Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Gyventojams priminta, kaip tvarkyti žaliąsias atliekas

Kartu su rudeniu atėjo ir opi šio sezono problema – netinkamas žaliųjų atliekų tvarkymas. Pirmadienio spaudos konferencijoje Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė kreipėsi į gyventojus dar kartą pranešdama, jog medžių lapų, daržo augalų liekanų, pūvančių vaisių ir kt. negalima išmesti ne tam skirtose vietose.

E. Bružienės teigimu, kiekvienas asmuo su žaliosiomis atliekomis turi susitvarkyti savarankiškai. Privačių namų gyventojai turi specialius konteinerius, taip pat žaliąsias atliekas jie gali kompostuoti savo valdoje. Vedėja atkreipia dėmesį, kad tie, kuriems kompostavimo dėžės nepakanka, privalo naudotis žaliųjų atliekų konteineriais, kurie išvežami du kartus per mėnesį.

„Draudžiama žaliosiomis atliekomis atsikratyti tiesiog nešant jas į gatvę ir pilant savo kaimynams į patvorius ar atsikratyti jomis bet kokiose viešose erdvėse“, – atkreipė dėmesį E. Bružienė.

Pastebima, kad per pastarąjį dešimtmetį surenkamų žaliųjų atliekų kiekis smarkiai išaugo.

„Nors skaičiai auga, vis dar atsiranda asmenų, kurie arba nežino, arba nenori suprasti tinkamo atliekų rūšiavimo taisyklių ir visas tokias atliekas pila bet kur už savo kiemo. Noriu pabrėžti, kad už šių asmenų paliktą netvarką vėliau moka visi šiauliečiai“, – situaciją komentavo Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja.

Ką daryti jei Jūsų žaliosios atliekos netelpa į žaliųjų atliekų konteinerį ir kompostavimo dėžę?

Susidūrus su tokia problema galima pasinaudoti žaliųjų atliekų surinkimo aikštele, kuri priima žmonių atliekas nemokamai.

„Jei iš sodo ar daržo Jums lieka tiek atliekų, kad jų nesutalpinate į tam skirtą konteinerį, reikėtų apgalvoti sodo ar daržo mažinimą, kad jis atlieptų Jūsų poreikius. Visgi žaliosiomis atliekomis galite atsikratyti ir Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėje, tačiau transportu iki šios vietos turėsite pasirūpinti patys“, – svarbia informacija dalijosi E. Bružienė.

Žaliųjų atliekų surinkimo aikštelė:

Bertužių k., Šiaulių g. 24, Šiaulių rajonas (šalia uždaryto Kairių sąvartyno).

Tel. 867482633

Darbo laikas:

I–V 8.00–18.00 val.

VI    9.00–17.00 val.

Pietų pertrauka: 12.00–12.45 val.

Adreso koordinatės: 55.925666 23.390856

Daugiabučių gyventojai gali gauti žaliųjų atliekų didmaišį

Taisyklės galioja ir daugiabučių namų gyventojams, kurie savo aplinką švarina surinkdami rudeninius medžių lapus.

„Daugiabučių gyventojai gali užsisakyti maišus, jie suteikiami nemokamai. Kai kuriose naujai įrengtose aikštelėse jau yra konteineriai skirti žaliosioms atliekoms“, – pabrėžė specialistė.

Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė praneša, kad žaliųjų atliekų didmaišiui turi būti parenkama atitinkama vieta, į kurią būtų patogu privažiuoti aptarnaujančiam transportui. Siūloma atliekų didmaišį statyti kuo arčiau kitų konteinerių.

Už žaliųjų atliekų išmetimą viešose erdvėse ar mišrių atliekų konteineriuose gresia bauda.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija, Freepik.com ir V. Lebedžio nuotr.