Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

SVARBU! AKTUALI INFORMACIJA DĖL KORONAVIRUSO

Svarbiausi kontaktai

Svarbi informacija verslui

Paslaugos ir parama gyventojams

Vaizdo medžiaga neįgaliesiems

Informacinis leidinys


Grįžtančių iš užsienio registracija transportavimui į Šiaulius: (8 41) 500 535 (iš Vilniaus), (8 41) 500 538 (iš Kauno, kt. vietovių), (8 41) 500 536 (iš Klaipėdos, Palangos).

Nuo kovo 16 d. VISI žmonės, grįžę iš BET KURIOS užsienio valstybės, o ne tik iš konkrečių, kaip iki šiol, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas (staiga prasidėjo karščiavimas, kosulys ar pasunkėjęs kvėpavimas). Dabar VISIEMS grįžusiems galioja privalomo izoliavimosi tvarka, pasireiškus simptomams bus atliekamas tepinėlis naujojo koronaviruso infekcijai nustatyti. Nuo kovo 23 d. grįžusieji privalomai izoliuojami Savivaldybės skirtose patalpose. Nuo kovo 25 šis sprendimas papildomas, išskiriant atvejus, kai asmuo gali izoliuotis savo patalpose, kuomet jis:

  • yra deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje;
  • turi tinkamas sąlygas izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje;
  • yra pasirašęs sutikimą izoliavimui namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje ir susipažinęs su izoliavimo reikalavimais bei informuotas apie atsakomybę, gresiančią už izoliavimo reikalavimų pažeidimus;
  • izoliavimo laikotarpiu nesukėlė izoliavimo ir viešosios tvarkos pažeidimų;
  • nepareiškė noro tęsti izoliavimą savivaldybių numatytose patalpose.

Visą tvarką, kaip vykdoma privaloma izoliacija, galima rasti šiame SPRENDIME.

Keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų PRIVALOMA izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradeda karščiuoti, kosėti, prasideda dusulys – pirmiausia būtina skambinti karštosios linijos trumpuoju telefono numeriu 1808 (VISĄ PARĄ). Savarankiškai vykti į gydymo įstaigas DRAUDŽIAMA.

Kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso, taip pat galima skambinti visą parą tel.: +370 618 79984, +370 616 94562 arba kreiptis el. p. koronavirusas@sam.lt

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), reikia skambinti naujuoju konsultacijų telefonu 1808, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus. 

Jei žmogus nekeliavo užsienyje, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, ir neturėjo kontaktų su užsienyje buvusiais asmenimis 14 dienų iki susirgimo, pajutus šiuos simptomus, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją nuotoliniu būdu.

Nekeliavus užsienyje, kur vyksta COVID-19 plitimas, neturėjus kontakto su keliavusiaisiais ir nejaučiant minėtų simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

 
 

  AKTUALI INFORMACIJA GYVENTOJAMS DĖL VIRUSO

Gyventojams rekomenduojama į situaciją dėl koronoviruso reaguoti ramiai ir remtis tik patikrinta oficialia informacija, kuri nuolat atnaujinama:

 

BENDROSIOS REKOMENDACIJOS

Efektyviausia priemonė koronaviruso prevencijai yra grįžusiųjų asmenų socialinių kontaktų vengimas (saviizoliacija) dviejų savaičių laikotarpiui. 

Šiauliečiams visa informacija dėl saviizoliacijos teikiama telefonu 1863.

Visų keliautojų, grįžusių iš užsienio, ir toliau prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę. Per šias 14 dienų rekomenduojama vengti socialinių kontaktų (nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.).

Šiuo metu visi asmenys, nuo kovo 23 dienos sugrįžę iš užsienio valstybių, privalo 14 dienų izoliuotis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje ir griežtai laikytis nustatytos izoliavimosi tvarkos. Jie laikomi asmenimis, įtariamais, kad serga liga, įrašyta į Pavojingų ir ypač pavojingų ligų sąrašą, ir bus privalomai karantinuojami savivaldybių numatytose patalpose. Privaloma izoliacija ir įtariamiems, kad serga, ligoniams ir asmenims, išvykstantiems iš stacionarinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos.

Atkreipiame dėmesį, kad nedarbingumo pažymėjimai izoliavimuisi namuose (saviizoliacijai) 14 dienų laikotarpiui ir toliau bus išduodami žmonėms, grįžusiems iš paveiktų teritorijų ar turėjusiems sąlytį su patvirtintu naujojo koronaviruso (COVID-19) atveju. Ši tvarka galios, kol nebus paskelbta kitaip.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), reikia nedelsiant skambinti skubios pagalbos telefonu 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus. 

Asmenims informavus, kad jie neturi kur izoliuotis, Savivaldybė paskirs būtinąsias izoliavimosi sąlygas atitinkančias patalpas.

Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Už saviizoliacijos nesilaikymą, ypač jei dėl to buvo užkrėsti kiti asmenys, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.

 

Rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių:

  • dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu
  •  neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę)
  •  laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius)
  •  vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

 

VAIZDO MEDŽIAGA NEĮGALIESIEMS:

 

EKSTREMALIOS SITUACIJOS METU KEIČIASI SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ VEIKLA

Keičiasi nuotolinių konsultacijų teikimo tvarka. Siekiant sumažinti pacientų lankymąsi gydymo įstaigose ekstremalios situacijos metu, gali būti teikiamos šeimos gydytojų konsultacijos telefonu. Telefonu gali būti suteikta nuotolinė gydytojo ar slaugytojo konsultacija, išrašyti medikamentai, medicinos pagalbos priemonės, koreguotas gydymas, išduotas nedarbingumo pažymėjimas.

Šeimos gydytojų telefonai skelbiami Jūsų gydymo įstaigos interneto svetainėje.

Daugiau informacijos apie sveikatos priežiūros įstaigų veiklą čia

 

 

INFORMACINIS LEIDINYS ŠIAULIEČIAMS

 Svarbiausi kontaktai

 

 1808  Lietuvos karštoji koronaviruso linija
 1863  Šiaulių karštoji karantino linija
 8 614 33449  Savanorių registracija
 8 657 81597  Maisto ir kitų būtinųjų priemonių pristatymas (savanoriai)

Iki 17 val. 8 658 04 947
Po 17 val. 8 652 25 279

 Izoliacja, saviizoliacija (Sveikatos skyrius)
 8 658 05 187  Mobilus patikrinimo punktas prie Šiaulių arenos (Sveikatos skyrius)

(8 41) 500 535 (Vilnius)

(8 41) 500538 (Kaunas, kitos vietovės)

(8 41) 500536 (Klaipėda, Palanga)

Grįžtančių iš užsienio transportavimas į Šiaulius iš skliaustuose nurodytų vietų
 8 686 93 273  Socialinės paslaugos (Socialinių paslaugų skyrius)
   

 

 

 

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
24252627282901
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Kovas
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: