Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliai – tarp Nacionalinio judumo iššūkio prizininkų!

Prezidentūroje vykusiame dalyvavo Darnaus judumo forume Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda apdovanojo Nacionalinio judumo iššūkio laimėtojus. Šiaulių miestas pateko tarp iniciatyvos prizininkų.

Rugsėjo viduryje, minint Europos darnaus judumo savaitę, Prezidentas Gitanas Nausėda paskelbė Nacionalinį judumo iššūkį, kviesdamas daugiau vaikščioti ir mažiau važinėti automobiliais. Prie iniciatyvos prisijungę lietuviai, programėlėje #walk15 skaičiavo iššūkio metu nueitus žingsnius ir varžėsi keletoje kategorijų. Organizatoriai pasidžiaugė, kad visi iššūkio dalyviai kartu sutaupė net 700 tonų CO2! Būtent tiek jų būtų išmesta į aplinką, jei vietoje ėjimo būtų pasirinkę važiuoti automobiliu.

Į Nacionalinį judumo iššūkį įsitraukė beveik 100 šalies miestų ir miestelių, net 573 mokyklos, 38 aukštosios mokyklos, 650 organizacijų, 125 šalies bendruomenės, 55 užsienio lietuvių bendruomenės.

Nacionalinio judumo iššūkio dalyviai iš viso nuėjo net 4 milijonus kilometrų – tai prilygsta 106 kelionėms apie Žemės rutulį.

Didžiausiame – Miestų iššūkyje – prizinė trečia vieta atiteko Šiaulių miestui. Garbingą apdovanojimą iš Prezidento Gitano Nausėdos rankų atsiėmė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius ir Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė.

Aukštųjų mokyklų iššūkyje antrąją vietą pelnė Vilniaus universitetas, kurio sudėtine dalimi šiemet tapo dabartinė Šiaulių akademija.   

Sveikindamas nugalėtojus Prezidentas pabrėžė, kad įveikta tik pirmoji iššūkio dalis.

„Antroji mums tenkančio išbandymo dalis – gerokai sudėtingesnė. Lietuvos žmonės gali būti sveikesni ir geriau jaustis savo gyvenamoje aplinkoje, naudotis pažangia infrastruktūra ir gauti jų poreikius atitinkančias paslaugas. Visa tai yra esminiai Žalios Lietuvos vizijos elementai. Įpročius keisti sunku, todėl valstybės ir savivaldybių institucijų sprendimai pirmiausia turi įgalinti žmones ir rodyti jiems pavyzdį. Tam, kad pasiektume reikiamą proveržį, turime keisti įpročius visose srityse“, – sakė šalies vadovas.

Kaip sukurti palankesnes sąlygas žmonėms rinktis netaršius ar mažiau taršius keliavimo būdus, kalbėta Darnaus judumo forumo diskusijoje, šia tema pasisakė įvairių sričių – judumo, urbanistikos, miestų valdymo, skirtingo transporto rūšių ir įmonių – specialistai ir profesionalai.

Nacionalinio judumo iššūkio laimėtojai

 

Šiaulių miesto savivaldybės parengta informacija

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/Robertas Dačkus