Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiaulių Didždvario gimnazija Erasmus+ programos projekte „Modern Education in Science for Industry 4.0 (MESI 4.0)“

Tris metus didždvariečiai ir jų partneriai iš Gymnazium Teplice (Čekija), SZ Geschwister Scholl, Bremerhavenas (Vokietija), La Salle-Buen Consejo, Puerto Real (Ispanija) mokyklų vykdė „Erasmus+“ programos 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų strateginės partnerystės projektą „Modern Education in Science for Industry 4.0 (MESI 4.0)“ (Projekto Nr. 2018-1-CZ01-KA229- 048103_3). Projekto tikslai buvo keli: didinti mokinių domėjimąsi gamtos mokslais, matematika, modernizacija pramonės šakose, mokyti taikyti matematikos, gamtos mokslų kompiuterines programas, vykdyti tarptautinius mainus ir dalintis gerąja patirtimi.

Mokiniai, vykdami į klasių mainus, pristatydavo savo regiono ir susipažino su visų dalyvaujančių šalių pramonės 4.0 šakomis, dalyvavo ekskursijose į pramonės objektus, diskusijose apie gamtos mokslus šiuolaikinėje pramonėje, atliko įvairias patyrimines skaitmeninės iniciatyvos „Pramonė 4.0“ scenarijaus užduotis, vykdė gamtos mokslų eksperimentus, pavyzdžiui, klasių mainuose į Bremerhaveno mokyklą mokiniai atliko praktikos darbą, susijusį su vėjo jėgainėmis: konstravo vėjo jėgainių modelius ir analizavo skirtingų modelių vėjo jėgainių energetinį efektyvumą, apdorojo gautus duomenis; La Salle-Buen Consejo, Puerto Real mokykloje mokėsi gaminti katamaranus iš plastikinių butelių, faneros ir saulės baterijų, reikėjo matuoti, skaičiuoti, analizuoti, nes vėliau juos paplūdimyje testavo, o geriausiojo praktikos darbo autoriai buvo apdovanoti.

Dėkojame draugams iš Vokietijos už išvyką į Brėmeno universiteto matavimo, automatizavimo ir kokybės mokslų institutą BIMAQ, už apsilankymą pasauliniu mastu unikaliame žinių ir patyriminių veiklų centre „Klimahaus Bremerhaven“. Ispanijoje turėjome pažintinę išvyką į pramonės 4.0 objektus: Navantijos fabrike sužinojo, kaip naujausiomis technologijomis gaminamos detalės laivams; nuotekų valymo įmonėje susipažino su technologija, kaip nuotekų valymo procese pagaminti kurą automobiliui.

2020 m. balandžio mėn. turėjo vykti mokinių ir mokytojų mobilumas mūsų gimnazijoje, tačiau Covid-19 pandemija pakeitė planus ir visi dalyviai susitikome virtualiame mobilume MS Teams platformoje. Kiekvienos šalies atstovai pristatė galutinį metų tiriamąjį darbą, su kuriais galima susipažinti projekto tinklalapyje http://mesi4.eu/. Partneriams iš Vokietijos ir Ispanijos MS Teams virtuali mokymosi platforma buvo nauja, o mes ir mokiniai iš Čekijos jau naudojo MS Teams savo pamokose.

Baigiantis projektui š. m. rugpjūčio 25–28 d. savo gimnazijoje sulaukėme Čekijos ir Ispanijos mokytojų. Susitikimo metu buvo rengiamos projekto ataskaitos, projekto įsivertinimas, diskutuota apie atsinaujinančius energijos šaltinius ir klimato kaitą. Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius A. Jonuška supažindino su misija ir veiklos kryptimis, partneriais, pramone Šiaulių regione, tarptautinio projekto FanpLESStic-sea vadovė D. Jonuškienė su svečiais diskutavo apie mikroplastiko žalą, atliktus vandens tyrimo rezultatus. Svečiai taip pat lankėsi UAB „ROL Lithuania“, pamatė įdiegtą pramonė 4.0 technologiją gamyboje.

Džiugu iš mokinių girdėti, kad projektas buvo įdomus ir prasmingas. Pirmiausia, tuo, kad teko bendrauti, bendradarbiauti ir vykdyti komandines patyrimines veiklas su mokiniais iš kitų šalių. Projekte dalyvaujantys mokiniai ne tik tobulino anglų kalbos kalbėjimo, skaitymo, rašymo, matematikos ir gamtos mokslų žinias bei įgūdžius, bet ir bendrąsias kompetencijas.

Daugiau apie projektą tinklalapyje http://mesi4.eu/.

Daiva Bukelytė, IT mokytoja ekspertė, projekto koordinatorė gimnazijoje
Rima Ernestienė, matematikos mokytoja metodininkė