Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos spaudos konferencijoje aptarti aktualūs miestui klausimai

Šiandien vykusioje tradicinėje tiesioginėje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos spaudos konferencijoje gvildentos temos – miesto savivaldos parama verslui Šiauliuose bei sveikatos įstaigų darbas karantino laikotarpiu. Konferencijoje dalyvavo: Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė.

Tradiciškai įžangos žodį tarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Jis informavo, jog mieste politinė situacija ir toliau išlieka stabili. Bandoma ieškoti optimaliausių būdų, kaip kuo sėkmingiau gyventojus įtraukti į miesto valdymą. Greičiausiai jau nuo kito Tarybos posėdžio reglamente bus įtvirtinta nuostata, kad bet kuris miesto gyventojas galės dalyvauti Tarybos posėdžiuose: užduoti klausimus, diskutuoti svarstant bet kurį Tarybos dienotvarkėje esantį klausimą. Mero teigimu, Šiauliai jau yra pakankamai subrendę tokiems pokyčiams ir tikimasi, kad ateityje kiekvienas miesto gyventojas bent retkarčiais atsivers Savivaldybės svetainę ir peržvelgs Taryboje planuojamus svarstyti klausimus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika apžvelgė situaciją gydymo įstaigoje. Jo teigimu, apie koronavirusą šnekama vis mažiau, tačiau jis niekur nedingo, laikomasi visų būtinų saugos reikalavimų. Šiandien ligoninėje dėl šio viruso yra gydomi 2 pacientai, tačiau tikėtina, kad jie jau šią savaitę bus išleisti namo.

Šiuo metu aktualiausias klausimas – planinės pagalbos teikimas. Jis yra dalinai atkurtas jau mėnuo laiko, nuo tada teikiamų paslaugų ratas vis plečiasi. Naujovė, atsiradusi karantino metu, išlieka – ir toliau su gydytojais galima konsultuotis nuotoliniu būdu, o kontaktinės konsultacijos teikiamos išrašius elektroninius siuntimus. Kai kurie pacientai vis dar nėra apie tai girdėję, o sužinoję neretai apsidžiaugia – tokia galimybė padeda sutaupyti laiko.

Gydymo sistema funkcionuoja vis tvirčiau. Gegužę pradėtos teikti konsultacijos, per nepilną mėnesį aptarnauta beveik 40 procentų įprasto pacientų kiekio. Kitur rodikliai dar geresni, pavyzdžiui, dienos stacionare suteikta virš 80 proc. įprastai suteikiamų paslaugų kiekio. Vienintelė sritis, kuri pilnai veikė net karantino metu – onkologinių ligonių gydymo paslaugos. Čia krūviai net padidėjo, kadangi į vietos medikus kreipėsi ir tie pacientai, kurie anksčiau gydėsi kituose miestuose. Karantino metu buvo stengiamasi sukurti kuo psichologiškai komfortiškesnę aplinką visiems pacientams, pavyzdžiui, panaikintos mokamos paslaugos nėščiosioms (atskiros palatos šeimoms) – iki karantino pabaigos jomis bus galima naudotis nemokamai. Ligoninės vadovas pasidžiaugė ir tuo, kad ligoninės personalą netrukus papildys keletas jaunų perspektyvių specialistų: greit darbą pradės nauji kardiologai, o viena gydytoja į Šiaulius gyventi ir dirbti pritraukta net iš Kauno klinikų.

Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis tęsė sveikatos apsaugos temą. Jis pranešė, jog toliau plečiamas teikiamų paslaugų spektras: nuo šios savaitės vėl atidaromas psichikos dienos stacionaras ir ankstyvosios vaikų reabilitacijos tarnyba. Toliau laikomasi visų būtinų saugumo reikalavimų, išlieka senjorų valandos (7:30-11:00), darbuojasi Karščiavimo klinika. M. Maželis priminė, kad, norit užsiregistruoti pas daktarą, reikia skambinti į registratūrą, kuri perduos visą informaciją šeimos gydytojui ir jis pats susisieks su pacientu.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis savo pasisakymą pradėjo informacija apie naują Savivaldybės darbuotoją – nuo birželio 3 dienos Miesto koordinavimo skyriaus vadovės pareigas pradėjo eiti Rigita Tijūnaitienė. Ji laimėjo konkursą, kuriame dalyvavo 7 pretendentai. Pati R. Tijūnaitienė konferencijos metu taip pat trumpai prisistatė, pabrėžė, jog skyrius, kuriam nuo šiol vadovauja, yra tas, kuris labiausiai turi tarnauti šiauliečiams ir kad ji tikisi glaudaus bendradarbiavimo su miesto gyventojais.

Miesto koordinavimo skyrius atlieka daug funkcijų, susijusių su tvarkos palaikymu mieste: naudojasi jame esančių vaizdo kamerų medžiaga, reaguoja į gyventojų užklausimus. Pasitaiko ir netipinių atvejų, pavyzdžiui visai neseniai buvo sugautas vagis, užfiksuotas miesto vaizdo kameromis: susisiekus su policija jis buvo operatyviai suimtas. Skyriaus specialistus pasiekti galima naudojantis interneto platforma www.tvarkaumiesta.lt, trumpuoju telefono numeriu 1863 arba el. paštu 1863@siauliai.lt. Skyrius ieško dar vieno specialisto, konkursas planuojamas artimiausiu laiku.

Kitas aktualus klausimas - miesto savivaldos parama verslui. Anksčiau jau priimta keletas sprendimų, susijusių su pagalba nukentėjusiems nuo koronaviruso krizės, praeitą ketvirtadienį Šiaulių miesto Taryba priėmė dar vieną sprendimą, susijusį su mokesčių lengvatų paketu. Jame numatomos dvi galimybės: 1) nekilnojamojo turto mokesčių atidėjimas 6 mėnesiams nuo mokėjimo termino pabaigos ir 2) atleidimas nuo nekilnojamojo turto mokesčio karantino laikotarpiu ir dar dviem mėnesiams jam pasibaigus. Norint pasinaudoti lengvatomis, reikia atitikti tam tikras nustatytas sąlygas.

Priimtas ir smulkaus verslo rėmimo paketas, tad tie, kurie krizės metu buvo sustabdę savo idėjų įgyvendinimą, yra kviečiami peržiūrėti galimybes juo pasinaudoti. Skelbiami paramos konkursai jaunimui bei vyresniems, nei 50 metų asmenims, taip pat kviečiami norintys įsigyti įrangos ar įrankių bei dalyvauti įvairiose parodose. Yra galimybių ir gauti naujos įmonės steigimo išlaidų padengimą. Išsami informacija apie galimybes pateikiama Savivaldybės interneto puslapyje.

Spaudos konferenciją užbaigė A. Visockas, primindamas keletą džiugių naujienų. Pirmoji – birželio 15 dieną oficialiai baigiami darbai Prisikėlimo aikštėje, tą dieną jau visam sezonui bus įjungti čia esantys fontanai. Kita džiugi naujiena – abiturientai, už valstybinį brandos egzamina gavę 100 balų, už kiekvieną maksimalų rezultatą bus apdovanoti 100 eurų premija, tai yra, jei kuris nors abiturientas surinks, pavyzdžiui, 3 šimtukus, jam bus paskirta 300 eurų premija. Mero teigimu, taip norima parodyti pagarbą mokinio institutui, kadangi aukščiausią rezultatą parodę moksleiviai į tai įdėjo didžiules pastangas. Taip pat tikimasi, kad jie ateityje nepamirš gimtojo miesto.

Spaudos konferencija pirmą kartą tiesiogiai transliuota ir Facebook platformoje.

Spaudos konferenciją galima peržiūrėti Šiaulių miesto savivaldybės YouTube kanale

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: