Sėkmingas užsienio kalbų mokymas(is) geroje mokykloje: kūrybiškumas ir inovacijos

 

 Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje įvyko jau VII-oji, tradicine tapusi užsienio (anglų, rusų ir vokiečių) kalbų mokytojų metodinė – praktinė konferencija, sulaukusi pranešėjų  ir dalyvių iš visos Lietuvos. Užsienio kalbų mokymo bei mokymosi taikant šiuolaikines technologijas gerosios patirties idėjų sklaida susidomėjo gausus būrys pedagogų: Šiaulių gimnazijų ir progimnazijų mokytojai, mokytojai iš Akmenės ir Raseinių, Pagėgių, Jurbarko, Palangos, Radviliškio ir Šilutės rajonų. Konferenciją nuotaikinga daina pradėjo muzikos mokytojos Sigutės Laugalės mokiniai. Sveikinimo žodį tarė progimnazijos direktorė Stanislava Prazauskienė, taip pat ji pasidžiaugė neblėstančiu respublikos mokytojų dėmesiu šiai kasmetinei konferencijai.

 

Pirmoje konferencijos dalyje perskaityti pranešimai atskleidė, kad dauguma sėkmingai dirbančių užsienio kalbos mokytojų eina inovacijų ir kūrybiško mokymo keliu. Anglų kalbos mokytoja Inga  Aleksejevienė iš Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos  kalbėjo apie tradicinių ir netradicinių metodų dermę, pateikė daug praktinės veiklos  pavyzdžių. Apie pamokas netradicinėje aplinkoje papasakojo mokytoja Vitalija  Šetkienė  iš  Šilutės raj. Vainuto gimnazijos. Daug dėmesio sulaukė projektinė veikla: Živilė  Leinartienė ir Vilija  Klimavičienė Šiaulių „Juventos“ progimnazija atsakė į klausimus ką reiškia būti bite ir ką pasakytų baltas, Vilma Matuzevičienė ir Jūratė Valionienė Šiaulių Dainų progimnazija pabrėžė projektinės veiklos svarbą pažinimui ir kūrybai. Pranešėjai kalbėjo apie integruotų pamokų  bei patyriminio mokymo svarbą. Ta tema pasisakė Valentina  Rovienė  Šiaulių „Rasos“ progimnazija  bei Ona Mikašauskienė ir Gitana  Degutienė iš Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos.

Po pertraukos konferencijos dalyviai tęsė darbą pasiskirstę į 3 meistriškumo pamokų grupes, kur taip pat išklausė bei stebėjo kolegų pranešimus bei vedamas pamokas. Ypač daug  dėmesio sulaukė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos IT mokytojos, Ritos Nemanienės, meistriškumo pamoka „Skaitmeniniai įrankiai projektinėse veiklose“. Giedra Aliulienė,  Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja pristatė skaitmeninį aplanką asmeninės pažangos stebėjimui. eTwinning projektų patirties pritaikymą užsienio kalbų mokyme demonstravo Albina Abromavičienė, Raseinių Šaltinio progimnazijos anglų kalbos mokytoja, bei Sigita Emesone,  Raseinių raj. Betygalos Maironio gimnazijos anglų kalbos mokytoja. Kokias IKT, mobiliuosius įrenginius bei virtualias mokymosi aplinkas naudoja savo pamokose pristatė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos mokytojos Monika Garilčikienė ir Gitana Petrušienė.

Konferencijos dalyviai pasidžiaugė turėję galimybę išgirsti bei pasidalinti savo sėkmės istorijomis apie taikomus metodus, metodines priemones, projektinius darbus užsienio kalbos pamokose. Prieita prie išvados, kad bendradarbiaujant, dalijantis turima patirtimi, lengviau tenkinti šiuolaikiškus mokinių mokymosi poreikius, įgyvendinti užsienio kalbų mokymosi bei mokymo  iššūkius.

 

Anglų kalbos mokytoja Rima Kazėnienė

Nuotrauka: Šiaulių "Romuvos" progimnazijos

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

   
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282901
Vasaris
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.