Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Teisingi sveikos gyvensenos pasirinkimai – mokymasis Ispanijos gamtoje

2023 m. kovo 5–11 dienomis 8 Šiaulių sanatorinės mokyklos mokiniai dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Smart Choices for Healthy Lifestyle“ mokymosi veiklose “Instituto de Educación Secundaria José de Mora” mokykloje, Basos mieste Ispanijoje kartu su tarptautiniais partneriais iš Graikijos ir Turkijos.

 

Tai jau trečiasis projekto dalyvių tarptautinis susitikimas, kurio tema „Mokymasis gamtoje“. Mokymosi veiklų metu buvo siekiama skatinti tarpkultūrinį bendravimą, ugdyti mokinių supratimą apie tai, kokią įtaką jų gerovei daro gamta, ugdyti gamtai draugišką elgesį ir ryšio su gamta sąsajas.

 

Susitikimo metu, visų partnerių šalių mokiniai pristatė pranešimus tema “Gamtos dovanos”. Dirbdami grupėse gamino inkilėlius paukščiams, kūrė Basos miestelio simbolį naudodami gamtines medžiagas, lankėsi saugomoje ekosistemos teritorijoje Siera Nevados kalnuose. Siekiant atrasti gamtos unikalumą ir grožį, dalyviams buvo parodyti anksčiau čia gyvenusių žmonių būstai urvuose, jų kasdienybė, stiprus ryšys su gamta. Taip pat mokiniai praplėtė žinias apie Ispanijos kultūrinius augalus, jų gydomąsias savybes.

 

Visi dalyviai sutiko, kad mokymasis gamtoje ir aktyvios fizinės veiklos yra svarbūs sveikos gyvensenos veiksniai, kurie skatina laiką praleisti lauke, suteikia galimybę patirti ramybę ir vidinę harmoniją, teigiamai veikia fizinę ir emocinę sveikatą, todėl būtina išmokti saugoti gamtą, mokytis apie aplinkos apsaugą ir tvarų vystymąsi.

 

Susitikimo metu mokiniai ne tik sustiprino savo žinias apie žmogaus ir gamtos ryšį, bet ir pažino Ispanijos kultūrą, tradicijas, papročius, nacionalinius šokius ir tradicinius patiekalus. Dalyvaudami orientaciniame komandiniame žaidime Basos mieste bei  lankydamiesi Malagos ir Granados miestuose, susipažino su miestų istorija, svarbiausiais ir žymiausiais pastatais, baroko ir renesanso stiliaus architektūra. Dalyviai taip pat turėjo galimybę iš arti gėrėtis vieno iš garsiausių ir žymiausių menininkų - Pablo Pikaso- darbais jo vardu pavadintame muziejuje. Visa tai padėjo susidaryti nuomonę apie praeities įvykius, suvokti kultūrų skirtumus ir įvairovę.

 

Tarptautinis susitikimas, kuriame dalyvauja projektų komandų nariai iš skirtingų šalių yra puiki proga pasidalinti savo patirtimi ir mokytis iš kitų. Mokymosi veiklų metu ne tik mokiniai, bet ir mokytojai įgijo naujų žinių ir įgūdžių. Projekto dalyviai aptarė klausimus, susijusius su saugumu, tvarumu ir ekologija, kūrė bendrus projektus, kaip prisidėti prie mokymosi gamtoje idėjų plėtros, kokiais metodais ir būdais galima integruoti gamtos elementus į mokymosi procesą, dalinosi geraisiais praktikos pavyzdžiais ir kaip šias idėjas pritaikyti savo šalyse, susipažino su Ispanijos švietimo sistema. Įgytais naujais metodais ir patirtimi kaip integruoti gamtos elementus į mokymosi procesą pasidalins su kolegomis, skatins taikyti savo praktikoje.

Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos „Erasmus +“ programos lėšomis.

Pedagogės Giedrė Gabšienė, Anželika Grigaliūnė

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas