Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Laikas lauke – sveikas gyvenimas – laimingas aš

Šiaulių „Romuvos“ progimnazija kartu su Jumpravo pradine mokykla ir Kohtla-Jarve Ahtme pagrindine mokykla įsitraukė į Tarptautinį Nordplus Junior projektą „Laikas lauke – Sveikas gyvenimas – Laimingas aš“ (“Green Time-Healthy Life-Happy I”), kurio metu siekiama, kad buvimas gamtoje, mokymasis lauke padėtų sumažinti paauglių stresą, nerimą, išsiblaškymą ir netgi padidintų aktyvumo simptomus. Siekiame motyvuoti paauglius mokytis ir tapti labiau sąmoningais. Pamokos ir edukacinės veiklos lauke padidina mokinių įsitraukimą į mokymąsi. Mokyklos turi organizuoti daugiau ugdymo veiklų lauke. Norint vadovautis sveika gyvensena, labai svarbu praleisti laiką lauke sportuojant, žaidžiant, mankštinantis, keliaujant ir tuo pačiu mokytis. Siekiame stiprinti ir plėtoti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą švietimo srityje, sistemingai keičiantis patirtimi ir gerąja praktika bei prisidėti prie švietimo sistemų kokybės ir inovacijų kūrimo. Visa mūsų projekto veikla skirta stiprinti ir plėtoti šį bendradarbiavimą. Tikimės, kad pažinę kitas kultūras ir mąstymo būdus, mokiniai taps brandesni ir savarankiškesni, sieks savivaldaus mokymosi, praplės savo akiratį ir gilins supratimą apie aplinkinį pasaulį bei save patį. Nordplus Junior projekto "Green Time-Healthy Life-Happy I", kuriame dalyvauja "Romuvos" progimnazijos 8a ir 8b klasių mokiniai bei partneriai iš Estijos Kohtla Jarve Ahtme mokyklos ir Latvijos Jumprava pagrindinės mokyklos pirmasis mobilumas startavo rugsėjo 18 d. Kohtla Jarve Ahtme mokykloje Estijoje.

Pirmąją dieną projekto dalyviai susipažino gyvai aktyvių žaidimų metu ir apsikeitė dovanėlėmis. Antrąją dieną visi autobusu vyko į Toila-Oru Parką prie Baltijos jūros. Žygiavo Valaste pėsčiųjų taku su gidu iš Alutaguse žygeivių klubo. Žygio metu susipažino su ypatinga Baltijos jūros pakrante ir jos kraštovaizdžiu. Trečiadienis prasidėjo veiklų pasirinkimu. Projekto dalyviams buvo pasiūlytos inžinerijos, medijų, sporto, sveikatos bei kūrybiškumo ir dailės krypčių veiklos. Užsiėmimų metu netrūko kūrybiškumo, išmonės ir geros nuotaikos. Po pietų projekto dalyviai stebėjo filmą „Apollo“ kino teatre. Ketrvirtadienį visi vyko į žygį po Aidy karjerą su gidu iš Alutaguse žygeivių klubo ir įveikė 12000 žingsnių trasą. Po trumpos pertraukėlės lankėsi Estijos Kalnakasybos muziejuje, kur turėjo galimybę pasimatuoti šachtininkų drabužius, ten papietavo, pasijuto kaip tikri šachtininkai. Edukacijos metu daug sužinojo apie šią profesiją, taip pat susipažino su Estijos naudingomis iškasenomis. Vakare mokykloje vyko draugystės ir atsisveikinimo vakaras. Kartu su mokiniais projekte dalyvauja anglų kalbos mokytoja Gitana Petrušienė ir vokiečių kalbos mokytoja Loreta Vytienė. 

Projekto dalyviai veiklų Estijoje metu daug laiko praleido ir mokėsi gamtoje, pastiprino savo sveikatą, susirado naujų draugų ir kupini įspūdžių laukia susitikimų Latvijoje bei Lietuvoje.

Pedagogės Gitana Petrušienė ir Loreta Vytienė

Nuotraukos: Gitanos Petrušienės

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas