Pirmieji žingsniai profesijos pasaulyje

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 2-osios priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai su savo mokytoja Erika Steponaitiene, bendradarbiaudami su Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės grupės bei su Šiaulių lopšelio – darželio „Klevelis“ priešmokyklinės ugdymo grupės „ABC“ ugdytiniais ir pedagogais, dalyvauja projekte „Kuo užaugus būti".

 

Pastebėta, kad priešmokyklinio amžiaus vaikai turi žinių apie dažniausiai sutinkamas profesijas: mokytojo, gydytojo, pardavėjo. Ką veikia darbe kiti specialistai, vaikams nelabai suprantama. Projektu siekiama supažindinti mokinius su profesijomis, atskleidžiant žmogaus asmeninių ir profesinių gebėjimų svarbą pasirinktai profesijai. Projekto metu organizuojamos įvairios bendros veiklos, susitikimai tiek priešmokyklinio ugdymo klasėje, tiek už jos ribų. Siekiama, kad ugdytiniai praktiškai išbandytų įvairias veiklas.

Projekto partneriais tapo ne tik miesto priešmokyklinio ugdymo grupių pedagogai bei jų ugdytiniai, bet ir patys Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos 2-osios priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių tėveliai, kurie dalinsis savo žiniomis, demonstruos gebėjimus, įsitrauks į bendras ugdomąsias veiklas ir tokiu būdu supažindins vaikus su savo profesija. Priešmokyklinukų laukia susitikimai ir užsiėmimai su karininku, burnos higieniste, knygelių iliustratore ir dizainere, lietuvių kalbos mokytoja, nagų meistre, fotografu.

Jau įvyko pirmasis projekto „Kuo užaugus būti“ susitikimas su ugdytinės tėveliu, ugniagesiu gelbėtoju. Priešmokyklinukai lankėsi Šiaulių apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikai pažintį su ugniagesio gelbėtojo profesija pradėjo nuo apsilankymo  gelbėjimo tarnybos muziejuje, vėliau ugdytiniai apžiūrėjo naujausią gelbėjimo tarnybos techniką. Susitikimo metu vaikai aktyviai uždavinėjo klausimus, matavosi ugniagesių aprangą, domėjosi jų dienotvarke. Ugniagesiai vaikams pademonstravo kaip gesinama liepsna vandeniu, leido patiems vaikams palaikyti vandens žarną ir švirkštą. Didelį įspūdį priešmokyklinukams paliko kaukiančias sirenos bei ugniagesių paruoštos vaišės. Nors išvykos metu vaikai žavėjosi gelbėjimo tarnybos technika, gelbėtojų apranga, buvo stengtasi vaikams padėti suprasti, jog gelbėtojo darbas nėra nuotykis. Ugniagesys gelbėtojas vaikams paaiškino, kad tai darbas, kuris reikalauja rizikos, greitos orientacijos ir šalto proto. Gelbėtojo darbe svarbiausia – ryžtas padėti kitiems. Ugdytiniai taip pat patys gebėjo išvardinti, kokių savybių turi turėti ugniagesys gelbėtojas. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai laukia kitų užsiėmimų ir naujų patirčių įgyvendinat projektą.

 

Priešmokyklinės grupės pedagogė Erika Steponaitienė

Nuotraukos: Erikos Steponaitienės

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.