Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliuose – Švedijos ambasadorės vizitas

Švedijos ambasadorė Lietuvoje Inger Buxton visą antradienį praleido Šiauliuose. Diplomatė lankėsi Švedijos kapitalo ar su Švedijos verslu bendradarbiaujančiose bendrovėse, susitiko su Savivaldybės vadovais, apžiūrėjo Laisvąją ekonominę zoną, atidarė dvi parodas Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje.

Šiauliuose antradienį įvyko vadinamasis Šiaurės regiono susitikimas, kurį organizavo Švedijos ambasada ir Švedijos prekybos rūmai. Ambasadorė Inger Buxton ir jos komanda pirmiausiai atvyko į Šiaulių bendrovę Artilux NMF, joje vyko susitikimas su miesto verslo ir Šiaulių savivaldybės atstovais.

Sveikinimo žodį tarusi Švedijos ambasadorė pabrėžė, kad šiuo metu, kai stipriai jaučiamas neužtikrintumas įvairiose srityse, verslas turi ypatingai svarbią rolę, puoselėjant mums visiems bendras vertybes, tokias kaip demokratija, bendruomeniškumas, socialinė įtrauktis, tvarumas ir net taikos išsaugojimas.

“Tikiuosi, kad šios dienos susitikimų metu mes daug ko išmoksime, matau tai, kaip naują galimybę naujai pradžiai“, – sakė Inger Buxton.

Šiaulių mero patarėjas Justinas Švėgžda susirinkusiems pristatė regiono ekonominę aplinką, su Švedijos investicijomis ar rinka susijusios verslo bendrovės pateikė savo veiklos pristatymus.

Vėliau, Šiaulių mero pavaduotojos Simonos Potelienės lydima, Švedijos ambasadorė Inger Buxton lankėsi ROL Lithuania  gamykloje, apžiūrėjo Šiaulių laisvąją ekonominę zoną.

Vizito metu Švedijos diplomatė taip pat dalyvavo VU Šiaulių akademijoje surengtų dviejų parodų atidaryme. Inger Buxton susitiko su VU Šiaulių akademijos direktore prof. dr. Renata Bilbokaite. Pasidalinta gerosiomis patirtimis, supažindinta su akademijos erdvėmis bei aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės.

Renginio metu sveikinimo žodį susirinkusiems tarusi Švedijos ambasadorė pristatė parodas „Tėvystė – lygios galimybės“ ir „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius?“.

Ambasadorė priminė, kad Švedija yra šalis, kuri pirmoji pasaulyje, dar 1974 m. įvedusi vaiko priežiūros atostogas tiek motinoms, tiek tėvams. Švedijos institutas nori pabrėžti tėvų politikos poveikį lyčių lygybei. Vaiko priežiūros atostogos reiškia, kad moterims Švedijoje nereikia rinktis tarp karjeros ir šeimos. Tėvams tai suteikia galimybę patirti artimesnį ryšį su savo vaikais per bendras pareigas. Kaip teigė ambasadorė, pažanga jau įvyko, tačiau tėvai nepakankamai išnaudoja vaiko priežiūros atostogas, todėl šioje vietoje dar yra kur pasistengti. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad ši problema aktuali ne tik Švedijoje, tačiau ir kitose šalyse. Vaiko priežiūros atostogų problematika tampa vis labiau akcentuojama ir Lietuvoje.

Kita, taip pat labai svarbi aktualija renginyje – vartotojiškumas bei atliekos. Ambasadorė pabrėžė, kad remiantis atliktų tyrimų duomenimis ir Pasaulio banko prognozėmis, komunalinių atliekų iki 2050 m. šis skaičius turėtų padidėti 70 procentų. Todėl šią problemą, pirmiausia, turi suprasti visuomenė ir daryti viską, kad spartus atliekų didėjimo iššūkis būtų išspręstas. Būtent todėl Švedijos instituto komunikacijos medžiaga „Re: wasteׅ“ kelia atliekų klausimus iš įvairių perspektyvų. Šioje parodoje atskleidžiamos pagrindinės problemos ir akcentuojami žingsniai, kurių visi turime imtis, kad sumažintume aplinkos taršą pasaulyje.

Parodų atidaryme dalyvavusi Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotoja dr. Simona Potelienė susirinkusiems taip pat akcentavo eksponuojamų parodų problematikos svarbą bei pasidalijo asmenine patirtimi.

Paroda eksponuojama VU bibliotekos Šiaulių akademijos Informacijos centro fojė adresu Vytauto g. 84, Šiauliai iki  2022 spalio 7 d.

 

Apie parodas

Paroda „Tėvystė – lygios galimybės“. Šiai parodai dokumentinių filmų fotografė Elin Berge pakalbino ir įamžino tėvus Švedijoje, kurie siekia gyventi lygų gyvenimą. E. Berge fotografijose užfiksuotos akimirkos atskleidžia, kiek reikia pastangų peržengti giliai įsišaknijusias lyčių vaidmenų ir lūkesčių sampratas lygesnės partnerystės link.

Paroda „Re:waste – kaip Švedija permąsto išteklius?“. Švedijos instituto parodoje atskleidžiama viena iš opiausių šiandienos problemų – žmonių vartotojiškumas bei atliekos. Netinkamai tvarkomos atliekos didina aplinkos toksiškumą, kelia potvynius, perneša ligas, kenkia atliekas ėdantiems gyvūnams, o deginamos sukelia kvėpavimo takų problemas. Šia paroda siekiama parodyti žmonėms, kad sėkmingas būdas išspręsti atliekų bei vartotojiškumo krizę turi būti pagrįstas tinkamai tvarkoma atliekų hierarchija, žiedinės ekonomikos principu.

VU ŠA ir Savivaldybės informacija

S. Jonuškės, V. Kušleikienės ir ROL Lithuania nuotraukos

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis