Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliai šviečia – Šiauliai šviečiasi: statomos dalijimosi knygomis stotelės

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC), bendradarbiaudamas su Šiaulių miesto savivaldybės administracija ir socialiai atsakingais partneriais, vykdo projektą, kurio tikslas – įrengti DALIJIMOSI KNYGOMIS STOTELES lankytinose Šiaulių miesto erdvėse.

Tokios dalijimosi knygomis stotelės, įrengtos po atviru dangumi, gausiai žmonių lankomose vietose, yra puiki paskata skaityti, nes čia knygas galima palikti ir pasiimti bet kurią savaitės dieną, bet kuriuo paros metu. Knygų mainų stotelės skatina domėjimąsi įvairaus žanro literatūra ir sukuria bendruomeniškumo, tvarumo ir draugiškumo atmosferą, padeda surasti bendraminčių.

„Dalydamiesi nenaudojamais, bet dar geros būklės daiktais su kitais, prisidedame prie gamtos išteklių tausojimo ir ekologijos – knygos ir žurnalai nėra tiesiog išmetami, kai tampa nebereikalingi vienuose namuose, bet, atrasdami naują gyvenimą kito žmogaus rankose, keliauja ir yra skaitomi keletą kartų. Todėl knygų mainai yra svarbūs ne tik socialiniu-kultūriniu aspektu, bet ir siekiant žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo“, – sako ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis.

Pirmąją knygų mainų bibliotekėlę 2009 metais įkūrė amerikietis Todas Bolas (Todd Bol) savo motinos – skaityti mėgusios mokytojos – atminimui pagerbti. Plačiajai visuomenei patikusi iniciatyva vėliau įgavo tvarią koncepciją – visi bibliotekėlių modeliai buvo gaminami iš antrinių žaliavų, o jų paskirtis – sudaryti sąlygas keistis knygomis ir sutelkti žmones bendrai naudingai veiklai.

Lietuvoje pirmoji bibliotekėlė buvo įrengta 2012 m. Vilniaus universiteto darbuotojos iniciatyva, o Šiauliuose 2015 m. buvo pastatytos net 5 mažos nemokamos bibliotekėlės: Respublikinėje Šiaulių ligoninėje prie Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikos (V. Kudirkos g. 97), Rėkyvos seniūnijoje, Medelyno seniūnijoje (Birutės ir Žagarės gatvių kampe), Vinco Kudirkos progimnazijoje (Dvaro g. 129), „Rasos“ progimnazijoje (Tiesos g. 1). Šiuo metu Šiauliuose tokių bibliotekėlių yra ir daugiau.

Nors mažų bibliotekėlių steigimo praktika nėra nauja, tačiau ji šiuo metu nėra plėtojama. Būtent todėl ŠRATC ir Šiaulių miesto savivaldybės administracija nori atgaivinti knygų mainų idėją, ją aktyviai vystyti ir tokiu būdu skatinti daugiau skaityti knygų, dalytis jomis, kad Šiaulių gyventojai šviestųsi ir Šiauliai šviestų dar ryškiau.

Dalijimosi knygomis stoteles, kurių vietos bus paskelbtos vėliau, planuojama įrengti iki 2021 m. liepos 1 d.

ŠRATC džiaugiasi, kad prie dalijimosi knygomis stotelių projekto įgyvendinimo jau prisijungė ne tik Šiaulių miesto savivaldybės administracija, bet ir socialiniai partneriai – verslo atstovai (UAB „Vigidas“, UAB „Sodbeta“, UAB „Stiklita“, UAB „Gamaka“, UAB „Jupojos statybinės medžiagos“), Šiaulių profesinio rengimo centras, VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras, Šiaulių miesto entuziastas – stalius Vitoldas Balčiūnas, kurie neabejingi projekto idėjai. Tikimės, kad prie šio projekto prisijungs ir daugiau jo naudą įžvelgiančių partnerių visame Šiaulių regione.

Naujai pastatytos knygų mainų stotelės bus pildomos ŠRATC  dalijimosi daiktais stotelėse „Daiktų kiemas“ žmonių paliktomis knygomis.

Norime atkreipti dėmesį, kad 2019 m. susikūrusi gyventojų atneštų knygų bibliotekėlė yra ir ŠRATC patalpose, Pramonės g. 15-71, kur kiekvienas žmogus galėjo ir, pasibaigus karantinui, galės palikti nereikalingas knygas ir nemokamai pasiimti sudominusių knygų.

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos informacija