Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Pauliaus Makausko fotografijų paroda „Naujos Jūros“

2021-12-22

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

Parodos atidarymas gruodžio 22 d., trečiadienį, 17.30 val.

Paroda veiks 2021 12 22 – 2022 01 15

Galimybių pasas privalomas. Būtina registracija prieš renginį arba internetu   https://bit.ly/3rLAKSN  

Parodos partnerė – galerija „Meno niša".

NAUJOS JŪROS

 Timothy Morton klimato kaitą vadina hiperobjektu. Tai nesuvokiamai didelis objektas, besitęsantis per laiką ir erdvę. Pažinus tik dalimis, bet niekada kaip visas vienu metu. Supratau, jog turiu įžiūrėti dalį, kad pradėčiau suvokti visumą. Prisiminiau mikroplastiką – vos įžiūrimas (arba plika akim visai nepastebimas), bet visur vandenyne esančias daleles. Įsivaizdavau jas kaip sintetinį įvairiausių spalvų planktoną, nematomai klajojantį superorganizmą. Taip radau atspirties tašką. Ilgai, net sakyčiau obsesiškai stebėdamas jūrą, suvokiau, kad baltos bangų keteros erdvėlaikyje sukuria neaprėpiamą, baltai pilką lapą. Kad atskleisčiau tai kas nematoma – man beliko jį užpildyti šviesa. Tuo pačiu labai tikiuosi, kad ši serija simbolizuoja ne tik pokyčius jūrose, vandenyne.

Man labai svarbus klausimas: kaip mūsų gyvenimo būdo nenumatyti šalutiniai poveikiai galėtų tapti pagrindu visuotiniam veiksmui naujiems ir tvariems modeliams kurti. Apmąstant komplikuotas ir daugiasluoksnes klimato krizės problemas, visas šios serijos atlikimo kelias yra analoginis. Procesas atliekamas ilgai, lėtai ir meditatyviai. Darbai fotografuoti ant skaidrių, didelio 4×5 formato kamera. Atspaudai daryti rankomis, sudėtingu ir retu reversiniu chromogeniniu būdu.

 

APIE AUTORIŲ

Iš Palangos kilęs Paulius Makauskas Vilniaus dailės akademijoje baigė audiovizualinių menų studijas, ne vienerius metu dirbo kino aikštelių fotografu ir reklamos srityje. Dalyvavo grupinėse reportažinės ir kūrybinės fotografijos parodose Lietuvoje ir užsienyje. 2020 metais menininkas tapo vieno iš prestižiškiausių fotografijos konkursų pasaulyje „International Photography Awards“ nugalėtoju. Konkursui iš viso pateikta daugiau nei 13 tūkstančių darbų iš daugiau 120 šalių. Pauliaus Makausko serija „Naujos jūros“ pirmąją vietą iškovojo vienoje iš pagrindinių analoginės fotografijos kategorijoje ir kartu pateko tarp 13 geriausių pretendentų dėl „IPA 2020“ metų fotografo apdovanojimo.