Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Padėkota globojantiems vaikus

Jau trečius metus pirmąjį liepos sekmadienį Lietuvoje minima Globėjų diena. Šiais metais prasmingoms diskusijoms apie globą, rūpybą, šeimą skirta visa savaitė. Šiaulių miesto savivaldybėje vyko šventinis susitikimas su vaikų globėjais. Po miesto mero pasveikinimo ir padėkos kartu diskutuota apie budinčių globėjų, nuolatinių globėjų ir šeimynų kasdienybę, kylančias problemas, apie teises, pareigas ir valstybės politiką.

 

Minint Globėjų dieną ir pagerbiant  Šiaulių miesto vaikų globėjus, liepos 1-ąją Šiaulių miesto savivaldybėje vyko susitikimas su meru Artūru Visocku. Susitikime dalyvavo budintys globotojai, nuolatiniai globėjai (rūpintojai), šeimynų dalyviai, Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro ir Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namų, Globos centrų vadovai, globos koordinatoriai.

Dėkodamas globėjams už jų nuoširdų darbą Artūras Visockas kvietė visada atvirai kalbėti apie kasdienės veiklos problemas, kad kuo mažiau įtampos kiltų auginant vaikus, kurių prigimtinė šeima yra per silpna jais pasirūpinti. Globėjų dėka vaikai turėtų vėl atgauti galimybę suprasti, ką reiškia gyventi šeimoje, pajusti meilę, rūpestį, saugumą, išmokti būti visaverčiai visuomenės nariai: mokytis, tapti atsakingi.

„Dar daug dalykų turi pasikeisti, kad vaikų globos sistema veiktų sklandžiai, tačiau jau yra labai daug akivaizdžiai gerų dalykų. Labai tikiuosi, kad tie vaikai, kurie užaugs su jūsų visų pagalba, turės tvirtus moralinius ir bendruomeniškumo pagrindus. Linkiu kantrybės siekiant bendrystės su vaikais, kuriuos auginate, ir kuo greičiau pamatyti savo darbo rezultatą jų akių žvilgsnyje. Gyvenimo džiaugsmu spinduliuojančios akys, neabejoju, suteikia naujų jėgų, stiprybės ir prasmės tam, ką darote“, – kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Susitikimo metu taip pat buvo diskutuota apie kasdienius rūpesčius ir kylančius sunkumus globojant vaikus, apie valstybės politiką ir naujas iniciatyvas.  

Tikimasi, kad kasmet minimos Globėjų dienos renginiai padės didinti visuomenės sąmoningumą ir brandumą, motyvuos kilniems ir svarbiems sprendimams – užauginti jaunus žmones, atverti jų širdis ir protus.

 

Šiauliuose 47 vaikai auginami institucijoje (7 vaikai globojami laikinai, 40 vaikų – nuolatinai).

2020 metai Lietuvoje paskutiniai, kai vaiko globėju gali tapti institucija (vaikų globos namai). 133 globėjų šeimose auga 192 vaikai. Šiaulių mieste yra 13 budinčių globotojų, kurie laikinai globoja 23 vaikus. 2020 metų sausio–birželio mėnesiais laikinoji globa (rūpyba) Šiaulių miesto savivaldybėje buvo nustatyta 6 vaikams.

 

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: