Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Meras - ,,Metų mokytojos“ pamokoje

Lieporių gimnazijos bendruomenė džiaugiasi sulaukusi garbingų svečių – įstaigoje lankėsi Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė. Meras tęsia gražią tradiciją – lankosi ,,Metų mokytojo“ nominaciją pelniusių pedagogų  pamokose. Pasak A. Visocko, šios idėjos sumanytojo ir įgyvendintojo, džiugu, kad mokyklose dirba daug puikių mokytojų, kuriems pirmiausia svarbu žmogiškumas, o ir patys yra sektini pavyzdžiai. Meras stebėjo biologijos mokytojos metodininkės Kristinos Ališauskaitės pamoką, skirtą kilniam tikslui – donorystės svarbos aiškinimui. Pasak svečio, jis ir pats yra puikus ,,mokinys“ : iš anksto paruošė namų darbus, pasikartojo pamokai reikalingas biologijos žinias ir kartu su mokiniais dalyvavo pamokoje išgyvendamas bendrystę. Meras A. Visockas prisiminė A. de Sent Egziuperi žodžius, kad vienintelė tikra vertybė yra žmogaus ryšys su žmogumi, ir pasidžiaugė, kad šitos vertybės ypač buvo akcentuojamos ir pamokoje, be to, juk tokia ir mero inicijuotų nominacijų pagrindinė mintis. Lieporių gimnazijoje dirbanti K. Ališauskaitė žinoma ne tik kaip mokytoja, gebanti sudominti mokinius savo mokomuoju dalyku,  bet ir kaip aktyvi savanorė. Mokytoja, 25 kartus neatlygintinai dovanojusi kraujo, yra  gražus ir įkvepiantis pavyzdys mokiniams. K. Ališauskaitės iniciatyva gimnazijoje atsirado ir tradicinėmis tapo neatlygintinos kraujo donorystės akcijos, kuriose, paskatinti mokytojos, daugiau kaip 200 mokinių  tapo neatlygintinais kraujo donorais. Mokytoja neabejinga ir esamai Covid-19 situacijai, todėl savo laisvą laiką skiria savanoriaudama Šiaulių vakcinacijos centruose.

Lieporių gimnazijos bendruomenė džiaugiasi, kad vienoje pamokoje susitiko dvi charizmatiškos ir kitus geriems darbams įkvepiančios asmenybės- Šiaulių miesto meras A. Visockas ir šių metų ,,Metų mokytojo“ nominaciją pelniusi mokytoja K. Ališauskaitė. Juos vienija bendri tikslai- noras, kad žmogus nepaklystų technikos labirintuose, gebėtų pamatyti ir išgirsti šalia esantį, ištiesti pagalbos ranką. Labai svarbu, pasak mero, kad žmogus niekada neprarastų savo šaknų ir visada galvoje būtų vietos naujoms mintims, idėjoms bei nepritrūktų ryžto jas įgyvendinti, o svarbiausia – visur ir visada neprarasti žmogiškumo.

Rita Norkutė, Aida Šliažienė, Lieporių gimnazijos mokytojos