Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Atnaujintoje Prisikėlimo aikštėje suplazdėjo Šiaulių vėliava

Liepos 1-ąją Šiaulių širdyje duotas startas naujoms veikloms, renginiams ir iniciatyvoms. Simbolinis miesto herbinės vėliavos sugrįžimas į Prisikėlimo aikštę tarsi iš naujo perdavė šią erdvę šiauliečiams ir miesto svečiams. Architektūros kūrinio – aikštės pristatymas gražiai sutapo su Tarptautinės architektų dienos minėjimu. Apie pagrindinių miestų erdvių kūrimą kalbėta specialiai surengtoje konferencijoje.

Liepos 1-ios vidurdienį, pakėlus Prisikėlimo aikštėje Šiaulių herbinę vėliavą, atnaujinta erdvė grąžinta miestui ir jo gyventojams. Iškilmingai skambant Šiaulių pučiamųjų orkestro  grojamai muzikai, Šiaulių miesto vėliavą iškėlė aikštės rekonstrukcijos projekto idėjos autorius, architektas Vytenis Rudokas.

Suplazdėjusi vėliava davė signalą naujam iniciatyvų ciklui „Susitikimo vieta – Prisikėlimo aikštė“. Visą dieną čia veikė vaikų pramogų zona, buvo galima dalyvauti ekskursijoje, žiūrėti dokumentinę vaizdo medžiagą, o vakare pasidžiaugti lietuviško kino klasika. Dokumentiniai, animaciniai ir vaidybiniai filmai Prisikėlimo aikštėje bus demonstruojami iki pat liepos 6-osios.

Prieš pakeliant miesto vėliavą aikštės ekrane buvo transliuojama profesoriaus Algio Vyšniūno paskaita „Prisikėlimo aikštė Lietuvos didžiųjų miestų pagrindinių aikščių kontekste“, kuri, gausiai dalyvaujant miesto architektų bendruomenei, vyko Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos salėje.

Renginyje taip pat kalbėjo architektas Vytenis Rudokas ir l. e. Šiaulių dailės mokyklos direktorės pareigas Irena Šliuželienė, sveikinimo žodžius tarė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Lietuvos architektų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Rūta Stuopelienė.

„Architektų bendruomenė turi labai atsakingą misiją, jų darbai ilgiems dešimtmečiams ar net šimtmečiams lieka miesto erdvėse. Todėl reikia turėti ir daug kūrybinės drąsos realizuojant savo idėjas ir sumanymus. Labai norėčiau, kad pagrindiniai dalykai, kurie šiuo metu vyksta miesto erdvėse, išlaikytų laiko egzaminą, kad būtų žmonių prisijaukinti ir taptų miesto savastimi“, – profesinės šventės proga architektams linkėjo Šiaulių meras Artūras Visockas, kartu pasidžiaugdamas, kad Prisikėlimo aikštė jau susigrąžina savo patrauklumą.

Pasak aikštės projekto autoriaus architekto Vytenio Rudoko, nors projektas visai baigiamas, tačiau pagrindinė miesto aikštė yra tarsi gyvas organizmas ir nuolat keisis. Miesto širdies vaizdui įtakos turės ir naujo monumento skvere priešais Savivaldybę pastatymas, o ant kubų, kurie dabar žymi aštuonis Šiaulių amžius, turės dar atsirasti monumentaliojo meno kūriniai.

Žinomas šalies architektas, profesorius Algis Vyšniūnas pasidžiaugė, kad Šiauliuose, priešingai nei sostinėje, po rekonstrukcijos galima pasidžiaugti aiškiai sutvarkyta urbanistine erdve, o tai rodo aukštą profesinę kompetenciją ir atsakingą požiūrį.Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: