Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Dažniausiai užduodami klausimai (D. U. K.) apie ugdymą Šiauliuose

Vieni mokslo metai baigiasi, kiti prasidės šį rugsėjį, tačiau ugdymo tema išlieka svarbi visus metus, ypač dabar – karantino ir ekstremalios situacijos laikotarpiu. Švietimo specialistai pateikė atsakymus į šiauliečių tėvelių dažniausiai užduodamus klausimus ( D.U.K.). Aktualių klausimų-atsakymų rinkinį numatome papildyti.

1. Kiek Šiaulių mieste yra lopšelių-darželių, kur galima rasti jų adresus?

– Šiaulių mieste yra 31 savivaldybės lopšelis-darželis, ikimokyklinio ugdymo paslaugas mieste teikia 2 specialiosios mokyklos, 7 nevalstybinės švietimo įstaigos, jų adresai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje (/index.php?874657959).

2. Kaip ugdomi vaikai ikimokyklinio ugdymo įstaigose nuo birželio 1 d.?

– Nuo birželio 1 d. savivaldybės lopšeliuose-darželiuose vaikai ugdomi vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka. Tėvai (globėjai) gali teikti prašymus lopšeliams-darželiams, kuriuose ugdomi jų vaikai, dėl lankymo vasaros laikotarpiu. Vaikų ugdymas organizuojamas užtikrinant Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos ir higienos sąlygas (https://sam.lrv.lt/…/D%C4%96L%20IKIMOKYKLINIO%20IR%20PRIE%C…).

3. Ar mokamas tėvų atlyginimas už aplinkos išlaikymą (7,24 Eur per mėn.), jei vaikas neatvyksta į lopšelį-darželį Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino laikotarpiu?

– Paskelbus karantiną ir (ar) ekstremaliąją situaciją Lietuvos Respublikoje ir privalomai sustabdžius vaikų ugdymo ir (ar) priežiūros procesą švietimo įstaigose, šis tėvų atlyginimas nemokamas. Atnaujinus įstaigose ugdymo procesą, nuo birželio 1 d. minėtas atlyginimas yra mokamas.

4. Ar bus išduodami maisto daviniai ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams viso Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino laikotarpiu?

– Nuo birželio 1 d. maisto daviniai vaikams neišduodami, nes vaikų ugdymas vykdomas įstaigose. Maitinimo lengvata taikoma lopšelį-darželį lankantiems vaikams.

5. Kokios atlyginimo už vaikų ugdymą lengvatos yra taikomos savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose?

– Vaikai, augantys šeimoje, patiriančioje socialinę riziką, pagal privalomo ugdymo pažymas yra atleidžiami nuo atlyginimo už vaiko išlaikymą (ir už maitinimo paslaugą, ir už ugdymo aplinkos išlaikymą).

– Atlyginimas už maitinimo paslaugas tėvų (kitų teisėtų vaiko atstovų) prašymu mažinamas 50 procentų: jei šeima augina tris ir daugiau vaikų (kurie yra iki 18 metų ir vyresni, jei mokosi bendrojo ugdymo mokykloje ar profesinio mokymo mokykloje arba studijuoja aukštojoje mokykloje pagal dieninės studijų programos nuosekliųjų studijų programą ar nuolatinės studijų formos programą, kol jiems sukaks 24 metai); jei vienas iš tėvų atlieka privalomąją karo tarnybą; jei vaikui nustatytas neįgalumas; jei vaiką augina tik vienas iš tėvų (vienas yra miręs, jei vaikui nenustatyta ir nepripažinta tėvystė, vienas iš tėvų yra dingęs be žinios) ir vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.

– Vienos dienos atlyginimas už maitinimo paslaugas nemokamas: jei šeima gauna socialinę pašalpą; jei vaikui tą dieną skirtas pritaikytas maitinimas (vaikas maitinamas savo iš namų atsineštu maistu); jei vaikas nelanko įstaigos dėl ligos ir savaitę po jos; jei vaikas nelanko įstaigos tėvų (kitų teisėtų vaiko atstovų) prašymu kasmetinių ir nemokamų jų atostogų metu, vasaros mėnesiais, išskyrus vasaros laikotarpį, nurodytą tėvų (kitų teisėtų vaiko atstovų) prašyme, jei pageidauja lankyti švietimo įstaigą mokinių atostogų metu, nelaimingų atsitikimų šeimoje atvejais, kai vienas iš tėvų turi papildomų poilsio dienų per mėnesį, nes augina neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba vaikus iki dvylikos metų, kai vienas iš tėvų turi poilsio dienas po pamaininio darbo, kai oro temperatūra yra žemesnė kaip minus 20 °C, arba dėl ekstremalių įvykių.

6. Kada vaikas po ligos gali grįžti į lopšelį-darželį, ar lopšelyje-darželyje gali būti sloguojančių vaikų?

– Tik sveikas vaikas gali grįžti po ligos į lopšelį-darželį. Vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ar kitų požymių, nurodytų Lietuvos higienos normos HN 75:2010 „Įstaiga, vykdanti ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo programą. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ 80 punkte, į lopšelį-darželį nepriimami.

7. Kaip pristatomi vaikų sveikatos pažymėjimai į lopšelį-darželį?

– Vaiko sveikatos popierinių pažymėjimų pristatyti įstaigai nereikia. Sveikatos pažymėjimai išrašomi elektroniniu būdu. Daugiau informacijos internete (http://www.sveikatos-biuras.lt/vaiko-sveikatos-pazymejimas-…).

8. Kokia yra galimybė į Šiaulių miesto lopšelius-darželius priimti vaikus, registruotus Šiaulių rajono savivaldybėje?

– Yra numatyta galimybė į Šiaulių miesto lopšelius-darželius priimti vaikus, registruotus kitose savivaldybėse, jeigu Šiaulių miesto lopšeliuose-darželiuose yra laisvų vietų ir sudaryta sutartis su kita savivaldybe dėl išlaidų už vaiko išlaikymą lopšelyje-darželyje apmokėjimo.

9. Ar vaikas, kuris buvo ugdomas priešmokyklinio ugdymo grupėje mokykloje, turi galimybę lankyti mokyklą vasaros atostogų laikotarpiu?

– Yra numatyta galimybė priešmokyklinio amžiaus vaikams lankyti švietimo įstaigą (mokyklą ar lopšelį-darželį) per vasarą. Jei bendrojo ugdymo mokykla neturi galimybės tęsti priešmokyklinio amžiaus vaikų užimtumo pasibaigus ugdymo procesui, yra sudaroma sutartis tarp mokyklos ir artimiausio lopšelio-darželio ir vaikas gali per vasarą lankyti atitinkamą švietimo įstaigą.

Jei Jums kyla kokių nors papildomų klausimų, pasiūlymų, galite kreiptis el. paštu augamekartu@siauliai.lt.

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: