Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Iškilmingoje Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonijoje sužibėjo Šiauliai

Ketvirtadienį Vilniuje raudonu kilimu žengė mūsų šalies sporto žvaigždės. Prestižinėje Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonijoje pagerbti geriausi 2023 metų olimpinio ir paralimpinio sporto atstovai.

„Noriu pasidžiaugti jumis visais – ne tik tais, kurie bus apdovanoti, bet ir visais nominuotaisiais. Turime daug svarbių sukakčių. Tai – 35 metai, kaip atkurtas Tautinis olimpinis komitetas, kitais metais švęsime olimpinio judėjimo šimtmetį, bet kas man atrodo itin svarbu ir ypač svarbu šiais laikais – mūsų sportininkai yra teisingoje istorijos pusėje. Jie žino, kas yra principai, vertybės. 

Norėčiau nulenkti galvą prieš sportininkus ir pasakyti, kad tik jūs vieni ir jūsų treneriai žinote, kiek išliejate prakaito, kiek skiriate rytmečių, vakarų ir dienų tam, kad būtų rezultatai, kuriais džiaugiamės. Taip pat noriu padėkoti ir išreikšti savo pagarbą treneriams, kurių pasiaukojimas, žinių perdavimas ir, svarbiausia, tikėjimas savo auklėtiniais daro stebuklus.

Ir, žinoma, norisi palinkėti, kad taip iškilmingai palydėdami 2023-iuosius ir įžengdami į 2024-uosius mes pasiektume daug naujų pergalių – jūs pasiektumėte, o tuo pačiu taptumėte įkvėpimu visiems“, – susirinkusiuosius sveikino prezidentas Gitanas Nausėda.

Paminėtos ir Lietuvos olimpinei bendruomenei reikšmingos progos

Šiemet apdovanojimuose paminėtos ir Lietuvos olimpinei bendruomenei reikšmingos progos: šiais metais buvo minima Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) 35 atkūrimo metinių sukaktis, o 2024-aisiais ne tik vyks Paryžiaus olimpinės žaidynės, bet ir bus švenčiamas olimpinio judėjimo Lietuvoje šimtmetis.

„Paralimpinio judėjimo misija yra siekti įtraukios visuomenės per sportą. Šįvakar čia matome, kaip svajonė tampa realybe – jau ne pirmus metus paralimpiečiai ir olimpiečiai pergales švenčiame drauge. Noriu padėkoti, kad galime būti kartu. Ačiū kiekvienam sportininkui, treneriui, gydytojui, kineziterapeutui, asistentui, administratoriui už visų jūsų darbą. Jūs nukalėte pergales kartu. Ačiū paralimpinio ir viso Lietuvos sporto partneriams ir rėmėjams. Jūsų indėlis į Lietuvos pergales yra esminis”, – sakė LPAK prezidentas Mindaugas Bilius.

Pasveikinti laureatų į „Litexpo“ susirinko gausi sporto bendruomenė – ne tik atletai, jų komandos nariai, sporto federacijų nariai, bet ir švietimo, mokslo, kultūros atstovai, politikai, diplomatai, meno pasaulio atstovai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas, sveikindamas sportininkus su šiemet iškovotomis pergalėmis, dėkojo jiems ir treneriams ne tik už džiaugsmą ir pasididžiavimą, kurį teikia jų laimėjimai, bet ir už demonstruojamą pavyzdį. „Ačiū jums už džiaugsmą, už pasididžiavimą savo šalimi, kurį teikia jūsų pergalės – tada mes visi jaučiamės didesni, stipresni. Svarbu ne tik pergalės, medalių kolekcijos, bet ir jūsų pavyzdys – siekti daugiau, svajoti drąsiau, eiti į priekį, ypač kai tai nebūna nei labai lengva, nei paprasta. Nuoširdžiai ačiū jums“, – sakė ministras.

LTOK, LPAK ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) organizuojamame renginyje iš viso buvo išdalinta 11 apdovanojimų, iš kurių 5 skirti olimpinio, 5 – paralimpinio sporto laureatams, taip pat išskirtinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Tiek olimpinio, tiek paralimpinio sporto laureatai vertinti „Metų sportininko“, „Metų sportininkės“, „Metų komandos“, „Metų trenerio(-ės)“, „Metų proveržio“ kategorijose.

Apdovanojimuose susižibėjo Šiauliai!

Geriausio paralimpinio judėjimo trenerio vardas atiteko Deimantui Jusiui. 2023 m. pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Paryžiuje D. Jusio auklėtiniai sudarė trečdalį Lietuvos rinktinės – komandai atstovavo septyni jo auklėtiniai. Šiauliuose D. Jusys turi kelias dešimtis auklėtinių su negalia. Apdovanojimą D. Jusiui įteikė dirigentas Vytautas Miškinis.

Paralimpinio judėjimo Metų sportininke antrus metus iš eilės pripažinta Raimeda Bučinskytė. Lietuvos paralimpinės rinktinės šaulė šiais metais Nyderlanduose vykusiame Europos para čempionate iškovojo sidabro medalį ir pelnė Lietuvai pirmą bilietą į 2024 m. vasaros paralimpines žaidynes. Raimeda – pirmoji šaulė Lietuvos istorijoje, patekusi į paralimpines žaidynes. Ją apdovanojo LPAK prezidentas M. Bilius.

Olimpinio sporto metų proveržiu tapo paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė. Tinklininkių duetas Europos čempionate užėmė 5-ą vietą, o planetos pirmenybėse į istorinius Lietuvos metraščius įrašė pirmąsias pergales. Dvi japonių poras nugalėjusios Monika ir Ainė galutinėje įskaitoje finišavo rekordinėje – 17-oje – pozicijoje. Nugalėtoją paskelbė nuomonės formuotoja Dovilė Filmanavičiūtė.

Apdovanojimų olimpinio sporto nominantai buvo paskelbti lapkritį, juos išrinko Lietuvos sporto apdovanojimų Taryba, sudaryta iš ŠMSM, LTOK,  LPAK,  Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovai.

Tarybos balsas sudarė 80 proc., kitus 20 proc. lėmė visuomenės balsas. Paralimpinio sporto laureatus išrinko Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.

LIETUVOS TAUTINIO OLIMPINIO KOMITETO INFORMACIJA.
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas