Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Tobulas planas šeštadieniui: daugiau nei 100 priežasčių, kodėl verta sudalyvauti Olimpinėje dienoje Šiauliuose

Jau visai netrukus – birželio 8 dieną – Šiauliuose vyks tradicinis Olimpinės dienos renginys, kasmet sutraukiantis tūkstančius aktyvaus laisvalaikio mėgėjų. Visi kartu atšvęskime Lietuvos olimpinio judėjimo šimtmetį ir kartu su nekantrumu laukime Paryžiaus olimpinių žaidynių. Šventės organizatoriai sako, kad prisijungti verta dėl daugiau nei 100 priežasčių.

Būrys sportininkų 

Vienas iš šio renginio akcentų – Olimpinės dienos deglo nešimas ir įžiebimo ceremonija, paskelbianti renginio pradžią. Šiemet garbė deglą iki renginio vietos estafete paeiliui nešti patikėta net septyniems sportininkams – olimpiečiams Eglei Balčiūnaitei, Edvinui Ramanauskui, Pauliui Viktoravičiui, Santai Pakenytei-Čepulei, Remaldai Kergytei-Dauskurdienei ir paralimpiečiams Mindaugui Biliui ir Raimedai Bučinskytei. Deglas bus nešamas nuo Sukilėlių kalnelio per Šiaulių bulvarą, iki Olimpinės dienos scenos Talkšos ežero pakrantėje. 

 

100 veiklų ir prizų lietus

 

Ne kiekvienas lengvai išvardintų 100 aktyvių ir pramoginių veiklų, o Olimpinės dienos metu visas jas bus galima išbandyti – ką veikti ras tiek dideli, tiek maži. Renginio metu bus galima išmėginti, pavyzdžiui, bavarišką akmenslydį, šaudymą iš lanko, tinklinį ir krepšinį sėdint, pasimokyti mazgų rišimo, gestų kalbos sporte, Talkšos ežere bus galima paplaukioti Drakono valtimis, taip pat pasitikrinti  žinias apie sportą Pauliaus Ambrazevičiaus viktorinose bei daugelį kitų.

 

Atliekant veiklas bus renkami taškai, kuriuos bus galima iškeisti į prizus – medalius, kepurėles, kuprines, marškinėlius ar kaklaskares. Taškai bus fiksuojami „LTeam renginiai“ mobiliojoje programėlėje, arba Dalyvio pase, kurį bus galima pasiimti šventės metu.

Nemokamas dviračių žygis ir proga laimėti dviratį

Renginio organizatoriai kviečia jau dabar užsiimti savo vietą nemokamame dviračių žygyje, skirtame Lietuvos olimpinio judėjimo 100-mečiui paminėti. Čia prizininkų nebus, tačiau visi, iš anksto užsiregistravusieji ir įveikę 10 km maršrutą, bus apdovanoti medaliais, o taip pat dalyvaus loterijoje, kurios metu bus galima laimėti du Šiauliuose gamintus dviračius – vieną skirtą suaugusiam, o kitą – vaikišką. 

Net 4 skirtingi bėgimai

Olimpinės dienos metu vyks 600 m bėgimas vaikams ir 1988 m lietuviškos mylios bėgimas, o taip pat 5 ir 10 km bėgimo varžybos.

Visi finišo liniją kirtę bėgimų dalyviai bus apdovanoti specialiais Olimpinės dienos medaliais, pirmąsias tris vietas 5 ir 10 km distancijose užėmę vyrai bei moterys bus apdovanoti šventės trofėjais, dovanų kuponais bei partnerių medicininių laboratorijų įsteigtais prizais; dovanos taip pat lauks greičiausiųjų pagal amžiaus grupes bei greičiausių ir gausiausių komandų. 

„LTeam” pėsčiųjų žygis

Mėgstantiems žygius gamtoje pirmąjį vasaros šeštadienį tikrai verta atvykti į Šiaulius. Olimpinės dienos metu bus galima pasirinkti 6 arba 12 km atstumo pėsčiųjų maršrutą. Žygeiviai, pasirinkę ilgąjį maršrutą, išvys Salduvės piliakalnį, praeis pro grafų Zubovų (Didždvario) parką, mėgausis kaštonų alėjos vaizdais bei Šiaulių centriniu parku. Trumpasis maršrutas praturtintas Talkšos parku bei Salduvės piliakalniu. 

Ugniagesių gelbėtojų varžybos

Jau nuo penktadienio ryto Frenkelių g. 17 vyks  Baltijos šalių, o tuo pat metu ir Lietuvos, stipriausio (-ios) ugniagesio (-ės) gelbėtojo (-os) čempionatai. Pernai Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai triumfavo pasaulio čempionate, o dabar jų pasirodymus savo akimis bus galima pamatyti Saulės mieste.

Nemokamas Donato Montvydo koncertas

Birželio 8 d., 18 val., scenoje prie Geležinės lapės skulptūros, šventę vainikuos nemokamas Donato Montvydo koncertas. „Nekantrauju koncertuoti tokioje energingoje ir geros nuotaikos šventėje. Kviečiu ne tik Šiaulių miesto, bet ir visos šalies gyventojus kartu atšvęsti vasaros pradžią pačiu geriausiu būdu – aktyviomis veiklomis ir gera muzika“, – sakė atlikėjas D. Montvydas.

Olimpinės dienos misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto informacija ir nuotr.