Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Miesto gimtadienio proga – kukli ir prasminga ceremonija

Tikrasis Šiaulių miesto gimtadienis minimas rugsėjo 22-ąją, kartu su Baltų vienybės diena. Ta proga Šiaulių širdyje nuskambėjo Tautiška giesmė, virš miesto suplazdėjo herbinė Šiaulių vėliava. Po iškilmingos ceremonijos susirinkusieji pakviesti į prasmingą ąžuoliukų dovanojimo ceremoniją.

Tikrojo Šiaulių gimtadienio vidurdienį Prisikėlimo aikštėje susibūrė minia jaunimo iš  miesto centre įsikūrusių mokyklų, kitų švietimo įstaigų. Trumpoje ceremonijoje dalyvavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir kiti Savivaldybės vadovai, NATO integravimo pajėgų Lietuvoje vadas Peteris Nielsenas su kolegomis, vyriausias Šiaulių miesto garbės pilietis Kazimieras Župerka.

Susirinkusiems kartu su „Juventos“ progimnazijos, Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenėmis ir vaikinų vokaliniu ansambliu užgiedojus Tautišką giesmę, Prisikėlimo aikštėje suplevėsavo Šiaulių herbinė vėliava. Ją pakėlė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos (VU ŠA) botanikos sodo vadovas dr. Martynas Kazlauskas.

Iš karto po iškilmingos ceremonijos prasidėjo jauki sodinukų dalinimo akcija. VU ŠA botanikos sodo darbuotojai miesto gimimo dieną įteikė miestiečiams per 100 Prisikėlimo aikštėje sudygusių ąžuoliukų – vadinamojo Spaudos ąžuolo „vaikų“.

Po nudžiūvusiu ąžuolu botanikos specialistai aptiko daugybę sudygusių ąžuoliukų ir dar liepos mėnesį atliko jų perkėlimo į vazonėlius darbus. Daigai buvo iškasti stengiantis paimti juos su kuo didesniu dirvožemio kiekiu, išsaugant šaknis ir sėklaskiltes, iš kurių jauni ąžuoliukai maitinasi net iki 2 metų. Du mėnesius botanikos sode puoselėti sodinukai pasklido Šiauliuose – ąžuoliukai buvo padovanoti gyventojams, bendruomenėms, organizacijoms, įstaigoms bei įmonėms, kurios tik norėjo taip simboliškai pratęsti istorinio ąžuolo gyvenimą.

„Žmonės socialiniuose tinkluose pasidalino, kad po šiuo ąžuolu išaugo daug ąžuoliukų ir iš to kilo mintis, kuri buvo puikiai realizuota. Ačiū už tai VU ŠA Botanikos sodui. Mūsų visuomenėje mėgstama ieškoti kaltų, tai aš prisiėmiau atsakomybę už čia vykdytus darbus, po kurių šis ąžuolas nudžiuvo. Dabar, kai kaltųjų paieška baigta, galime judėti tolyn, šiandien ir yra tokia diena. Siūlau ieškoti šviesos toje mūsų sudėtingoje kasdienybėje. Tik paskelbus apie šią akciją daug žmonių ir organizacijų rezervavo ąžuoliukus. Man ypač džiugu dėl darželių ir mokyklų, kurių auklėtiniai patys sodins ąžuoliukus, juos prižiūrės, saugos, tai yra vertybė“, – komentavo Šiaulių miesto meras A. Visockas.

Ąžuoliukus atsiimančius šiauliečiams VU ŠA botanikos sodo specialistai patarė kaip ir kada juos sodinti, kaip auginti bei prižiūrėti. Vienas iš ąžuoliukų bus ruošiamas ypatingai sukakčiai, kaip sakė Juliaus Janonio gimnazijos direktorius Saulius Vaivada, kitais metais sustiprėjęs medelis bus paskirtas žymaus gimnazijos auklėtinio, keliautojo ir tyrinėtojo Olego Truchano atminimo įamžinimui.

Informacijos ir nuotraukų autorius Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas