Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Tėvų konferencija „Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje“

Lapkričio 20 dieną Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje vyko tėvų konferencija ,,Tyrinėjimai, atradimai ir nuotykiai mokykloje". Šį kartą į mokyklinį suolą tyrinėjimams bei atradimams buvo pakviesti mokinių tėveliai. Manome, kad tėveliams būtina patirti ir išmėginti veiklas bei iššūkius, su kuriais mokydamiesi susiduria jų vaikai.

 

Konferencija prasidėjo šokių studijos, vadovaujamos mokytojos Adelės Gružienės, „Žalnieriukas“ nuotaikingais pasirodymais. Susirinkusiuosius šiltai pasitiko mokyklos direktorė Stanislava Prazauskienė, po sveikinamojo žodžio ji tėvelius supažindino su progimnazijos 2020-2022 metų strateginio veiklos plano projektu. Direktorė pasidžiaugė mokyklos stiprybėmis, supažindino su tobulintinomis sritimis bei galimybėmis, aptarė progimnazijos tikslus, uždavinius bei jų įgyvendinimo priemones.

Vėliau konferencijos dalyviams buvo pasiūlyti keturi aktyvūs, netradiciniai užsiėmimai grupėse, kurie vyko įvairiose edukacinėse mokyklos erdvėse. Pirmojoje veikloje „Tyrinėjimai ir atradimai“, ją vedė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Urbonė, tėvams buvo pateiktas pasakos „Trys paršiukai“ iššūkis, reikėjo pastatyti kuo tvirtesnį namą iš dantų krapštukų ir gabalėlio plastilino. O iš kiekvienos komandos išrinktas vilkas, turėjo nupūsti priešininkų pastatytą namelį. Namų projektuotojai, inžinieriai ir statybininkai buvo tikri profesionalai, visi nameliai stovėjo kaip stovėję. Veiklos pabaigoje tėvai turėjo įsivertinti savo darbo lapuose, kaip jiems pavyko susidoroti su iššūkiu ir kaip sekėsi dirbti komandoje. Antrojoje veikloje „Aktyvaus komunikavimo pratybos“ anglų kalbos mokytoja Gitana Petrušienė supažindino tėvelius su „Robotel SmartClass+“ kalbų mokymo(si) laboratorija, kuri sujungia technologijas ir interaktyvųjį edukacinį turinį. Konferencijos dalyviai aktyviai komunikavo panaudodami ausines su mikrofonais bei įsitikino, kad kalbų mokymas(is) gali būti dinamiškas, interaktyvus ir smagus procesas, taikant „Robotel SmartClass+“ kalbų mokymo(si) laboratorijos teikiamas galimybes. Trečioji veikla „Dirbtinio intelekto  programavimo pradmenys“, kurią vedė Informatikų klubo nariai bei informacinių technologijų mokytoja Rita Nemanienė, mokė tėvelius kurti programas „Lego Mindstorms EV3“ robotams, jas testuoti. Atliekant užduotis teko ne tik programuoti robotų judėjimą, bet ir emociją, kalbą. Ketvirtajame „Garsų ir judesio terapija“ užsiėmime netrūko nei tėvelių šypsenų, nei juoko. Muzikos mokytoja Sigutė Laugalė kartu su šokio mokytoja Adele Gružiene tėvelius mokė adventinės dainos „Vai atvažiuoja šventa Kalėda“. Išmokus dainuoti, ugdytiniai buvo kviečiami įprasminti dainą šokio judesiais. Savo veiklas konferencijos dalyviai baigė džiugia Kalėdų laukimo nuotaika.

Visiems dalyviams buvo išdalinta dalomoji medžiaga – „100 idėjų, ką veikti su vaikais“ bei mokyklos naujienlaiškis.

Renginio moderatorė, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja Irena Akmenskienė, paprašė tėvelių pasidalinti pasiūlymais, patarimais tolimesnei progimnazijos veiklai ir įvertinti konferencijos aktualumą bei užsiėmimus. Dalyvių atsiliepimuose paminėta, kad visos veiklos buvo įdomios ir įtraukiančios, pedagogai kompetetingi bei puikiai pasiruošę užsiėmimams, buvo smagu pamatyti ir išbandyti mokymosi naujoves, suprasti kaip lanksčiai ir šiuolaikiškai mokosi jų vaikai.

                                                    

                                                                                      Bibliotekos vedėja Ala Norvilienė

 

                                                                                      Nuotrauka: Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: