Tema
„Kalba, kuri neįsitvirtins šiame elektroniniame pasaulyje, išnyks.“ (Davidas Brooksas, „Microsoft“ bendrovės tarptautinės strategijos direktorius) Ar jūs manote taip pat?
Organizatorius 2018-02-13 10:17:41 Kad bendravimas su kompiuteriu būtų efektyvus, reikia mokėti tą kalbą, kuria jis kalba. Kadangi ne visi ją moka, programos yra verčiamos į įvairias kalbas, pritaikomos kitai kalbinei ir kultūrinei terpei.
Nors pastaraisiais metais lietuvių kalbos technologijų srityje padaryta reikšminga pažanga, ji nėra pakankama, kad kalba būtų visavertiškai vartojama elektroninėje erdvėje. Sulietuvintos pačios svarbiausios programos patiems svarbiausiems darbams. Bet darbų, kur galima pritaikyti kompiuterį, įvairovė kur kas didesnė ir nuolat auga. Pagal programų, su kuriomis galima bendrauti gimtąja kalba, skaičių mes 2–3 kartus atsiliekame nuo kitų Europos šalių. Tokia situacija susiklostė dėl to, kad kalbos technologijos yra brangus dalykas, Lietuvos rinka nėra didelė, o pasipriešinimas anglų kalbai yra labai mažas. Ne kartą teko išgirsti nuomonę, kad anglų kalba kompiuteriuose ne trukdo, o atvirkščiai, palengvina darbą su kompiuteriu.
Pradinis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos tikslas šiuo metu yra pasiekti, kad visos už valstybinius pinigus perkamos programos būtų lietuvių kalba. Kol kas teisės aktuose nėra numatytas reikalavimas informacinių technologijų srityje vartoti lietuvių kalbą.
Ar pritariate tam, kad kompiuterių programos būtų lietuvinamos? Ar, jūsų nuomone, lietuvių kalbos plėtra informacinėse technologijose užtikrins lietuvių kalbos išlikimą?
Benita (Svečias) 2018-04-18 10:54:45 Mano nuomonė su „Microsoft“ bendrovės tarptautinės strategijos direktoriumi sutampa. 21 amžiui elektroninis pasaulis gana populiarus ir patogus dalykas. Dauguma renkasi elektorinius paštus, socialinius tinklus bendravimui. Dažniausiai taupant laiką, ar komunikuojant internetu, nerašome rašytinėmis raidėmis, naudojame daug nenorminės leksikos, daug trumpinių, todėl, pavyzdžiui lietuvių kalbai, elektroniniame pasaulyje įsitvirtinti sunku. Rečiau naudojama kalba lengvai ir greitai pasimiršta, todėl su laiku gali išnykti.
Lukas (Svečias) 2018-04-19 17:34:16 Nesutinku, mano manymu kalba gyvuos tol, kol ja šnekės, nesvarbu, kad šiais laikais viskas sukasi aplink elektroninę erdvę, svarbiausia žmonių noras. Aišku, bėgant laikui kalba, kas be ko, nyksta, ypač lietuvių, nes jų kasmet mažėja, o ne didėja, todel, galima sakyti, kad kasmet mes prarandame dalelę kalbos.
Giedrė (Svečias) 2018-05-07 22:31:10 Iš dalies sutinku, bet kalba būna pamiršta tada, kai nebelieka žmonių, kalbančių ta kalba. Mes esame kalbos pagridas, nes kasdien ją naudojame, puoselėjame. Tačiau nemažai įtakos turi ir elektroninė erdvė. Joje vyksta nemaža dalis mūsų gyvenimo. Joje bendraujame, dalinamės įspūdžiais, nuotraukomis. Savo kalbą galima plėtoti ir virtualioje erdvėje. Duomenys yra perkeliami į serverius, tačiau ne žmonių protai ir vertybės. Bet kita vertus, pavojus nuslopti gyvai kalbai yra.
Roberta (Svečias) 2018-05-20 14:58:44 Jeigu nori būti išgirstas ir pastebėtas kalba turi būti vartojama ir elektroniniame pasaulyje. Neužtenka bendrauti vien šnekamąja kalba, reikia ją ir įtvirtinti. Mano nuomone, įtvirtinti kalbą galima įvairiais būdais, nesusijusiais su šiuolaikine elektronika. Ją galima įtvirtinti knygose, laikraščiuose, žurnaluose ar kituose popieriniuose variantuose. Tačiau, mano išvardinti variantai ne visiems priimtini. Todėl kiti renkasi elektroninius prietaisus. Bet tai nereiškia, kad kalba išnyks.
Benas (Svečias) 2018-05-21 09:09:09 Aš pritariu,nes paskutiniu metu ,vos ne visas lietuvos jaunimas naudojas internetu ir dauguma kalbasi anglų kalba ir dėl jaunimas nebemoka rašyti,skaityti,kalbėti Lietuviu kalba.Bėda yra kad vaikai pradeda naudotis internetu jau nuo mažens ir pradeda daugiau kalbėtis anglų kalba.Bet iš dalies jie išmoksta kita kalba bet yra bėda,kad gali po truputi pamiršti savo gimtąją
Marius (Svečias) 2018-05-23 14:12:25 Nesutinku. Išnyksta tik tos kalbos, kurių žmonės visiškai nebevartoja. Elektroninis pasaulys nėra vienintelė kalbos terpė, dar yra materialųs žodynai ir žmonių atmintis, kur taip pat gali saugotis kalba. Tai kad mes nevartosime kalbos elektroninėje erdvėje nereiškia kad tas pats įvyks ir tikrame pasaulyje ir ji išnyks. Kalba yra viena svarbiausių gyvenimo vertybių ir ji tausojama net tame pačiame "elektroniniame pasaulyje". Galima rasti tūkstančius ivairiausių žodynų arba bet kokių kitokių literaturos tekstų beveik visomis pasaulio kalbomis internetinėje erdvėje. Mes naudojame populiariausias pasaulio kalbas kad mus suprastu kuo daugiau žmonių ir tai sukelia apgaulingą jausmą lyg tai būtų vienintelės kalbos, kurios vyrauja internete.
Kamilė (Svečias) 2018-06-10 21:07:14 Taip, pritariu šio sakinio kūrėjui, kadangi pavyzdžiui, Lietuvių kalba nėra daugumai žinoma, ją moka mažuma žmonių ir ji po truputį nyksta.
 1 2 3 4  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Rugpjūtis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.