Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Trispalvė ir Tautiška giesmė išsklaidė debesis

Į Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremoniją šiauliečiai rinkosi nedrąsiai – užslinkęs debesis bėrė lietaus lašus. Tačiau pakėlus trispalvę ir sugiedojus Tautišką giesmę, oras Šiauliuose kardinaliai pasikeitė, per keletą minučių į miestą sugrįžo tikra vasara. Po iškilmingos ceremonijos šiauliečiai neskubėjo skirstytis, bendravo vieni su kitais, džiaugėsi šventine diena, gėrėjosi trykštančiais fontanais.

Po šventųjų Mišių  Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje iškilminga eisena su trispalve atžygiavo į atnaujintąją Prisikėlimo aikštę, čia šventės pradžios jau laukė lietučio neišsigandę šiauliečiai. Vėliavą šį kartą kėlė su COVID – 19 virusu kovoję Respublikinės Šiaulių ligoninės atstovės, medikės Gabrielė Slunksnienė ir Auksė Jurgaitytė.

Aikštėje susirinkusiems šiauliečiams Lietuvos himną giedoti padėjo Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ ir Šiaulių pučiamųjų orkestras. Trispalvei suplevėsavus stiebo viršūnėje, meno kolektyvai dovanojo trumpą patriotinių dainų programą.

Iškilminga ceremonija pūste nupūtė lietaus debesis ir per keletą minučių į Šiaulius grįžo saulėta ir šilta vasara.

Istorikų nuomone, Mindaugas karūnuotas ir pirmuoju bei vieninteliu Lietuvos karaliumi galėjo tapti 1253 m. liepos 6-ąją. Prieš tris dešimtmečius Mindaugo karūnavimo diena paskelbta valstybės švente, liepos 6-oji taip pat yra ir Tautinio kostiumo diena.

Visiems susirinkusiems į vėliavos pakėlimo ceremoniją renginio vedėjai perdavė Šiaulių miesto mero Artūro Visocko ir Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio kvietimą 21 val. kartu su lietuviais Lietuvoje ir visame pasaulyje, jungtis į gražią, tradicija tapusią iniciatyvą – Tautiškos giesmės giedojimą.

Himno giedojimas vyks įvairiausiose miesto vietose, padedant žinomiems Šiaulių atlikėjams. Grupės ir solistai dovanos ir trumpus savo pasirodymus Šiaulių miesto daugiabučių namų kiemuose: „Vairas“ (Radviliškio g. 114), Šiaulių pučiamųjų orkestras (Vytauto g. 150), Evaldas Vaikasas (Dainų g. 30), Rasa ir Kęstutis Stoškai (Draugystės pr. 17), Laura Remeikienė (Grinkevičiaus g. 12), Gabija Petrauskaitė (Pirties g. 5A) ir Algimantas Butnorius (Spindulio g. 10A).

Tautiška giesmė bus giedama ir XVII tarptautinį Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio atidarymo koncerto, kuriame pasirodys džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“  ir Šiaulių kamerinis orkestras, pabaigoje. 

Prisikėlimo aikštėje nuo 19.30 val. bus rodomas Lietuvos kino klasikos filmas „Herkus Mantas“, per pertrauką – 21 val. čia taip pat vyks visuotinis Lietuvos Respublikos himno giedojimas.

 Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: