Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Respublikos pedagogus sukvietė STEAM konferencija Šiauliuose

Pedagogai iš Lietuvos miestų ir miestelių jau antrą kartą rinkosi mūsų mieste semtis STEAM patirčių. Šiaulių STEAM darželiai „Berželis“, „Drugelis“, „Pasaka“, „Pupų pėdas“ ir „Žirniukas“ surengė jau antrąją gerosios patirties sklaidos konferenciją, šiemet ji vadinosi „Atrask Šiaulių STEAM: erdvė kurti ir tyrinėti, 2023“.

Šiaulių STEAM darželių su partneriais surengtoje patirties sklaidos konferencijoje „Atrask Šiaulių STEAM: erdvė kurti ir tyrinėti, 2023“, skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti, dalyvavo 104 pedagogai iš 9 miestų ir miestelių, iš 32 švietimo įstaigų.

Konferenciją įtraukiančiu pasirodymu atidarė Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ vokalinio ansamblio „Mažosios žirniukės“ mergaitės, susirinkusius dalyvius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

„Kartu ieškokime optimaliausių būdų, kaip užmegzti geriausią kontaktą su vaikais kuriant mūsų ateitį. Šiauliuose jau turime tam tikrą įdirbį ir ta sukaupta praktika noriai dalinamės. Ši iniciatyva kilo iš pačių darželių ir jų mokytojų, mes tik palaikėme ir leidome plėtotis. Konferencijos nauda abipusė, jos svečiai galbūt gaus žinių, kurios pravers jų darbe, o mūsų organizatoriai turi būti nuolat pasitempę, ieškoti naujovių. Ačiū visiems, kurie stengiatės dėl vaikų. Jie užaugs, o kartu su jais –  ir Šiauliai, ir visa Lietuva. Sėkmės mums visiems tame kelyje“, – linkėjo A. Visockas.

Konferencijos metu išklausyti įdomūs ir naudingi pranešimai, kurių metu pranešėjai dalinosi patirtimi bei įžvalgomis STEAM pažinimo, pritaikymo, problemų sprendimo, STEAM ugdymo ypatumų srityse, pateikė iššūkiais grįsto mokymo, žaidimo metodo taikymo galimybes ikimokyklinio amžiaus vaikams, supažindino su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Edukacinių ir skaitymo skatinimo veiklų įvairove bei pristatė FIRST® LEGO® League Discover pasaulinę praktiką Lietuvoje. Pranešimuose lektoriai akcentavo, kad pagrindinė STEAM kryptis – realaus pasaulio problemų sprendimas, kad STEAM veikla turi įtraukti vaikus veikti, bandyti, kurti, kad pedagogai sudarytų sąlygas vaikams ieškoti sprendimų, skatintų imtis iniciatyvų. Konferencijos metu leidykla „Margas lapas“ pristatė edukacinius leidinius ir ugdymo priemones.

 

Konferencijos dalyviai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurios vyko STEAM centruose.

Pedagogai susipažino su STEAM centrais, jų koncepcija, priemonėmis, skirtomis vaikų patyriminei veiklai vykdyti, diskutavo, stebėjo atviras veiklas, jas aptarė, gavo idėjų lankstinuką.

Konferenciją organizavo Šiaulių STEAM darželiai, Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo centras, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka

Pagal organizatorių informaciją

V. Lebedžio ir organizatorių nuotraukos

 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis