Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Pauliaus Makausko fotografijų paroda „Naujos Jūros“

2021-12-22

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Parodos atidarymas gruodžio 22 d., trečiadienį, 17.30 val.

Paroda veiks 2021 12 22 – 2022 01 15

Galimybių pasas privalomas. Būtina registracija prieš renginį arba internetu   https://bit.ly/3rLAKSN  

Parodos partnerė – galerija „Meno niša".

NAUJOS JŪROS

 Timothy Morton klimato kaitą vadina hiperobjektu. Tai nesuvokiamai didelis objektas, besitęsantis per laiką ir erdvę. Pažinus tik dalimis, bet niekada kaip visas vienu metu. Supratau, jog turiu įžiūrėti dalį, kad pradėčiau suvokti visumą. Prisiminiau mikroplastiką – vos įžiūrimas (arba plika akim visai nepastebimas), bet visur vandenyne esančias daleles. Įsivaizdavau jas kaip sintetinį įvairiausių spalvų planktoną, nematomai klajojantį superorganizmą. Taip radau atspirties tašką. Ilgai, net sakyčiau obsesiškai stebėdamas jūrą, suvokiau, kad baltos bangų keteros erdvėlaikyje sukuria neaprėpiamą, baltai pilką lapą. Kad atskleisčiau tai kas nematoma – man beliko jį užpildyti šviesa. Tuo pačiu labai tikiuosi, kad ši serija simbolizuoja ne tik pokyčius jūrose, vandenyne.

Man labai svarbus klausimas: kaip mūsų gyvenimo būdo nenumatyti šalutiniai poveikiai galėtų tapti pagrindu visuotiniam veiksmui naujiems ir tvariems modeliams kurti. Apmąstant komplikuotas ir daugiasluoksnes klimato krizės problemas, visas šios serijos atlikimo kelias yra analoginis. Procesas atliekamas ilgai, lėtai ir meditatyviai. Darbai fotografuoti ant skaidrių, didelio 4×5 formato kamera. Atspaudai daryti rankomis, sudėtingu ir retu reversiniu chromogeniniu būdu.

 

APIE AUTORIŲ

Iš Palangos kilęs Paulius Makauskas Vilniaus dailės akademijoje baigė audiovizualinių menų studijas, ne vienerius metu dirbo kino aikštelių fotografu ir reklamos srityje. Dalyvavo grupinėse reportažinės ir kūrybinės fotografijos parodose Lietuvoje ir užsienyje. 2020 metais menininkas tapo vieno iš prestižiškiausių fotografijos konkursų pasaulyje „International Photography Awards“ nugalėtoju. Konkursui iš viso pateikta daugiau nei 13 tūkstančių darbų iš daugiau 120 šalių. Pauliaus Makausko serija „Naujos jūros“ pirmąją vietą iškovojo vienoje iš pagrindinių analoginės fotografijos kategorijoje ir kartu pateko tarp 13 geriausių pretendentų dėl „IPA 2020“ metų fotografo apdovanojimo.