Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliuose lankėsi Europos Komisijos atstovas

Šiauliuose apsilankiusį Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovą Marių Vaščegą priėmė miesto meras Artūras Visockas. Pokalbyje buvo aptarta daug aktualių temų, pradedant Šiaulių miesto ekonomine situacija ir baigiant 2021-2027 metų Europos Sąjungos investiciniu laikotarpiu.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su oficialu Europos Komisijos atstovu Lietuvoje Mariumi Vaščega. Savivaldybės vadovas, pristatydamas situaciją mieste, papasakojo apie Šiauliuose kuriamą investicinę aplinką, demografinę padėtį, priimtus savalaikius sprendimus šilumos ūkyje, augantį savivaldybės biudžetą, žaliosios energetikos projektus.

Diskutuojant apie prasidėjusį 2021-2027 metų Europos Sąjungos investicinį laikotarpį, meras Artūras Visockas apgailestavo, kad valstybės institucijos jam per silpnai pasirengė. Todėl vėluoja savivaldybių projektai, prarandamos lėšos dėl augančios infliacijos, o finansavimo laikotarpiui baigiantis tikėtina sumaištis ir skandalas dėl nepanaudotos paramos.

Anot Šiaulių mero, regioninė politika taip pat kol kas lieka tuščiomis kalbomis.

„Seimas priėmė Regioninės plėtros įstatymą, pagal kurį regionams turėtų būti skirtas 1,8 mlrd. eurų finansavimas, o Vyriausybei tvirtinant Regionų plėtros programą, lėšos staiga sumažėjo 200 mln. eurų! Dėl tos finansavimo dalies dabar reikia kovoti, taip būti neturėtų. Ginti viešąjį interesą yra labai nelengva“, – sakė Artūras Visockas.

Marius Vaščega domėjosi investicijomis Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje,  Šiaulių savivaldybės biudžeto skaičiais, saulės ir vėjo energetikos projektais, diegiamais aplinkosauginiais sprendimais viešojo transporto srityje.

Prie pokalbio prisijungęs Šiaulių mero patarėjas Justinas Švėgžda pristatė sėkmingai mieste vykdomus dalyvaujamojo biudžeto projektus ir iniciatyvą „Šiauliai auga“, kuri tapo prestižinių Europos Politikos inovacijų apdovanojimų finalininke.

 

 

 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis