Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Pagal Aplinkos ministro įsakymu patvirtintą tvarką pakuočių atliekos vežamos rečiau

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kad nustatant pakuočių atliekų surinkimo dažnumą, vadovaujamasi Aplinkos ministro įsakymu „Dėl pakuočių atliekų, susidarančių komunalinių atliekų sraute, rūšiuojamojo surinkimo ir vežimo paslaugos teikimo būtinųjų reikalavimų ir pakuočių atliekų tvarkymo organizavimo ir finansavimo sutarties būtinųjų sąlygų patvirtinimo“ patvirtinta tvarka, todėl nuo 2024 m. sausio 1 d. bendro naudojimo pakuočių atliekų surinkimo konteineriai tuštinami nebe kartą per savaitę, bet kartą per dvi savaites.

Pradėjus rečiau tuštinti bendro naudojimo pakuočių atliekų konteinerius, gyventojai turėtų dar daugiau dėmesio skirti teisingam atliekų rūšiavimui. Kartono atliekos turėtų būti išlankstytos, o plastiko pakuotės kiek įmanoma suspaustos, kad pašalinus konteineryje užimtų kuo mažiau vietos ir taip būtų efektyviai išnaudojama konteinerio talpa.

Aplinkos ministro įsakymu patvirtinta tvarka numato, kad savivaldybei arba administratoriui nustačius, jog rūšiavimo konteineris jo ištuštinimo dieną buvo tris kartus ar daugiau kartų iš eilės perpildytas, priimamas sprendimas ištuštinti jį dažniau arba pastatyti didesnės talpos ar papildomą rūšiavimo konteinerį. Tačiau savivaldybei ar administratoriui nustačius, kad rūšiavimo konteineris jo ištuštinimo dieną buvo tris kartus ar daugiau kartų iš eilės pripildytas mažiau kaip ¾ jo tūrio, priimamas sprendimas jį ištuštinti rečiau.

Pastebima, kad dalis gyventojų vis dar nėra linkę išlankstyti ir suspausti pakuočių atliekų, kuriomis (jeigu išmestos pradinės savo formos) konteinerio tūris neefektyviai užpildomas kur kas greičiau. Pakuotėms ir jų atliekoms nebetelpant į konteinerį, gyventojai dažnai nusprendžia šias atliekas palikti prie mišriųjų komunalinių ir pakuočių atliekų konteinerių, taip formuodami nelegalius sąvartynus.

Atkreipiame dėmesį, kad pakuočių atliekų konteineriai nėra priskirti naudojimui tik šalia esantiems daugiabučiams namams – gyventojai gali naudotis bet kuriais jiems patogioje vietoje esančiais pakuočių surinkimo konteineriais. Pakuočių atliekas galima išrūšiuoti ir pašalinti ir į prie gretimo namo ar kitur esančius bendro naudojimo pakuočių ir jų atliekų surinkimo konteinerius. Savivaldybė ir administratorius seka konteinerių užsipildymą, renka ir analizuoja duomenis, kad būtų atitinkamai koreguojamas atliekų konteinerių tuštinimo dažnis, tačiau ir gyventojai turėtų būti sąmoningi ir atsakingai vykdyti jiems nustatytas atliekų turėtojų pareigas. Už tvarkingą aplinką esame atsakingi kiekvienas iš mūsų.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

*freepik.com nuotrauka

Miesto ūkio ir aplinkos skyrius