Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Artimiausiais metais Šiauliuose dviračių takų padvigubės

Mažiausiai taršą sukelianti priemonė keliauti – dviratis. Dėl šios priežasties Šiaulių mieste iki 2030 metų planuojama įrengti ir rekonstruoti daugiau negu 60 kilometrų dviračių takų. Taip gyventojai skatinami nesirinkti aplinkos taršą keliančių automobilių, o į darbą, mokyklas ar kitais tikslais keliauti dviračiais, pėsčiomis ar viešuoju transportu.

Spaudos konferencijos metu Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė pristatė darnaus judumo planus Šiaulių mieste.

„Viena didžiausių problemų ne tik Šiaulių mieste, ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje yra didėjantis automobilių kiekis. Pastarieji yra didžiausi mūsų miestų aplinkos teršėjai“, – teigė Eglė Bružienė.

Siekdama mažinti aplinkos taršą, Šiaulių miesto savivaldybė jau nuo 2018 metų yra parengusi darnaus judėjimo planą. 2022 metais šis planas buvo patikslintas. Šio plano pagrindinis tikslas – iki 2030 metų Šiaulių mieste įrengti, rekonstruoti dar virš 70 kilometrų takų, kurie būtų skirti važiuojantiems dviračiais ir pėstiesiems. Tai sudarys apie 73 atkarpas, kurios bus susijungusios į vieną bendrą dviračių takų tinklą. Galima pasidžiaugti, kad nuo 2018 metų iki šiol Šiaulių mieste buvo įrengta ir rekonstruota apie 52 kilometrus dviračių takų.

Pasak E. Bružienės, šiemet takus numatoma įrengti:

  • Aukštabalio gatvės tęsinyje iki Baltų gatvės;
  • tarp Aukštabalio ir Liejyklos g.;
  • palei Liejyklos g.;
  • palei Pramonės g.;
  • palei Aušros al.;
  • Jablonskio g. nuo Architektų g. iki Šiaulių arenos;
  •  tarp Vilniaus ir Šeduvos gatvių.

Šiauliečiai dabar jau turi galimybę patogiai susipažinti su dviračių takų žemėlapiu. Jame galima rasti visą esamą ir planuojamą dviračių takų situaciją, jų ilgius, vietas, tipą. Interaktyvų žemėlapį parengė Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus specialistė Lorinta Laureckytė, kuri atsakinga už judumo plano analizavimą ir duomenų rinkimą.

Šį žemėlapį galite rasti apsilankę Šiaulių miesto savivaldybės internetiniame puslapyje: https://maps.siauliai.lt/portal/apps/dashboards/3195b95da58c4490a49bd044ec17d17f

Šis dviračių takų infrastruktūros žemėlapis yra naujas ir viešai paskelbtas tik praeitą savaitę, todėl gyventojai, pastebėję netikslumų, gali el. paštu apie tai informuoti Miesto ūkio ir aplinkos skyrių, kuris pasirūpins, kad žemėlapis būtų tikslus ir atnaujintas.

 

 Informaciją parengė Jomantė Vilčiauskaitė

Vitalio Lebedžio nuotraukos

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis