos, bet sprendimui dėl tolesnės žmogaus priežiūros taktikos reikalingi ir kraujo tyrimai, rentgeno nuotrauka ar net COVID-19 tepinėlis. 
„Karčiavimo klinikoje“ yra įrengtos kelios erdvės: stebėjimo ir diagnostikos, kurioje yra rentgeno aparatas, echoskopas, laboratorija. Laboratorijoje jau atliekami ir koronaviruso tyrimai. 
 Stebėjime esantiems pacientams bus operatyviai atliekami būtini tyrimai. Visiems kitomis ligomis sergantiems ir čia patekusiems pacientams taip pat bus atliekamas coronaviruso tyrimas. Po stebėjimo ir bus sprendžiama, kur keliauja pacientas – ar į ligoninės korpusą, kuriame gydoma dėl somatinių susirgimų, ar į izoliacines palatas, kur gydomi infekuotieji. Pasak gydytojo M. Elliko, vykdant  šį planą tikimasi maksimaliai išvengti užkrato kituose skyriuose. Tačiau svarbiausia, kuo išsamiau įvertinti pacientų būklę ir kiekvieną situaciją tirti individualiai bei padaryti viską, kad pacientas reikiamą pagalbą gautų laiku. 
Sunkiai ir daug dirbantiems medikams nestinga visuomenės dėkingumo. Į ligoninės paskelbta paramos sąskaitą pervedama lėšų, geros valios žmonės taip pat remia medikus. 
Ligoninės bendruomenė  dėkinga UAB „Transrivai“, skyrusiai 5 000 eurų. Fiziniai asmenys į rėmimo sąskaitą pervedė 1 337 Eur. UAB „Ruvera“ dovanojo 5 litrus rankų dezinfektanto, UAB „Sanitex“ atvežė geriamo vandens. AB „Grigeo“ medikus aprūpino lapiniais ir popieriniais rankšluosčiais bei tualetiniu popieriumi, kurio niekada nebūna per daug. 
COVID-19 pasekmių mažinimo sąskaita: AB Šiaulių bankas LT897180000001130285 Paramos sąskaita, paskirtis - COVID-19 parama.
Dėl papildomos informacijos kreiptis į Aidą Drevinskienę telefonu (841) 524257, +370 657 72940 arba el. paštu: aida.drevinskiene@siauliuligonine.lt

Respublikinės Šiaulių ligoninės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
24252627282901
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Kovas
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: